Home Albánie 4 000 km do Istanbulu a zpátky

4 000 km do Istanbulu a zpátky

by Lucie Radova
3 comments

V pondělí vyrážím na Velký balkánský roadtrip. Můj úplně první, krásný, dokonalý! Během dvou týdnů se potřebuji dostat do Istanbulu a zpátky. Poloostrovem prosvištím s řidiči Blablacaru. Už mám naplánovanou cestu tam, ještě se dostat zpátky:) Zatím jsem z projektu opravdu nadšená, Balkán jsem do této chvíle dost zanedbávala. Zároveň mám z cesty samozřejmě hrozitánskou hrůzu … ostatně jako vždy:)

Společně s děsně fajn partou od českého Blablakáru jsme vymysleli trasu, zastávky a program. Ať také pořád jen nesedím v auťácích. Pokud byste měli nějaký fajn tip pro následující místa, dejte vědět!

Jak zatím vypadá trasa?

Vyrážím 13. června a ráda bych se domů dostala kolem 27. června.

  • Praha → Budapešť
  • Budapešť → Bělehrad
  • Bělehrad → Drvengrad (jedno ze dvou pidi vesniček, které založil Kusturica)
  • Bělehrad → ISTANBUL
  • Istanbul → asi Rumunsko
  • Rumunsko → Chorvatsko
  • Chorvatsko → Slovensko
  • Slovensko → DOMŮ!

Balkánský roadtrip mapy

Sama cestou necestou!

Hlavně na zpáteční cestě bude dost záležet, jak budou jednotliví řidiči vypisovat cesty. A také, jestli se mi budou líbit:) Pokud byste se v tomto období pohybovali na trase, dejte mi vědět. Svezu se s váma!:)

Blablacar a Luckycesta

Svezte mě, je se mnou děsná legrace!

Budu ráda, když mě budete sledovat na mém FB, Instagramu, a stránkách Blablacaru, kam budu každý den házet krátký článek z cesty. Těším se! Mějte super den, Lucka

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

3 comments

blank
Romi 12.6.2016 - 21:28

Wow! Nemůžu se dočkat na reporty :)!

Reply
blank
nedavam 14.6.2016 - 22:13

Na kolik taková cesta výjde v průměru ?

Reply
blank
Lucie Radova 11.7.2016 - 20:42

Ahoj! Cesta s Blablacar vyšla na cca 200 EUR – tam i zpátky. S ubytkem jsem se rozšoupla: cca 15 tisíc. Dá se samozřejmě bydlet i mnohem levněji po hostelích (což už moc nedávám a vzhledem k tomu, že jsem pracovala, tak to ani nebylo možné). A když člověk cestuje sám, tak platí za postel v apartmánu nebo hotelu prakticky dvojnásobek. Co se týče jídla, tak jsem asi moc nejedla, neb jsem utratila cca 7 000 Kč včetně jídla, pití, kafíček. Do Istanbulu bych se samozřejmě dostala mnohem rychleji a asi i levněji třeba s letadlem, ale o to nešlo. Samotná cesta byla hodně zajímavá, Istanbul třešinkou na dortu:)

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text