Home Indonésie Já balijská tanečnice

Já balijská tanečnice

by Lucie Radova
0 comment

Škoda, že jsem do svých úkolů nenapsala: Naučit se jakýkoliv tanec, mohla jsem mít splněný další úkol … Na Bali si mě totiž do parády vzala mistrině balijského tance Ibu Partini.

Ibu spolupracuje s celou řadou tanečníků a spousta z nich pochází i z České republiky. Do jejího studia na zahradě v Denpasaru jsem se dostala díky Natálce, která u Ibu trénovala na velké vystoupení konající se na konci června v centru hlavního města Bali.

ibu naty

Ibu Partini a Natálka v taneční studiu

Balijské tance na první pohled vypadají náramně jednoduše. Tanečnice je v mírném podřepu, pohybuje se malými krůčky jako gejša, má vytřeštěné oči, kterými občas zvláštně koulí. Co na tom může být těžkého? Oblékla jsem si sárong a vyrazila na trénink.

dsc_7622

Balijská tanečnice Legong tance v Ubudu

… o hodinu později … snažím si nalít z termosky kávu, ale ruka se mi nekontrolovatelně třese a když se chci podrbat na hlavě, ruka mi vystřelí do vzduchu a bouchne mě pěstí do spánku … ukázalo se, že být hodinu v podřepu s rukama nahoře není taková legranda …

dsc_8284

Celý trénink je jen o bolesti

 Balijské tanečnice jsou opravdu třídy. Kromě perfektního držení těla, na milimetr přesných pohybů včetně mimiky v obličeji, si musí hlídat také nádherné kostýmy a make-up. Není proto divu, že ty nejlepší tanečnice a tanečníci si na Bali užívají velkého uznání.

dsc_8377

Už začínám vypadat jako profík!:)

Balijské tance mají svůj přesný řád, pojmenování, choreografii a od tanečníků vyžadují obrovskou dávku disciplíny. Neumím si představit navštívit Bali a nevidětKecak Legong tance. Kecak je o polonahatých mužích, ohni a velkém dramatu souboje mezi dobrem a zlem. Legong zase popisuje různé příběhy z obyčejného života lidí, králů a bohů. Sestává z několika částí a je známý právě pro nádherné kostýmy, miniaturní pohyby a ostrou mimiku.

dsc_7806

Čmeláčka a love story

 

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text