Close

Rande SMSka z 30. 4. 1942

Helenko! V pátek až ve 3/4 na 8hod. u „Delikatesu“, ano? Myslím, že jsem si to spletl a řekl ti již ve 3/4 na 7, tak ti radši píšu. Na shledanou Tomáš.

Stará pohlednice Praha

Známka za 50 haléřů. Böhmen und Mahren

Dneska jsem měla výborný den, že to sem musím napsat. Měla jsem schůzku v Jiné Krajině a pak šla pěšky na Letnou. Hned v pasáži za Hájkovou točenou jsem dobře naladěna zatočila do malého obchůdku se starýma známkama a pohlednicema. Ve vitrínách, policích, nástěnkách se špendlíky tu mají stovky mincí, tisíce pohlednic a miliony známek.

Stará pohlednice Praha

Na Petřín se mi nechtělo …

Jak to u vás funguje? Chtěla bych poslat z Prahy pohled, máte nějaké čisté?“ ptám se majitele. Má široký úsměv, žluté zuby a veselé oči. „Vyberte si tematickou krabičku a sedněte si ke stolu.“ Dává mi pokyn a ukazuje ke stolu s ubrusem z PVC. Beru tedy do rukou zásuvku s názvem „Praha“ a hledám. Po chvilce laškování s místnim filatelistou se mě majitel ptá:

„A nedáte si něco k pití?“

„A co máte?“ 

Kávu, panáka nebo výbornou slivovici z Moravy“, přitom mě se zájmem pozoruje, jak zareaguju.

Tuhle Prahu miluju. 

Slivovice z Moravy byla výborná. Po chvilce si zapálil cigaretu a pokračoval v inventuře. Dneska má totiž zavřeno. Na vybrané pohledy mi dal deset procent slevu, štamprli účtovat nechtěl.  „To nemůžu. Nemám na to živnost.“

Pohled z Letné

Tohle se vám stane jen, když půjdete přes Letnou …  

Lucie Radova

Lucie Radova

Cestovatel & Novinář at Česká TV & Koktejl
Dělám jen co mě baví. Už od roku 1985. Momentálně to je cestování.
Lucie Radova

Latest posts by Lucie Radova (see all)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *