Home Maroko Nejvíc západní oriente, vím co chci!

Nejvíc západní oriente, vím co chci!

by Lucie Radova
2 comments

Čekají nás velké změny. Nedramatické. Změna pražské adresy. Měsíc v Maroku. Moje první čtyřtisícovka. Dobrovolné mrazy v horách Atlasu. Omezení denního komfortu za tažínek, arabský život a lechtání na čele. Obávám se, že al-Maghrib (المغرب) mě může jen zklamat, čekám od něj zázraky na počkání.

K tomu lechtání na čele. Může za to dopamin, který je mozku a tělu odměnou za zvědavost. Čím více nových věcí, tím víc dopaminu a tím víc lechtání na čele. Anamnéza novinářů. Díkybohu jsme na něm závislí. Večer jsem svůj objev nadšeně popisovala DaNkovi. Občas ho děsím: „Hele Dane, super věc. Už jsem zjistila proč mě svrbí na čele.“

Plánujeme divoce. Když DaNovi rukama nohama divoce nadšeně vyprávím, jak přelezeme Toubkal (4 167m) a pak se budeme pár dní plahočit panem Titánem Atlasem, dívá se přísně. Pak sedne a dlouho do noci luští mé podklady. Občas u toho zachraptí. Nikdy nevím, jestli je to dobře nebo, že mám smůlu.

Zatím si snažím urovnat myšlenky. Nutně se potřebuju naučit vařit dušené jehněčí v keramické nádobě, nechat si vydrbat záda v hammamu, dobít Toubkal (bude to krutá bitva), přivézt si domů několik neprakticky-orientálních lamp, keramiky a koberců. Nízkonákladovky za mé nadšení vesele inkasují peníze. Je to děsně nespravedlivé. Letenky by se měly prodávat na kila – jedno jestli pasažérova nebo jeho zavazadla.

Vážení cestujících

V jednom díle vážili detektiva Poirota. Nemůžu tu scénu najít, ale bylo to děsně vtipný. 

Těším se Tě Maroko. Moc. Lu 

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

2 comments

Michal Petrák 13.12.2015 - 13:44

Ahoj Lucie.
V únoru se chystáme do Maroka,sice nemáme v plánu výstup na Toubkal,ale nějaké treky a výjezd do pouště bychom chtěli uskutečnit,k tomu ještě návštěvu památek Fes a některá další města.
Chci se vás jenom zeptat,vzhledem k mediální hysterii vůči muslimům,která znervozňuje některé členy výpravy ,na váš pocit a názor ohledně bezpečnostní situace v Maroku

Reply
Lucie Radova 14.12.2015 - 8:41

Ahoj Michale!

V únoru by ten Toubkal byl asi stejně dost náročný, přestože ne nemožný:) Maroko je naprosto bezpečné. Vůbec se nemusíte ničeho bát. Dost bych se i divila, kdyby nám někdo něco ukradl. Když jsem si nechala mobil na stole v bistru, tak mě hned místní upozorňovali, abych na něj nezapomněla … Maročtí muslimové jsou moc fajn. Velmi přátelští, pohostinní a mají hodně podobný smysl pro humor jako my. Maroko si určitě zamilujete!!!:) Užívej, Lucka

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text