Home Česká republika Rande SMSka z 30. 4. 1942

Rande SMSka z 30. 4. 1942

by Lucie Radova
0 comment

Helenko! V pátek až ve 3/4 na 8hod. u „Delikatesu“, ano? Myslím, že jsem si to spletl a řekl ti již ve 3/4 na 7, tak ti radši píšu. Na shledanou Tomáš.

Stará pohlednice Praha

Známka za 50 haléřů. Böhmen und Mahren

Dneska jsem měla výborný den, že to sem musím napsat. Měla jsem schůzku v Jiné Krajině a pak šla pěšky na Letnou. Hned v pasáži za Hájkovou točenou jsem dobře naladěna zatočila do malého obchůdku se starýma známkama a pohlednicema. Ve vitrínách, policích, nástěnkách se špendlíky tu mají stovky mincí, tisíce pohlednic a miliony známek.

Stará pohlednice Praha

Na Petřín se mi nechtělo …

Jak to u vás funguje? Chtěla bych poslat z Prahy pohled, máte nějaké čisté?“ ptám se majitele. Má široký úsměv, žluté zuby a veselé oči. „Vyberte si tematickou krabičku a sedněte si ke stolu.“ Dává mi pokyn a ukazuje ke stolu s ubrusem z PVC. Beru tedy do rukou zásuvku s názvem „Praha“ a hledám. Po chvilce laškování s místnim filatelistou se mě majitel ptá:

„A nedáte si něco k pití?“

„A co máte?“ 

Kávu, panáka nebo výbornou slivovici z Moravy“, přitom mě se zájmem pozoruje, jak zareaguju.

Tuhle Prahu miluju. 

Slivovice z Moravy byla výborná. Po chvilce si zapálil cigaretu a pokračoval v inventuře. Dneska má totiž zavřeno. Na vybrané pohledy mi dal deset procent slevu, štamprli účtovat nechtěl.  „To nemůžu. Nemám na to živnost.“

Pohled z Letné

Tohle se vám stane jen, když půjdete přes Letnou …  

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text