Home Španělsko 7 důvodů proč navštívit Valencii

7 důvodů proč navštívit Valencii

by Lucie Radova
2 comments

Když se místního zeptáte, proč se vydat do Valencie, rozzáří se mu oči a začne sypat jeden důvod za druhým. Valencijští své město milují. Má všechno. A navíc zcela vše, co potřebujete k dobrému životu. Za tři dny toho tady zažijete jako jinde za týden. Do Valencie se vracím poslední čtyři roky, vždy na konci jara. A pokaždé nacházím něco nového.

1. Nejčerstvější. Zelenina a ovoce, které najdete na trzích nebo v supermarketu pocházejí z polí za městem – Huerta de Valenciana. Když jsem na centrálním marketu poprvé uviděla salát, byla jsem v šoku na pár vteřin. Byl nadpřirozeně krásný. Na jihu Valencie jsou dokonce situována rýžová políčka. Je to ta samá rýže, kterou pak budete jíst ve vaší paelle.

Valencie - Centrální trh, zelenina

2. Valencia, es la tierra de las flores, de la luz y del amor. Valencie je země plná květin, světla a lásky. Moooc pěkný. Zpívá se to v hymně Valencie a je to pravda! Lásky tu je nadbytek prý díky krásnému počasí. Celých devět měsíců v roce má Valencie příjemné klima. Město totiž leží na perfektním místě. Zimy tu nejsou tak špatné jako v Barceloně a v létě tu nejsou nesnesitelná vedra jako v Madridu. Lidé v ulicích, obchodech a občas i místních bistrech či cafeteriích jsou nesmírně vstřícní a usměvaví. Být v jejich společnosti je milé a zábavné.

Valencie - centrum

Very najz and bjůtiful

3. Chlapská paella. „Typické“ španělské jídlo pochází právě odsud! Úplně ta nejvíc nejtradičnější je paella /paeja/ Valenciana. Místní ji dělají s kuřetem a králíkem. Nejoblíbenější je paella marisco (s mořskými plody – krevetami, slávkami, malými chobotničkami). Vaření paelly je hlavně chlapská záležitost. Zatímco pomalu vaří rýži s „tím, co dům dal“ klidně popíjejí pivo a vedou mužský řeči. Valencie je prý jediné místo na světě, kde paellu umí připravit úplně každý muž. Geniální!

4. Chuť, kterou jste nikdy nezažili. Horchata! Osvěžující nápoj z plodů horchaty si nejspíše na první ochutnání neoblíbíte. Napodruhé si svůj postoj potvrdíte, ale ani napotřetí neodoláte. Pak už budete jen kousek od toho, že ji propadnete. Horchatu si dejte v jedné z tradičních „horchatería“. A hlavně si k ní nezapomeňte objednat fartons, které se do horchaty /horčaty/ namáčejí.

Horchata Valencia

Tady mi už i začala chutnat:)

5. Polechtejte si pravou hemisféru. Miluju procházky Valencií. Ve staré části města koukám po maličkostech, které tu po sobě zanechali ti přede mnou. Úplně nejraději chodím k modernímu komplexu Ciudad de las Artes y las Ciencias. Kombinace vody, skla, železa a prapodivných patvarů mě dokáže zaměstnat na několik hodin.

 Museum Vědy Valencie

Ciudad de las Artes y las Ciencias – doporučuju IMAX!

6. Pláž, moře a tinto de verano. Tohle mi přijde naprosto geniální! Ideu namixovat chození po městě s relaxem na pláži, surfováním a popíjením tinto de verano jsem samozřejmě jako první vymyslela já. Plavky tedy rozhodně s sebou!

Tinto de verano a Tmavomodrý svět

7. Běžecká horečka. Všichni tu mají krásná těla. Ženy, muži, puberťáci, důchodci. Místní zbožňuj sport. Posilují, boxují, plavou, surfují a hlavně běhají. Také listopadový marathón ve Valencii má neuvěřitelnou návštěvnost! Ve Valencii si krásně zaběháte nejen kolem moře, ale i centrem města. Vlastně poběžíte korytem řeky, která byla před lety odkloněna a na jejím místě vznik dlouhý, zelený park. Pokud do Vale vyrazíte s dětmi, nenechte si tu ujít obrovského Gullivera!

Chystáš se do Valencie? Pořiď si můj veselý a skvělými tipy nabitý průvodce: Lucky Valencie. Již brzy!:) Nechceš to propásnout? Klikni sem!:)

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

2 comments

blank
Lichtenbergová 19.5.2017 - 22:08

Dobrý den,
chystám se v polovině července do Valencie na 14 dní do jazykové školy Taronja. Chtěla bych se na pobyt ve Valencii připravit, budu bydlet v rodině.
Děkuji a na shledanou Lenka

Reply
blank
Adina 19.3.2018 - 16:40

Platí se do komplexu Ciudad de las Artes y las Ciencias vstupné? Popřípadě je lepší si dyštak koupit vstupenky online, než čekat v úmorných frontách? Do Valencie se teprve chystáme s http://www.ckneckermann.cz až se trochu oteplí, takže zatím zjišťujeme co a jak, a na co se připravit. 🙂

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text