Home Nezařazené Tuktukem Jižní Amerikou – plánujeme jako divé!

Tuktukem Jižní Amerikou – plánujeme jako divé!

by Lucie Radova
4 comments

Jsme kompletní! 5 holek z tuktuku je pořádná banda a máme tolik síly, že bychom dokázaly i uzvednout jeden tuktuk! Za měsíc a půl už budeme sedět v našich dvou motorizovaných tříkolkách a posvištíme si to z Kolumbie do Ekvádoru. Náš cíl se, ale nachází mnohem dál. Projedeme také celým Peru a Bolívií. Napočítaly jsme, že nás čeká 5 555km a minimálně tři měsíce na cestě.

blank

Konkurz na pátou holku do tuktuku

Na začátku jsme byly jen tři: kameramanka Eliška, fotografka Anastázie a já. A pak tu byl ještě plán. Pořídit motorizovanou tříkolku a vyrazit s ní na pořádné dobrodružství. Když jsem se dozvěděla, že tuktuky jsou velmi oblíbené i v Jižní Americe, bylo rozhodnuto. Naším startem bude Kolumbie, kde také žije se svou rodinou moje kamarádka Nina. Společnými silami koupíme vozítko pojedeme kam až to půjde. A protože ve více lidech se to lépe táhne, rozhodly jsme se uděla konkurz na pátou holku do tuktuku. Vytvořila jsem inzerát, hodila ho na ty internety a doufala, že se alespoň jedna dobrodružka ozve …

blank

… to co následovalo bylo neskutečný. Během tří dní se nám ozvalo na dvacet holek a v dalším týdnu další dvě desítky. Z těch čtyřiceti potenciálních tuktuk holek jsme vybrali jedenáct, které za námi do Prahy přijely z Havířova, Plzně, Písku a dokonce i Londýna! Vybrat holky do týmu bylo vážně těžké, protože všechny jsou super! Většina z nich měla už za sebou vážně husté cesty. Například Lenka sama procestovala celý Vietnam na kole!

blank

Vybrat jsme, ale mohli jenom dvě. A tak do naší party přibyly Klára a Martina! A takhle nám to bude slušet v tuktuku!

blank

To jsme my! Martina, Anastázie, Klára, Eliška a Lucka

Rozebraný tuktuk na štroubky

„Musíte vzít s sebou chlapa, automechanika!“, to mi táta rozzlobeně opakoval do telefonu, když jsem mu řekla, že chci vyrazit se dvěma tuktukama a čtyřma holkama skrz Jižní Ameriku. Táta měl pravdu. A tak jsem se rozhodla, že tím automechanikem budeme Klára a já. Sehnaly jsme si dílnu, tuktuka a obětavého mechanika Pavla, který nám dal pořádné školení. Měnič, karburátor, hever. Už víme, jak je použít i zneužít!

blank blank blank blank blank blank

V této chvíli sedíme všechny nad knihami a brouzdáme těmi internety, abychom pořádně naplánovaly cestu. Pokud byste pro nás měli nějaký dobrý tip, nebo se chtěli prostě někde mezi Kolumbií a Peru potkat, dejte vědět do komentářů pod článekem. Nalepím si ho na moji plánovací mapu:)

blank

Bez vás by to nešlo, děkujeme!

blank

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

4 comments

blank
Jiri Svoboda 17.7.2017 - 8:48

Ahoj Lucko,

Tady http://rizo123.rajce.idnes.cz/2011_Bolivie/ jsou fotky z nasi cesty do Bolivie. Pokud by te neco z toho zaujalo, tak se ozvi. Rad poskytnu vsechny informace.

Jinak samozrejme obrovsky zavidim. Jizni Amerika je nase (+ manzelka) srdecni zalezitost. Kdybychom mohli, tak se okamzite sbalime a jedeme tam znovu.

Jirka

Reply
blank
Marketa 31.7.2017 - 9:48

Hrozně moc vám holky fandím, boží nápad a dobrodružství! Těším se na fotky i film 🙂

http://www.secretsofm.blogspot.com

Reply
blank
Lucie Radova 24.8.2017 - 13:39

Děkujeme! <3

Reply
blank
Ivet 7.2.2018 - 10:55

Tak tohle si nemůžu nechat ujít !! 😀

BLOGEREM

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text