Home Dánsko Lego sen

Lego sen

by Lucie Radova
0 comment

Už začínám být stará, začínám se vracet na místa, na kterých jsem byla před 21 LETY!!! Psal se rok 1991 …

scan 2-2-2

Dnes se na horizontu do výše tyčí vysoká horská dráha

… a dánský Legoland vypadal hodně jinak. U nás v rodině se dokonce traduje, žekvůli mému tehdá malému bráškovi, otevřel park sezónu dříve než měl. Lukášek má totiž narozeniny v dubnu a byl hodně smutný, že se Legoland otvírá až v květnu …

dsc_1010-2

Nejvíce si to užíjí děti nad 27 let … 🙂

Letos jsem nic nenechala náhodě. Plánek zábavného parku jsem měla nastudovaný několik týdnů dopředu. Takže když jsme v den D s houfem asi sta lidí čekali v 9.45 před bránou Legolandu, věděli jsme kam přesně běžet. Chudák Metoděj – syn od Danka – musel přistoupit na naši taktiku návštěv atrakcí. Ta se ovšem nakonec ukázala jako jediná správná a nejdokonalejší.

2012parkmapuk

Mapka areálu Legoland Billund/zdroj: Legoland.com

Dánský Legoland byl otevřen v roce 1968, od té doby (hlavně po roce 2000) se několikrát rozrostl – naposledy v květnu 2012 o POLAR LAND.

polar land-2

Kabinka horská dráhy je také z lega, občas se uloupla nějaká součástka:) foto: Legoland.com

Legoland vás s přehledem zabaví na celý den. Když jsme byli plni všech možných atrakcí, vyrazili jsme konečně do míst, která jsem navštívila jako malá – Legoland městečko (spolu se sekcí Star Wars). Je to úžasná podívaná. Městečka jsou dělaná do největších detailů (např. zmrzlina uvnitř stánku s cukrovinkama). Každá část města vypráví nějaký příběh a záleží na vaší představivosti, jak se bude vyvíjet. Je to opravdu jako sledovat film, ÚŽASNÉ!!!

dsc_0972-2

PÁR RAD OD RADOVÝ:

1. UBYTOVÁNÍ (více z ubytování a kempů na našem roadtripu na sever od Prahy zde):

FMD Billund Camping

➤ Super kemp, cca 400 m od Legolandu (+ moc hezké sociální zařízení a skvělé hřiště pro děcka).

➤ Pro karavan, stan i možnost ubytování v chatce.

➤ !!! TARIF QUICK STOP!!! – když přijedete později večer (třeba mezi 18.00 – 19.00 – v 19.00 zavírají recepci) a odjedete ráno do 9.00, budete mít ubytko za hubičku. Auto pak můžete nechat na parkovišti před kempem (a ušetřit dalších 150 Kč a pak je utratit za kafe v Legolandu:)

➤ Fotky apod. zde

2. VSTUPENKY – čím dříve koupíte tím lépe, existuje spousty tarifů. Ten nejlepší vám dají, když lístky koupíte minimálně deset dnů před návštěvou parku. Viz více zde.

3. PLÁNUJTE DOPŘEDU – je chytré nepřijet v největší sezóně o víkendu, pak nejvíce času strávíte ve frontě. Kdy je narváno vám Legoland prozradí zde.

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text