Ubud, Bali/ Protože mne nikde nechtěli zaměstnat, našla jsem si práci sama. Nakonec, proč nezúročit 500 najetých kilometrů na mopedu za poslední měsíc …
Důležité je zapadnout do prostředí …
Taxikáři, tuk-tukáři nebo mopedáři jsou v Asii děsně otravní. Pořád by vás někde vozili, když odmítnete jejich služby a pokračujete pěšky, dost hlasitě se vám smějí. Asiat prostě více jak 15 metrů po chodníku neujde. To však také znamená, že každý z nich má přístup k nějakému dopravnímu prostředku – nejčastěji mopedu, kolu nebo dokonce autu (ti nejbohatší). Ti chudší nebo co nedosáhnou na plyn, jezdí místní dopravou – na Bali bemem, v Kambodži tuktuk, ve Vietnamu moto taxi.
Hlavně vypadat jako profík …
Zaměřuju se na bělochy, protože mají hodně peněz a často se ztrácejí v uličkách:) Postavila jsem se se svým mopedem naproti trhu v centru Ubudu. Vytáhla transparent s nápisem TAXI a začala nabízet svůj skvělý servis. Kluci kolegové na mne koukají jako bych spadla z višně. Blondýna, co jim bere zákazníky! Než odchytnu prvního klienta, trvá to minimálně půl hodiny. Trhovci se na mne chodí zvědavě koukat a sledují jak se vyvine situace. K mému úžasu mi ostatní taxikáři začnou dávat rady. Dokonce vytáhnou mapu a učí mne základní dopravní orientaci ve městě. Naší legraci přeruší můj první zákazník, chce odvézt za řezbáři, kterých jsou v Ubudu stovky. Nasadím vysoko cenu, je ze mne tak paf, ze ani nesmlouvá:) Mých prvních 20kč v Indonésii vyděláno!:)
Svoji živnost mám pevně v rukou!
- 5 dárků pro cestovatelky - 6.12.2022
- Španělské babí léto - 8.9.2022
- Best Sustainable Sunglasses You Can Buy Local - 25.7.2022