Home Cestovatelské tipy Jak cestovat kdykoliv & kamkoliv

Jak cestovat kdykoliv & kamkoliv

by Lucie Radova
8 comments

OK, zvědavci. Svůj způsob života více méně udržuji stylem pokus – omyl – pokus – neumřu hlady. Pokud se vykašleme na motivační kecy okolo, pak jde hlavně a výhradně o peníze. Cestování je překvapivě drahý koníček a z dlouhodobého pohledu se bez hlubšího zamyšlení, bohatého přítele nebo dědictví dělat nedá. Napadají mě 4 rady jak udržet životu bezpečné cash-flow na cestách. Tady jsou:

 Lucie Radova

Být hlavou v oblacích je drahý špás … 

1. Nedívat se na reklamy

Reklamy jsou ývl. Hypnotizují mě, zcela ovládají a nutí kupovat kraviny. Miluju se na ně dívat. Díky nim cítím, že je tu šance v lepší budoucnost – prostřednictvím inovativní barvy kryjící šediny, v hladkých nohách co holíš jednou za tři týdny, veselém hubnoucím jogurtu … . Ideální život bez reklamy je: soda, ocet, indulona, sůl. A asi brzy začnu používat i trávu, ta je prý taky dobrá na všechno.

2. Vezměte si práci s sebou na cestu

Pokud máte pocit, že svou práci můžete dělat odkudkoliv na světě, kde je internet, pak to udělejte. Programátoři, designéři, novináři, markeťáci, dokonce manažeři, asistenti nebo architekti. Pokud vás v tom nepodpoří šéf nebo klienti … nejvyšší čas je vyměnit.

Podnikání z pláže, cha,cha,chá

Podnikání z pláže a vypálené oči z monitoru, prostě dream:)

Nastavování nových pravidel se zaměstnavatelem, budování vlastního businessu nebo začínat s úplně novým podnikáním, může být těžké. Ale jde to. Já jsem se s tímto přístupem k práci prakticky narodila, můj DaN ho začal praktikovat před rokem. V únoru 2014 založil svůj blog danielnytra.cz a začal psát články o tom, čemu opravdu rozumí – internetovém marketingu. První články byly strašné, projevil se jako naprostý technik, co neumí sestavit větu. Jeho texty mi rvaly oči. Než jsme mu ale stačila udělat korektury, jeho článek měl stovky přečtení … lidem se to líbilo! Za ten rok se ve psaní až neuvěřitelně zlepšil. A dnes mu blog vydělává … (dřív než mně, sic!)

Tedy klíčem k našemu životu je podnikání přes internet. Jak na to? Začněte se živit jako novinář (moc nevyděláte, ale na život bez reklam a pronájmy přes Airbnb.com to stačí) nebo to udělejte jako můj DaN:)

MŮJ TIP: Jak si udělat své www stránky & líp prodávat na netu

Pokud už podnikáte na internetu nebo byste rádi začali, pak moc doporučuju DaNův kurz: „Naučte se za 6 týdnů lépe prodávat na internetu…“Je to trochu protekce, ale všechno co umím s tím internetem, blogem, atakdál, umím díky DaNovi. Součástí kurzu je dokonce nainstalování vlastních www stránek = jakože nemáte nic a za odpoledne máte stránky včetně zaplacené domény, wordpress grafiky a svého vlastního obsahu. Takové nainstalování zvládne středně cvičený šimpanz (taky jsem si to udělala sama:) To jenom ti ajťáci z toho dělají velkou vědu, abyste jim platili velký prachy. Aaaa klik zde na základní info o kurzu:)

Daniel Nytra kurz

Všem případným fanynkám bych chtěla říct, že je štastně zadaný a kdo si myslí, že to není nemoc, té/tomu rozbiju pusu!

Když už se tu rozepisuju o svém drahoušovi, tak napsal i dva e-booky (prakticky nedělá nic jiného, než že píše:) Jsou zdarma a doporučuju přečíst! 

Pokud už máte svůj vlastní produkt a chcete jednodušše prodávat, doporučuju Danův nový projekt Simple shop. Jedná se o jednoduchý prodejní systém pro vaše ebooky, muziku, fotografie, … Teď na tři měsíce – tedy až do listopadu 2016 úplně zdarma!

3. Pronajímejte svůj domov

Udělejte ze svého největšího měsíčního výdaje svůj největší příjem. Po dobu, kterou budete na cestách prostě pronajměte svůj byt, dům, loď … Já jsem si takto „vydělala“ na týdenní lyžovačku na ledovci v Rakousku. Náš byt jsem pronajala na deset dní (přes Velikonoce, kdy je pražská sezóna) a za těch deset dní vydělala cca 26 tisíc korun. Pak jsou samozřejmě měsíce ve kterých se vám byt velmi špatně pronajímá – třeba únor nebo listopad. Pokud tedy zrovna nevlastníte byt v centru města s epesním výhledem. Krátkodobě pronajímat můžete i pokud jste v pronájmu. 

Aktuálně! Teď je strašně moderní být ambasadorka, a já teď vyslancuju Airbnb! Díky tomu můžete vy za prvního svého ubytovaného hosta dostat celých 2 500 Kč (ne v cestovních kreditech, ale pěkně vyplaceny v opravdických penězích!). Pokud nemáte účet na Airbnb nebo jste ještě nikdy nehostili (nemáte zalistován žádný byt) a chcete hostit – klikněte na můj link a následujte instrukce – klik zde. A pokud se chcete naučit jak vydělávat na Airbnb.com – omrkněte můj kurz! Klik zde.

2 500 Kč za tvého prvního hosta

Tak jistě, Lucieův …

Náš byt pronajímám na airbnb.com. Pokud chcete poskytovat super ubytování za 90 Euro na noc, pak vás to bude stát hodně úsilí, možná i nějaké peníze a hlavně vlezprdelkovství. Spokojený host je ale vaše úspěšná budoucnost! Za ty peníze na cestování mi to na 100% stojí. Kromě Airbnb můžete svou nemovitost dát také na Wimdu.com, iStopOver.com, 9Flats.com, … je jich spousty. Nemusíte si vybrat jen jednu stránku, jen pak bývá těžké všechny uhlídat:) V minulém postu jsem se tu rozplývala nad Airbnb.com (klik zde). Jen tedy připomínám, že „rozdávám“ 25 USD na vaše první cestování přes Airbnb.com!:)

kupon 25 USD airbnb

4. Buďte pozitivní … 

… a mějte spousty odhodlání. Jde o to, že se vám nejspíš nebude pořád dařit. Píši nejspíš, protože existují lidé, kterým se daří furt a dost mě tím vytáčí … Několikrát jsem málem vyhlásila osobní bankrot, velmi často mám jen pár korun na účtu a žádné na cestě. Možná jsem přišla o zajímavé pracovní nabídky, nemám auto, hypotéku ani speciální krém na obličej v malé tubičce … ale řídím se svou dekorací na stěně:

do what you love love what you do

„dělej to, co miluješ, miluj to, co děláš“

Takže tak, přátelé! Jde prostě o to ušetřit, co nejvíc peněz, které pak můžete utratit na cestování:) Good luck! A nezapomeňte mi napsat dolů do komentářů vaše postřehy nebo dotazy! Zdravím! Lu

 

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

8 comments

blank
nitro do 4.5.2015 - 20:05

tenhle web je WordPress šablona?

Reply
blank
Lucie Radova 5.5.2015 - 8:41

Web běží na WP, ale grafika je moje. Vznikla před cestou kolem světa, kdy mi přišlo zajímavé investovat do vlastního vzhledu blogu. Dnes už bych se rozhodla jinak. Hlavně proto, že neumím kodovat, takže každou větší změnu musím zadávat programátorovi …

Reply
blank
nitro do 5.5.2015 - 9:19

No právě, prohlížel jsem ho jen od oka, jsem na mobilu, kde nejde zobrazit kód a přišlo mi, že to není úplně klasická wp šablona, ty vypadají většinou jinak.
Ale výhodou tohodle webu je to jak vypadá v mobilní verzi, hodnotil bych ji jako perfektní (navíc relativně rychlá).
Google weby s mobilní verzi upřednostňuje ve vyhledávání a přijde mi, že dneska dělat web bez mobilní verze když se velká část konzumace internetu přesouvá na mobily a tablety je škoda. A tady právě narážím na ty wp šablony buď mají mobilní verzi hroznou a nebo žádnou.

Reply
blank
Lucie Radova 6.5.2015 - 19:05

Děkuju!:) Ještě je hodně, co zlepšovat, ale to pořád. Jsem ráda, že se Vám web líbí:) Lu

Reply
blank
nitro do 4.5.2015 - 20:27

BTW tohle je přesně věc, která rozhoduje o tom, že si kurz nezaplatím, a to za předpokladu, že jsem na vážkách:

„Moje hodinová sazba je 2.000,- Kč/hod. Vy ji můžete objednat za 500,- Kč/hod.“

Nezjišťoval jsem, jestli je Dan s. r. o. nebo FO. V prvním případě za pár sekund kliknu do obchodního rejstříku a hned vidím jaké obraty má firma za poslední roky a alesloň hrubě mohu ohodnotit její finanční stav, pokud je co hodnotit. 🙂

V tom druhým případě každý víme jaké jsou hodinové sazby u kterých činností.
Ty 2000Kč za hodinu jsou sazbou u advokáta. Neznám markeťáka na volné noze, který by si mohl |íct o takovou částku. To by musel být fakt eso! Těch 500 na hodinu je imho hodně na vážkách. Někomu to ale může přijít jako základní sazba. 🙂

Průšvih je, že autor v tomhle sdělení lže a tím se stává automaticky nevěrohodným.

Dobrý markeťák ve své práci nepotřebuje lhát. Je to podobné jako akční ceny v diskontech kde uměle navýší cenu před slevou (mimochodem je to nezákonné a v praxi za to padají pokuty).

Reply
blank
Daniel Nytra 5.5.2015 - 8:55

Dobrý den,
nazývat někoho, že lže, je přinejmenším odvážné. Pokud byste poptal mé služby (a ověřil si tak svá tvrzení), asi byste se zastyděl a běžel tento komentář smazat 🙂 Moji noví klienti tuto sazbu akceptují a využívají ji. Nejde jim totiž o to kolik utratí, ale co jim to přinese za zisk.

Užijte si krásný den 🙂

P.S.: Pro další komunikaci prosím použijte email daniel.nytra@gmail.com nebo se můžeme potkat i osobně a probrat to u kávy nebo piva.

Reply
blank
Zuzka (Němcová) Mojžíšková 6.5.2015 - 16:42

Lucko, upřímně ti přeji, ať se Ti nadále daří uskutečňovat sen! Utrácet peníze za cesty, je dle mého to nejlepší, co pro sebe sama člověk může udělat.

Reply
blank
Lucie Radova 6.5.2015 - 18:45

Zuzíku, moc děkuju za tvé super přání! Budu se tím řídit!:) Lu

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text