Home Česká republika Na bruslích Děčín – Drážďany

Na bruslích Děčín – Drážďany

by Lucie Radova
0 comment

Je to super trasa.

Krásných 67,2 km kolem Labe. Většinou velmi dobrá kvalita cesty, některé úseky jsou trochu horší, ale nic vám nebrání sundat brusle a blbé nebo nebezpečné místo přejít:) Trasu zvládne pokročilý bruslař. Pokud si poprvé na celou trasu netroufnete, doporučuji vyjet například z Königsteinu a cestu si trochu „ošlapat“ než se vydáte na celou štreku Děčín – Drážďany:) Gute Reise!!!:

Decin - Drazdany na bruslich

Však on tě ten smích za chvíli přejde, za cca 37km … 🙂

Z Prahy vyjíždíme vlakem v 6.29, v Děčíně jsme kolem osmé. Cesta Děčín – Drážďany nám na bruslích trvá cca 7 hodin. A to včetně nutných zastávek na zmrzlinu, nákup vody, pivní zahrádky a Radlera a dvou přeplutí řeky (přívozy jsou největší zábava na cestě:)

VYJEĎTE V SOBOTU!

1. O víkendech jsou zvýhodněné vlakové jízdenky = zpáteční lístek PRAHA – DRÁŽĎANY pro dva nás stojí 593 Kč:

→ z Prahy: chtějte lístek Praha – Vraňany a pak jízdenku pro Ústecký kraj (Praha – Vraňany = 193Kč/2 osoby, Ústecký kraj = 200 Kč/1 osoba)

→ nebo jim řekněte, že chcete z Prahy do Drážďan na SoNe+ a zeptejte se na cenu, neměla by být vyšší, než píšu já ( pro dvě osoby)

na české straně můžete jet jakýmkoliv vlakem (i EC nebo rychlíkem), na Německé straně můžete jezdit jen osobáky 

 takže my jezdíme takto: Praha – Děčín (nejlepší spoj vyjíždí v 6.29 z Hlavního nádraží EC 178 – děsní šprti:) v Děčíně jsme v 7.58. Zpátky jedeme z Drážďan v 17.29 přes Bad Schandau nebo Schöna (kde je přestup na vlak do Děčína) a z Děčína se pak jede rychlíkem do Prahy. Příjezd do Phy je v 21.09. Zpáteční cesta je sice děsně dlouhá, ale většinou mi to dost rychle uteče, protože jsem úplně K.O.:)  

Vlak brusle Decin - Drazdany

Lůca a DaNek na výletě

  obrovskou výhodou tohoto lístku je i to, že ho můžete využít kdykoliv na cestě. Celá trasa do Drážďan vede kolem železniční trati a zastávky máte každou chvilku. Takže, když začne zlobit počasí, dojdou síly, nebo vás celý ten výlet přestane bavit, můžete nasednout na vlak a dojet do Drážďan. Tam udělat nákupy a v podvečer jet dom. Strašná pohoda a luxus:)

2. V sobotu (pokud není svátek!) jsou v Německu obchody otevřené, v neděli je vše zavřeno – tzn. i supermarkety po cestě a také centrum Drážďan je úplně vylidněné. Kavárny a hlavně T.K. Maxx (kvůli kterému vlastně podstupuju celé tohle inlajnové mučení) jsou zavřené. Takže vlastně ani není důvod proč do těch Drážďan jet:) – haha, vtip, haha …  jako vážně, v neděli byste mě na tenhle výlet nedostali! ☠ ☠   

 

POPIS CESTY

Klik na mapu, dostanete se na Google Maps a MOJI TRASU, tak jak ji jezdíme:)

Mapa Decin - Drazdany

klik na mapu:)

Pár mých poznámek:

Trasa: Děčín Hl. nádraží → Dresden

→ vyjdete z nádraží, dáte se doprava, sednete si na lavičku a nandáte si brusle:)

→ ve stejném směru budete pokračovat pryč z města

→ projedete městem, řeku budete mít stále po pravé ruce, vlak po levé (jinak to ani nejde:)

→ takto, stále za nosem, pojedete kolem Dolního Žlebu, Hřenska, Schmilka Hirschmühle, až k přívozu Krippen

→ že máte nasednout na přívoz poznáte podle toho, že vám skončí asfaltová cesta. Místo nemůžete minout, protože cesta, která navazuje je ze štěrku, takže se sami sebe budete ptát, jak dál:)

Přívoz Bad Schandau

přívoz Bad Schandau ( z pravé strany řeky)

→ přívoz jezdí poměrně často. Jednosměrná jízdenka stojí 1,5 EUR. Zpáteční lístek, který budete potřebovat, neb za chvilku se zas budete muset dostat na druhou stranu, stojí 2 EUR. 

→ na druhé straně budete pokračovat opět po směru řeky do lázeňským městečkem Bad Schandau, kterým také projedete

Privoz Bad Schandau

špásování na lodi:)

→ v Bad Schandau je navigace trochu složitější, ale ztratíte se maximálně 2x-3x 🙂 Logicky musíte jet stále po směru řeky a co nejblíže k vodě. Chvilku pojedete po chodnících a pak po silnici. Styčný bod může být Penny Market, za ním stále pojedete po hlavní, která se nejdříve budes stáčet doprava pak při první možnosti odbočíte doleva. Viz foto odbočky:

Odbocka v Bad Schandau

doleva!

→ a pak stále po hlavní rovně, držte se spíše vpravo. Nakonec vyjedete takový krpál do lesa a pak super sešup dolů až k přívozu Königstein

Přívoz Konigstein

přívoz Königstein z pravého na levý břeh (naproti je vlakové nádraží)

→ přejedete přívozem na druhou stranu. A opět podél řeky kupředu. Na konci cesty podjedete most a dáte se hned doprava. Zhruba v těchto místech začíná má nejoblíbenější část cesty. Pojedete po malých cestičkách skrz Strand až do Kurort Rathen

→ cesta se v Kurort Rathen stáčí doleva do kopce k železničnímu přejezdu. Bohužel musíte vzhůru, pěkně do kopce, přes šranky, nahoru a na „téčku“ doprava nahoru. A pak zase dolů:) lesem až do vesničky Stadt Wehlen, kterou projedete až dorazíte k železniční zastávce. Koleje nebudete přejíždět, budete pokračovat dál, rovně, nahoru do lesa.

→ projedete lesem (nahoru dolů, nahoru, dolů … :), pak se cesta stočí k vodě (projedete tunelem) a pak po překrásném asfaltu si to posvištíte až k biergarten

Decin - Drazdany - pauza na Radlera
na skok na jeden zasloužený Radler 

→ další 2-3 km si moc nepamatuju, většinou jsem trochu piclá z piva a sluníčka, nicméně nikdy jsem nezabloudila, takže asi furt rovně:) přes Pirnu 

→ a pak zase pořád za nosem až do …

→ … jupí DRÁŽĎAN!!! 

→ mezi Pirnou a Drážďany je cesta místy trochu horší. Občas se jede po kostkách, ale opravdu nic, co by se nedalo zvládnout. Spíš je to pruda, protože je člověk ke konci unavený a drkotání leze pěkně na nervy:) Cestu každý rok zlepšují. Na cestu mezi Pirnou a Drážďany se mrkněte do mé mapy. Občas se uhýbá od vody, ale směr cesty a navigace je intuitivní. Sem tam uvidíte i značky směr Dresden, Zentrum.

TIPY

  • ne vždy se nám chce jet celou trasu Děčín – Drážďany. Dojedeme proto vlakem např. až do Königsteinu a odtud pokračujeme na bruslích do Drážďan (Königstein je těsně za přívozem, tzn. že si ušetříte čas, ale i zábavu na lodi:) – celkem cca 43 Km
  • Eura s sebou!!! – nebo alespoň pár drobných na přívoz (zpáteční jízdenka 2 EUR) a pivko (Radler cca 2,50 EUR) po cestě:)
  • po cestě jsou celkem tři supermarkety (o kterých vím) – první Lidl je trochu mimo cestu, hned za ním je však Penny, ten je přímo po cestě – takže jasná volba, těsně před centrem Drážďan se jede kolem Aldi. Jsou to super dvě zastávky pro doplnění vody, sušenek a zmrzky.
  • trochu z německých reálií: za každou plastovou lahev se platí 25 centů záloha, až flašku vypijete tak ji v obchodě vraťte, mají na to takovou velkou mašinu, většinou u vchodu do krámu:) V obchodech se málokdy dá platit českou platební kartou. Ne vždy je problém, ale je dobré mít v záloze pár EUR, ať pak nemusíte vybírat z bankomatu:)
  • !!!V T. K. Maxxu berou české platební karty:)!!!
Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text