Home Lucie

Lucie

by admin

AHOJ, JÁ JSEM LUCIE!

Pokud máte dotazy k místům o kterých na luckycesta.cz píšu – napište, prosím, tento dotaz do diskuze pod článkem. Tak se k novým informacím dostanou i další cestovatelé:) Díky!

Na mail mi pište, když budete mít zájem o reklamu, spolupráci nebo mě prostě chtít pochválit:) Dotazy ohledně kompenzací, očkování, cestovatelských tipů, vždy PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ POD ČLÁNKEM. Emailové dotazy bohužel nestíhám zodpovídat:)

Lucie Radová

+420 777 720 876

lucie@luckycesta.cz

Po světě cestuji od roku 2004 …

… tehdy jsem poprvé sama vyjela do zahraničí. Jako au-pair na sedm měsíců do Londýna. Zážitek k nezaplacení. Teď jsem za tu šprtku, která po maturitě s obrovským kufrem v autobuse Student Agency po 16ti hodinách dojela do Londonu, nesmírně vděčná.

Bylo to to nejlepší, co jsem mohla pro sebe udělat. Během toho více než půl roku jsem se naučila perfektně leštit mramor a celkem obstojně anglicky. Svět mi ležel u nohou.

Zbývalo vymyslet, jak za nula peněz objevit zeměkouli. Plán byl jednoduchý. Opět se stát studentem a zapojit se do evropského budování kontinentálního přátelství. Tedy přihlásit se do všech programů, které vám platí za to, že v nich jste:)

Díky tomu přišel rok ve Francii a na Korsice, tři měsíce v úžasném Berlíně, dva měsíce „studia španělštiny“ v Barceloně. A pracovní prázdniny v USA. Každodenní dělání kafe a prodávání triček s krabími motivy mi vydělalo na první velkou baťůžkářskou cestu – pět týdnů ve Střední Americe. Před odjezdem jsem měla obrovskou trému. Představovala jsem si, jak nás místní zapíchnou na prvním rohu. Nezapíchli, ale trému mám před každým odjezdem dodnes. 

Pak se objevila Šárka a cestovatelský festival Kolem světa. V roce 2012 vyhlásili soutěž o letenku kolem světa a já vyhrála. Mohla to být jen jedna z dalších dovolených kolem světa, ale nebyla.

Změnila mi život. 

Díky Cestě vznikl tento blog. Na to se nabalilo psaní a natáčení pro cestovatelské magazíny a pořady, moderování Travel Journalu a nabídka z redakce Objektivu České televize. Za poslední dva roky jsme tak natočili a odvysílali reportáže z Kostriky, Panamy, Špicberk, Maroka, Gran Canarie a Réunionu.

Na konci roku 2015 jsem se naštvala na manžela a vyrazila z Porta do Santiaga de Compostela. Z pouti vznikl příspěvek do Objektivu, na který jsem namyšleně pyšná. Stál mě totiž zničená chodidla, ramena a boky na kterých jsem měla zavěšenou svou těžkou krosnu se stativem, kamerou a mikrofony.

O rok později jsme se můj manžel a já projížděli v pronajatém tuktuku Srí Lankou. Ukázalo se, že tuktuk je geniální seznamovací prostředek. Tehdy jsem se do toho tříkolového monstra zamilovala natolik, že jsem pár měsíců poté, co jsme se z ostrova vrátili, vydala na velkou expedici právě v těchto vozítkách. To byl začátek šesti měsíčního dobrodružství skrz Jižní Ameriku. Tuktuky jsme pořídili v Kolumbii a za téměř půl roku a něco přes 13 000 km dojely do Uruguaye, odkud jsme poslaly tuktuky do Česka.

Když necestuji, tak natáčím, tvořím a vytvářím videa pro českou produkci. Pokud by se vám líbilo spolupracovat, tak mě klidně kontaktujte! Těším se!:)

TAK TO JSEM JÁ A TADY PÁR LINKŮ, PROLINKŮ:

S MARTINEM VESELOVSKÝM V JEDNOM STUDIU!

Už to asi není tajemství, několik let jsem tajně zamilovaná do Martina Veselovského!:) Takže, když mi zavolali z DTVT, jestli bych nepřišla do studia a byla jeho hostem, málem jsem spadla ze židle. Nakonec jsem ve studiu udělala trochu větší faux pas, když jsem z celého nadšení málem prošla skleněnou stěnou studia. Martin byl skvělý, ikdyž trochu zklamaný, že jsem nepřijela v tuktuku. Tak příště!:)

HOSTEM VE VŠECHNOPÁRTY

V únoru jsem byla hostem Karla Šípa v pořadu Všechnopárty! Úžasný zážitek. Pan Šíp si mě na deset minut pozval do svého kabinetu. Křeslo jsem měla pohodlný, před výstupem jsem dostala ledovou vodu a dlouhé objetí od pana Pavlaty. Vůbec by mi nevadilo tam chodit každý týden …

S ELIŠKOU A TUKTUKEM V GEJZÍRU ČT

Skvělé připomenutí našeho půlměsíčního dobrodružství v tuktukách skrz Jižní Ameriku!

MOJE REPORTÁŽE V OBJEKTIVU ČESKÉ TELEVIZE.

Panama, Kostarika, Špicberky, Réunion, Maroko, Kanárské ostrovy … z těchto všech míst jsme už přinesla reportáže pro diváky České televize. A na dalších usilovně pracuji!

HOSTEM NA VOLNÉ NOZE

S Robertem Vlachem jsem si povídala o svém podnikání, cestování a blogování. Moc jsem si to užila, doufám, že vy taky!:)

MOJE MODERÁTORSKÁ PREMIÉRA V TRAVEL JOURNALU

Ve studiu s Danem Přibáněm.

ČESKÁ TELEVIZE: OBJEKTIV SVĚT V POHYBU

Speciál Objektivu, který se natáčel ve výpravných prostorách Národního technického muzea.

ROZHOVORY OD VŠUDEMOŽNĚ:

FORBES #2026

Jak bude podle mě vypadat můj svět v roce 2016?

lucie-radova-forbes

HOSTEM V SAMA DOMA

Kdo nebyl v Sama doma jakoby nebyl! O čerstvých zážitcích z cesty kolem světa.

lucie-radova-sama-doma

OTÁZKY VÁCLAVA MORAVCE

Před mikrofónem s legendárním Václavem!

lucie-radova-otazky-vaclava-moravce

MAGAZÍN MARIANNE

První rozhovor o mé cestě kolem světa!

Marianne Lucie Radová

PRÁVO STYL PRO ŽENY

Ólalááá. Moje první titulka!

Lucie Radová Slyl pro ženy

ČESKÝ ROZHLAS: JAK TO VIDÍ

Můj milovaný Český rozhlas!

lucie-radova-cesky-rozhlas

ZAKONZERVUJTE BALI

Můj článek i fotky o veselé kremaci na Bali, na kterém jsem žila měsíc.

Koktejl Radová Bali

UZBEKISTÁN:

RYBA NA SUCHU

Reportáž z bývalého rybářského města u vyschlého Aralského jezera.

lucie-radova-koktejl

ROZHOVOR: KVĚTA FIALOVÁ

V příštím životě prý chce být kráva. Velmi inspirativní povídání a hlavně zážitek!

Koktejl Radová Květa Fialová

KOSTARIKA:

BE HAPPY

Jak se opravdu žije v nejšťastnější zemi planety? A dá se štěstí vůbec měřit?

lucie-radova-koktejl-kostarika
Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text