Home Španělsko Španělské babí léto

Španělské babí léto

by Lucie Radova
0 comment

Prodlužujeme si léto ve Španělsku. První týden jsme každý večer koukali na telku. Program slušnej …

a tak jsme mu zůstali věrni …

… každý večer:)

Hostila nás kamarádka, výborná interiérová architekta, Ingrid (byt je i k pronájmu přes Airbnb a jestli hledáte speciální místo, tak vám ho posílám teď. Není zač:)

Rodinnou dovolenou na jihu ostrova vystřídala „práce“ na naší rujně ve Valencii. Že jde o ruinu je už teda oficiální. Dostali jsme na to kulaté razítko od inženýra z radnice. Prý díky tomuto dokumentu můžeme zažádat o příspěvek na opravení té naší stavby z počátku minulého století:) Tvrdí to alespoň náš soused z přízemí, který svůj byt koupil jen měsíc před námi. Odborný posudek mu ale podle všeho neudělal velkou radost. Nějak se se stavem věcí mnohem hůře srovnává. Nebo spíš ví víc jak my a my si odmítáme sundat růžový brýle. Včera jsem třeba chtěla objednat čističe okapů, ale zatím mně všichni totálně ignorujou. A to je září! V srpnu vás ignorovat můžou, na to jsou zákony, ale v září už maj všichni makat. Ale podle toho, jak je městská pláž celý týden plná bych spíš tipla, že srpen tu končí někdy v polovině října. Takže jsem alespoň začala běhat.

No běhat … Jelikož jsem za poslední tři měsíce zkrásněla o tři kila, sotva se narvu do běžeckého oblečení. Běhací podprsenka mi je po čtvrt hodině pohybu tak malá, že mám nutkání si ji svlíknout. Takže dokud mi nedorazí zásoba oblečení ze Zalando Lounge, musím smutně koukat na běžce z plážového lehátka s mojitem v ruce. Samozřejmě virgin, protože někde mám taky dítě, které má program s chůvou. Být dopoledne s dítětem ve Španělsku je totiž krajně podezřelé. Všechny jsou zaparkované v jeslích, školkách nebo školách. A místní zvyky se musí ctít! Jak mi totiž připomněla právě rozečtená knížka The art of pilgrimage: Happiness is a choice. Its not so much what you do, its how you do it. Jj, ten starej dobrej Epictetus to věděl už na začátku našeho letopočtu. Tu knížku mimochodem moc doporučuju!

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text