Home Indonésie Našla práci v Indonésii!:)

Našla práci v Indonésii!:)

by Lucie Radova
0 comment

Ubud, Bali/ Protože mne nikde nechtěli zaměstnat, našla jsem si práci sama. Nakonec, proč nezúročit 500 najetých kilometrů na mopedu za poslední měsíc …

1-2

Důležité je zapadnout do prostředí …

Taxikáři, tuk-tukáři nebo mopedáři jsou v Asii děsně otravní. Pořád by vás někde vozili, když odmítnete jejich služby a pokračujete pěšky, dost hlasitě se vám smějí. Asiat prostě více jak 15 metrů po chodníku neujde. To však také znamená, že každý z nich má přístup k nějakému dopravnímu prostředku – nejčastěji mopedu, kolu nebo dokonce autu (ti nejbohatší). Ti chudší nebo co nedosáhnou na plyn, jezdí místní dopravou – na Bali bemem, v Kambodži tuktuk, ve Vietnamu moto taxi.

2-2

Hlavně vypadat jako profík …

Zaměřuju se na bělochy, protože mají hodně peněz a často se ztrácejí v uličkách:) Postavila jsem se se svým mopedem naproti trhu v centru Ubudu. Vytáhla transparent s nápisem TAXI a začala nabízet svůj skvělý servis. Kluci kolegové na mne koukají jako bych spadla z višně. Blondýna, co jim bere zákazníky! Než odchytnu prvního klienta, trvá to minimálně půl hodiny. Trhovci se na mne chodí zvědavě koukat a sledují jak se vyvine situace. K mému úžasu mi ostatní taxikáři začnou dávat rady. Dokonce vytáhnou mapu a učí mne základní dopravní orientaci ve městě. Naší legraci přeruší můj první zákazník, chce odvézt za řezbáři, kterých jsou v Ubudu stovky. Nasadím vysoko cenu, je ze mne tak paf, ze ani nesmlouvá:) Mých prvních 20kč v Indonésii vyděláno!:)

33-2

Svoji živnost mám pevně v rukou!

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text