Home Cestovatelské tipy Taktiky podvodníků přes Airbnb.com

Taktiky podvodníků přes Airbnb.com

by Lucie Radova
63 comments

Začínají se mi tu hromadit případy a dotazy týkající se plateb pod Airbnb.com hlavičkou, ale mimo jejich webové stránky. Bude vám stačit jedna jediná informace: nikdy, NIKDY, ani kdyby nabídka byla sebe zajímavější, neplaťte za Airbnb.com mimo jejich webové stránky. Jedna má čtenářka to udělala a přišla o 11 500 Kč.

Jak vás podvodníci donutí zaplatit mimo stránky Airbnb.com? Paradoxně po vás chtějí transakci provést přes Airbnb.com:

„Spojila jsem se s paní ze zahraničí ohledně nabídky dlouhodobého pronájmu. Paní mne požádala, zdali by jsme to nemohli řešit přes Airbnb a já souhlasila. Vše šlo dobře, přišel mi mail z Airbnb s transakčním kódem a instrukcemi, jak postupovat. Zaplatila jsem tedy kauci + první nájem pomocí MoneyGram na jméno nám svěřeného agenta a zpětně poslala do Airbnb mail s referenčním číslem, kopií transakce a všemi údaji s tím, že do 2-3 pracovních dnů by mi měla přijít zásilka s klíči a smlouvou. No a už je to skoro druhý týden, kdy mi nic nepřišlo a paní mi neodpovídá.“

– podvedená cestovatelka –

Jenže e-mail, který podvedená cestovatelka dostala od Airbnb.com, nebyl od Airbnb.com, ale už od podvodníků. Šel také z emailu, který se na první pohled dá vyhodnotit tak, že nepatří Airbnb.com – booking@airbnb-escrow.co.uk. Email vypadá takto:

 

Druhá část mailu s instrukcemi k platbě:

Jak se uchránit podvodům?

  1. Googlujte. Nejjednodušší je dát do vyhledávače email ze kterého vám instrukce s platbou přišly. Podvodníci jsou líní a používají ty samé adresy. Je jim jedno, že na jejich podvod přijdete. Jeden z tisíce se chytne a z něj pak mají peníze.
  2. Pokud chcete využít služby Airbnb.com, nikdy neplaťte mimo jeho webové stránky, respektive formulář.
  3. Airbnb.com posílá peníze svým pronajímatelům až za 24 hodin od vašeho příjezdu. Máte tedy celý den po příjezdu na ohlášení problémů. Pokud by vás pronajímatel například neubytoval, Airbnb.com mu vůbec peníze nepošle. Vám celou částku Airbnb.com obratem vrátí a nejspíš dostanete i nějaké finanční bolestné (tuším 20 Eur).
  4. Nebojte se využívat i jiných služeb než je Airbnb.com. My rádi jezdíme přes Rentalia.com, která má levnější pronájmy. Občas pronajímatelé chtějí nějakou zálohu dopředu, ale ta nikdy není vyšší jak 100 Eur. Před posláním peněz z účtu na účet si vždy zjišťujeme co nejvíce informací o pronajímateli, často má internetovou stopu a tak je rozhodování jednoduché. V nejhorším ale ztratíme maximálně 100 Eur.

Podezřelé zprávy označ vlaječkou

„Nikdy neplať za rezervaci, mimo stránky Airbnb. Pokud tě někdo požádá o platbu za rezervaci mimo náš platební systém na stránkách – nebo si myslíš, že ti někdo posílá odkaz na falešné stránky Airbnb – dej nám o tom vědět kliknutím na ikonku vlaječky ve zprávě s touto osobou.“

– Airbnb.com –

Máte podobnou zkušenost? Podělte se o ní! Budu moc ráda, když napíšete do komentářů pod článek. A sdílejte, pomůžete tím dalším cestovatelům!

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

63 comments

Markéta 22.2.2017 - 22:14

Lůco, zachránila jste nám 11 tisíc korun, fejkový pronájem byl jako přes kopírák jako ten ve vašem článku. A bylo to 15.2. – den po zveřejnění vašeho článku…?!
Dík moc a hodně (cestovatelského) štěstí!

Reply
Lucie Radova 25.2.2017 - 19:13

Markéto! Tak to mám obrovskou radost! Ufff!:) Lu

Reply
Dagmar Saláková 16.5.2017 - 16:11

Dobrý den,
myslím, že jsme narazili také na podvodníka…
http://byty.i-pronajem.cz/ceske-budejovice/pronajem-bytu-13798/

Akorát to nesouvisí s cestováním, ale s pronájmem bytu.

Reply
Jirka 15.6.2017 - 23:36

Dobrý den,

mám podezření na dalšího podvodníka. Nabízí byt k pronájmu na Praze 6 – Břevnov přes stránky http://bezrealitky.cz/. V inzerátu je vložený email kumeil@seznam.cz, následně se mnou začal podvodník komunikovat pod jménem Marcus Jakobsen prostřednictvím emailu: marcus.jakobsen68@gmail.com.

Vypsal mi, že bydlí v Kodani, byt koupil pro syna, který se ale stěhuje do USA, proto má volný byt k pronájmu. Dále, že má špatnou zkušenost a chce pronajmout byt přes Airbnb s tím, že zaplatím dopředu a pak za mnou přijede agent Airbnb a předá mi klíče od bytu nebo vrátí peníze. V závěru komunikace mi přišel odkaz z adresy: airbnb@booking-eu.com, abych zaplatil za tři měsíce nájem dopředu. Vzhledem k tomu, že email z kterého přišel odkaz na zaplacení nájmu není vypsán na oficálních stránkách Airbnb, a že odkaz má adresu http://airbnb.booking-eu.com/, kde nezačíná stránka jak má, tedy https, mám podezření na podvod.

Reply
Viki 26.6.2017 - 22:56

Dnes jsme začali komunikovat s Thorvaldem Hemmingsenem, který nám situaci popsal úplně přesně jako vám. Inzerát se nacházel na sreality.cz. Byl to byt asi ten stejný byt, protože lokalita odpovídá a muž je údajně také z Dánska a byt měl pro syna, který bude pracovat v USA.

Reply
Gábina 4.7.2017 - 10:59

Ano, máme stejnou zkušenost s Thorvaldem Hemmingsenem, stejná pohádka, ale byt v Brně, inzerát opět na sreality.cz.

Reply
Lucie 2.8.2018 - 14:06

Dobrý den, ten samý podvodník stále úřaduje (na sreality.cz), nabízí byt na Břevnově – ulice Závěrka, nyní pod jménem Efstathios Varelas a jeho smyšleným příběhem o dědictví skrze zesnulou tetu. Peníze jsme mu nezaplatili, ale nebyli jsme daleko. Až když nás jeho mail airbnb@long-termrental.com přesměroval na nezabezpečené stránky AirBnB, kdy nám už díky mnoha malým detailům začalo docházet, že jde o podvod.

Reply
Mara 20.9.2018 - 21:12

Bohužel jsme naletěli dneska jsme to všecho zjistily poslali jsme 24 tisíc včera a už nikdo nepiše jak jste tuto situaci dal řešili poradí někdo co mame dělat 🙁

Reply
Martin 12.7.2017 - 18:30

Máme stejnou zkušenost s Thorvaldem. Byt na Praze 3 na bezrealitky.cz email: merajkin@seznam.cz, následně komunikace přes thorvald.hemmingsen@gmail.com. Pohádka stejná, on Dán, syn USA.. Chtěl poslat doklady, aby to u Airbnb zařídil sám.

Reply
Hanka 22.7.2017 - 15:37

Takže Hemmingsen je taky podvodník??já mu taky poslala peníze!!!

Reply
Verca 24.7.2017 - 18:17

Hanko, jak to dopadlo s Vašimi penězi? Pokud jste o peníze přišla nahlásila bych to na policii… Také jsem s tímto člověkem komunikovala a jakmile chtěl něco řešit přes Airbnb tak jsem začala být podezřelá a vyhledala jsem si ho. Našla jsem tyhle stránky a naštěstí včas tedy. Nic jsem mu neposlala naštěstí ani žádné osobní údaje.
Jinak stejná pohádka byt v Brně, on dán, byt pro syna, který je teď v USA… Jet sem nechce kvůli špatné zkušenosti atd. Bla bla bla…

Reply
Hanka 25.7.2017 - 10:45

No,tuším,že o peníze už jsem nadobro přišla?byla to moje hloupost,stránky Airbnb vypadaly stejně jako jejich oficiální stránky,tak jsem hloupě naletěla…

Reply
Monča 26.7.2017 - 10:58

Ahoj, mám stejnou špatnou zkušenost jako pár lidí přede mnou. Naštěstí jsem nenaletěla. Hledám byt v Praze, jsem sama, tak za rozumnou cenu. POZOR OPAKOVALO SE TO 2×!!! Jednou teda mi psala paní, že žije v zahraničí, byt levně koupili, ale chtějí, aby se v jejich nepřítomnosti o něj někdo staral (poslala mi mimo jiné také fotky (i s partnerem), asi to mělo působit věrohodněji. No tak že to vyřešíme přes Airbnb, že teda běží na pobočku, pošlou mi údaje k zaplacení a potom, co peníze přijdou do Airbnb (přes WESTERN UNION), je tam „podrží“ až do té doby, než se se mnou sejde pracovník s klíčema a smlouvou a až si prohlédnu byt, teprve pak peníze pošlou té paní „majitelce“. Na to jsem reagovala, že jako kde mám jistotu, že když pošlu peníze se se mnou někdo zkontaktuje (samozřejmě poslala aktivně platební údaje), no a to už žádná odpověď nepřišla (byt v Dejvicích). A další případ byl asi 2 týdny později, byt Praha 6 – Břevnov, taktéž cizinec, že žije v zahraničí, byt zdědil po babičce, která umřela… zkoušel mě nakrmit historkou, že byl před týdnem v ČR, ale s osobou domluvenou ke schůzce se nemohl spojit, takže byl na tom škodný, takže se to musí řešit přes Airbnb, poslal mi prakticky stejný postup jako „paní“ předtím. Na to jsem mu řekla o své první zkušenosti, kdy ze mě paní tahala peníze a vlastně už se mi nikdo neozval, tak kde mám jako vzít jistotu (samozřejmě bych tam peníze neposlala, chtěla jsem vědět reakce), dokonce jsem mu přeposlala postup, který mi poslala „paní“ s tím, že je to úplně stejné. No a světe div se, nikdo se už neozval 🙂

Reply
Jan Křemen 27.7.2017 - 15:31

Já jim poslal 20.000,- Kč….sem ted úplně zoufalej :/ co mám dělat víte někdo?

Reply
Zuzana 17.8.2017 - 19:43

Ahoj, tak dneska mi došlo, že jsem taky naletěla – bohužel až teď jsme s přítelem objevili tuto stránku s varováním, kde jsou úplně stejné scénáře – v mém případě to byl Ludvig Dalsgaard, norský chirurg, jehož syn odjel do USA na 5 let… Byt nabízel přes Sreality, v Praze, a požadoval zálohu tří nájmů… Od začátku mi to připadalo podezřelé a měla jsem dost signálů, ale řekla jsem si, že jednou nebudu podezíravá a zkusím někomu věřit…

Tady jsou platební instrukce, které mi posílal přes link:

airbnb@long-termrental.com

Airbnb Ireland, The Watermarque Building
South Lotts Road, Ringsend, Dublin 4

Receipt # 2073260009
Tuesday , 08 August , 2017

Your payment reservation by credit card was not approved because for such type of rental( rental for long term ) our system not accept payments by credit card from some countries and your country is included in this countries .
Payment method approved is bank transfer. Please send the payment to us by Bank Transfer within the next 24 h.
The payment must be sent at our agent listed below :

ACCOUNT HOLDER : Anabela Karagianis Domingos Braz
IBAN: PT50001800034503848602087
SWIFT / BIC : TOTAPTPL
BANK NAME : BANCO SANTANDER TOTTA, SA
BANK ADDRESS LARGO DO CHAFARIZ 9 , 9000-011 FUNCHAL, PORTUGAL

The payment must be sent at our agent from Portugal because your country belong from our Payment Department from Portugal .

The payment is processed and collected by Airbnb in full. The security of your funds is ensured, and you’ll be protected by our policies and the Guest Refund Policy.

After the payment is done , to confirm your booking. , please send us a copy of the bank invoice at follow email address : airbnb@long-termrental.com

Important* 1. Please make the bank transfer in EUR, not another currency , because this is a international transaction . ( You must choose that this is a SEPA Payment , and after this your bank will ask you to choose the currency )
2. The payment can be done from bank office or from internet banking .
3.Some banks require to enter a description of payment, be sure to include the Receipt #MSC7ABA the payment description, no other details, without this minor detail, the payment will be hard to process and sometimes the payment cannot be processed.

Reply
Patrik 24.8.2017 - 10:46

Já sem naletel úplně stejne i stejnej účet všechno. Svině zasrany doufám ze je chytej já jdu teď do banky za jejich ajtakem. A na policii

Reply
Hanka 21.8.2017 - 14:02

Tak to je pořád ten stejný hajzl…mě se představil jinak, a údajně byl Dánska a jeho syn taky měl odjet na 5 let do USA a chtěl 3 nájmy dopředu a byt přes Sreality…udávám ho na policii i když nevěřím že peníze dostanu…

Reply
Míša 23.8.2017 - 9:24

Na S realitách byl před třemi dny zase !!!!. Naštěstí jsem tuto stránku objevil dříve než jsem mu cokoliv poslal. Díky !!!!!! držím palce všem

Reply
Zuzana 24.8.2017 - 21:23

Rovnaky hajzel ma tento tyzden pripravil o 2550 €, ak sa nezblaznim, tak by som ho rada chytila. Vie niekto, ako na to…resp. ide niekto do toho so mnou?

Reply
Patrik 28.8.2017 - 10:02

A jak to chceš tešiť???

Reply
Patrik 28.8.2017 - 10:03

Resit

Reply
Zuzana 28.8.2017 - 12:17

Bola som na policii podat trestne oznamenie a napisala some-mail vsetkym instituciam, ktore boli v procese jeho podvodu pouzite. Cize jeho portugalska banka, skutočné Airbnb – nahlasenie podvodu, immoweb – kde inzeruje ten byt, MoneyGram…. Pisala som dokonca list aj jednej nasej slovenskej političke posobiacej v EU parlamente v Bruseli,ci by nevedela pomoct…..ale zatial sa mi ozvala len ta portugalska banka s tym, ze nieco riesit mozu iba na avizo policie. A to je to, co ma trapi – ze ak sa clovek za seba nepobije sam, skoro nikto sa za neho nepostavi.
Ja nechcem teraz zobrat zakon do svojich ruk, nie som odpadlik FBI, ktory odmieta dodrziavat pravidla. Skor by som bola za to, aby sme sa vsetci posnazili a tu zdielali najnovsie info a postupy, ktore sme pouzili a osvedcili / neosvedcili sa nam. Lebo kazdy z nas nieco vie a nieco dokaze a ak spojime svoje sily a schopnosti, mohlo by sa nam podarit, ze ten sviniar urobi chybu a snad pomozeme policii, aby ho chytila. Pripravil ma o fakt velku sumu penazi a ide ma rozhodit, ked si predstavim, ako sa mi teraz smeje. Nechcem nad tym mavnut rukou a oplakat tie prachy. Chcem, aby sme sa zahrali na KARMU a dostali ho do basy…

Reply
Lucie 23.1.2018 - 13:47

Ten samy pripad Pronájem byt, 3+1 , 120 m², Praha 6, Dejvice, Zelená.
V dalších slovy, ti vysvetlit, mou situaci. Žiji v Oslo v Norsku . Koupil jsem tento byt se pred nekolika lety, pro mého syna, který byl v Ceské republice vysokoškolské studium Bohužel zachytil pracovní smlouvu v USA pro príštích 5 let, a z tohoto duvodu chci pronajmout byt.

Dovolte mi, abych vám ríct pár vecí o mne. Mám 49 roku starý, a já jsem si vzal z doby pred 26 lety. Mám dve detské (jeden z nich je v USA, jak jsem vám již rekl, a druhý je tady v Norsku ) A pracuji jako chirurg.
Zmrd sem mu hned napsala ze ze toho podvodu je plny internet at jde do prdele chtel po nas 36 tisic rezervaci bych byla blba kdybych si nezjistila neco o tomhle kdyz chce tolik penez pozor na nej

Reply
Tom 5.2.2018 - 22:44

Nova adresa ze ktere posila fiktivni email s instrukcemi o platbe: booking@booking-center-airbnb.co.uk

Reply
Zuzana 6.4.2018 - 22:51

Diki za informaciu, Tome, preposlala som to vyssie. A drzme si palce…

Reply
Monika 3.3.2018 - 18:20

https://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/3+kk/praha-vinohrady-manesova/4238172508#img=0&fullscreen=false
Tady je jeden dnešní…. minutý týden jsem řešila podobný….zvláštní mailová adresa, pak jsme si s pánem psali, pán bydlí na Kypru, byt v Dejvicích zdědil po tetě….bla bla bla— a pak že to budem řešit přes Airbnb, je stavební inženýr, má 2 děti a jmenuje se Kyriakos Kasoulidis… ani strejda Google mi tohle jméno nedokázal najít 😀 Navíc jsem si našla pronajímanou nemovitost na mapě a koukla i na Katastr………..no překvapení, nikdo s tímto jménem tam nemovitost nevlastní 😀
Lidé, musíme být obezřetní a všechno holt ověřovat, od toho jsou mapy a Google 😉
Pěkný večer přeju !

Reply
Ema 15.5.2018 - 0:23

S ním jsem taky teď pár dní komunikovala, dokud mi neřekl o tříměsíční nájem dopředu a pak až prohlídka. Přesně stejná story, ale se jménem Eugenios Manikas. Od začátku to bylo divný. https://www.sreality.cz/detail/pronajem/byt/3+1/praha-praha-6-ulice-zelena/318984540#img=4&fullscreen=false

Reply
Pavli 9.7.2018 - 23:00

Dnes jsem byla v kontaktu se stejným chlapem ohledně pronájmu bytu v Praze a úplně stejný příběh s tetou, Kyprem, děti apod a inzerát taky na sreality!

Bylo to vše podezřelé a Google mě zachránil!

Koukám, že je to už půl roku po tvém příspěvku, co se to stalo a podvodník dál nabízí, komunikuje a dokonce i na stejném portálu sreality.

Ať se daří 🙂

Reply
Hanka 29.5.2018 - 22:04

Já se u tohohle šmejda taky nachytala a peníze poslala, byt inzeruje už po několikáte znovu!!! Stále sreality…:-(

Reply
Dagmar Janáčková 19.6.2018 - 14:19

Dobrý den, mám tu samou zkušenost . Ten můj podvodník je Markos Spyirou, Kypr, stavební inženýr , 2 děti , byt rádo by zdědil , nikoho v ČR nemá , tak proto využije Airbnb. Tam že bych poslala 3 měsíční nájmy !! Nabídka už byla těžce neuvěřitelná !!! Byt 3+1 , 120 m a teď se držte , za 12 tisíc se vším všudy ?, na Praze 6. Takže úplný nesmysl. Tak jsem mu poslala článek , kde se přesně popisuje , jak podvodníci prostřednictvím Airbnb nabízí z Sreality byty k dlouhodobému pronájmu – už to je zarážející , byt za směšnou a nereálnou cenu. Začala jsem hledat a zjistila , že je to obr podvod , poslala jsem to kamarádovi , který pracuje v realitách , vše mu předala , má už 160 takových případů… takže doufám , že to ušetří peníze i dalším … My byli obezřetní !

Reply
David 17.7.2018 - 14:55

Bacha, pořád to valí!!! http://www.bravis.cz/pronajem-bytu-11-brno-komarov-jeneweinova-ulice-zarizeny-balkon-006732pn

úplně stejná situace – řek, zdědil byt, přes Airbnb, pošle přes agenta klíče, pošli 3x nájem dopřeu.

BACHA!

Reply
Radka 27.7.2018 - 11:57

Pán stále inzeruje na různých serverech (sreality apod.)… historky stejné… žije na Kypru, byt zdědil po tetě…
Komunikuje z emailu airbnb@long-termrental.com nebo efstathios.varelas@hotmail.com (i s koncovkou gmail.com)…
ŽÁDNÉ PENÍZE NEPOSÍLEJTE!!!!!!!!

Reply
Matej 12.9.2018 - 9:28

Panayiotis Varelas… stejná historka o stavebním inženýru z Kypru s dětma a zdechlou tetou. Byt v Břevnově 2kk za 8000, hned mi to bylo divný..
taky navrhoval platbu přes airbnb.. klíče prej pán pošle z Nikosie a za 4 dny už nakluše „realitní agent od airbnb“ a byt mi ukáže – pokud se mi bude líbit, mojí zálohu (která do tý doby bude v „úschově u airbnb“) převede na účet dobrodince.

Reply
Lucie Radova 23.11.2018 - 10:25

Omg, fascinuje mě ta jejich představivost!

Reply
Mara 20.9.2018 - 21:27

Lidi dořešil někdo něco ? jsme v rejži a poslali jsme mu 24 000
No hotovo Bydlení na tenhle byt
http://www.bravis.cz/prodej-bytu-2kk-ov-brno-cerna-pole-villa-kunzova-002375pd
Brno včera jsme to poslali dneska jsme zjistili že to smrdí protože přestali odepisovat.. A světe div se Podvod ..
poradí někdo jak a co jestli peníze se nekomu vrátily
Udaje Podvodníka

beneficiary name:
ANTONIN BRICHACEK
IBAN : ES2221053143223400005632
SWIFT/BIC: CECAESMM105
BANK NAME: BANCO DE CASTILLA-LA MANCHA, S.A
BANK ADRESS: VALENCIA URB.13 ,46018 VALENCIA,SPAIN

EMAIL PODVODNÍKA : airbnb@long-termrental.com
efstathios.varelas@hotmail.com

O každou radu budeme moc vděčný 🙁

Reply
Lucie Radova 23.11.2018 - 9:54

Achjo … doufám, že se vám podařilo peníze získat zpátky!

Reply
Mara 23.11.2018 - 17:52

Ne zatim nic se neřeší od Policie žádné vyjádření nevíme jal dál momentálně shanime pořád bydlení a už jsme netrefili na 2 stejný podvodniky .. Podařilo se někomu získat peníze z5 ?

Reply
Mara 21.9.2018 - 15:07

Naletěli jsme taky poslali jsme 950 euro a jsme hotový má někdo nějaký lepší info jak postupovat 🙁

Reply
Kamila 10.10.2018 - 18:29

Tak jsem narazila na dalsiho podvodnika!
Uz od zacatku mi to bylo podivne, ale chtela jsem vedet, jak to bude probihat 😀
Uplne presne, jak tu kazdy pise.

Tatiana Hizmugak , tato pani je Polka a uz v CR nezije, takze byt nabizi k pronajmu. O jejim jmene google nenalezl ani stopu 😀
No a popsala mi v bodech postupy, jak by vse probihalo. A take se opirala o spolecnost Airbnb.

takze ….Tatiana Hizmugak … pozor na ni !

Reply
Lucie Radova 23.11.2018 - 9:57

Díky Kamčo za upozornění!

Reply
Laďa 11.10.2018 - 17:04

Já naletěl taky. Tentokrát se ten pán jmenoval Leonid Positselskiy a byl z Izraele. Inzerát byl na pronájem bytu v Brně na Sreality.cz. Strýček Google tohle jméno našel jen bez toho „y“ na konci. Přišel jsem o 1000 euro. Směřovalo to na email: airbnb@long-termrental.com.

Tak bacha 🙁

Reply
Mattes 29.10.2018 - 18:32

Ted jsem malem naletel podvodnikovi na Srealitach. Nastesti ta platba sla zrusit. Taky posilal pozdeji emaily a podvodne stranky tvarici se jako Airbnb, ale bylo to:
airbnb@long-termrental.com
Vystupoval jako Izraelec a pod jmenem leonid.positselskiy a email: leonid.positselskiy73@hotmail.com
Bohuzel jak ta nabidka vypada az moc dobre, tak je to vetsinou podvod. Toz bacha na ty defraudery!

Reply
Tomáš Brych 12.11.2018 - 12:20

ano narazil jsem na podobnou situaci Jednalo se o Joanna Summen, paní co žije v Anglii, pracuje jako doktorka.

Reply
Tomáš Brych 12.11.2018 - 12:33

rád bych upozornil na novou fiktivní adresu: booking@reservation-airbnb-center.com

Reply
Petr 28.11.2018 - 17:36

Timun Leventis
timun.leventis81@gmail.com

Je to pořád stejná pohádka. Tetička co umřela, on z Kypru, špatná zkušenost při osobním předávání ….. už to mi znělo jako klasická pohádka podvodníků z let, co jsem myslel, že už pominuly.

Potom chtěl ale kopii občanského průkazu, aby nás mohl registrovat u airbnb….od té doby je to jasné a dělám si z něho srandu a pokračuji do konce (občanku jsem samozřejmě neposlal a u airbnb se registroval sám).

Došel jsem dnes do bodu, kdy mi z mailu : airbnb@long-termrental.com došlo toto :

We want to inform you that we have received from Mr. Timun Leventis the keys , rental contract and all documents regarding the flat situated in Brevnov, Záverka, Prague 6 , Czech Republic .
We have checked all documents , and everything is in order.
To start the renting process , please open the link which we have already sent you by SMS .
After you will open the link please click on “ Request to Book “ and then you must follow all next steps to complete the transaction.
If you have any questions do not hesitate to contact us.

Thank you for using Airbnb .

Sincerely,
Escrow & Secure Transactions Department
Airbnb ,

Office hours
Mon.-Fri. 10:00 a.m.- 10:00 p.m.

The contact information should only be used for resolving matters related to Airbnb . Any other use is strictly prohibited.
DISCLAIMER: This e-mail contains proprietary information some or all of which may be legally privileged. It is for the intended recipient only. If an addressing or transmission error has misdirected this e-mail, please notify the author by replying to this e-mail. If you are not the intended recipient you must not use, disclose, distribute, copy, print, or rely on this e-mail.
ups :DD

No k tomu mi samozřejmě přišlo na číslo (ano to jsem dal, to není problém takový jako občanka) prý od agenta airbnb link kde bych se určitě dozvěděl kam to poslat (24 000). Já už ale dlouho tuším, jaký bude postup, že ten agent ikdybychom se setkli, tak to bude přímo on nebo jeho kámoš. Docela jsem si takové setkání přál 😀

Chápu lidi, že zdánlivě nabízí všechny možné záruky, ale to jenom pokud bude dělat to co píše. No a že jeho nabídky jsou lákavé, tak o tom žádná, to chápu taky pomáhá naletět. Ty peníze vyděláváte hrozně dlouho a potom si ani nesednete na hodinu k internetu a nepřečtete si jak funguje airbnb přímo na jejich stránkách, kde na toto upozorňují dost zřetelně. Peníze se posílají pouze přes jejich stránku, přímo. Ne přes sms, co vám může poslat kdokoliv, třeba i já.
Držím všem podvedeným palce

Reply
Marek 5.12.2018 - 16:37

Už jsem se chystal k odeslání peněz..díky téhle stránce jsem to neudělal šlo o 1000 euro. Zase jako několikrát před tím to byl strejda z Krimu co má 2 děti.. stavební inženýr apod.. furt stejná pohádka. Odeslal jsem mu ale svoje osobní údaje a to mě teď trápí jestli to nemůže nějako využít, děkuji za odpověď.

Reply
Lucie Radova 15.12.2018 - 14:13

Asi záleží jak moc jsi šel do detailu, ale spíš bych se s tím netrápila:)

Reply
Martin 17.12.2018 - 13:52

Ahoj lidičky. Na jednu stranu mám radost,že jsem nenaletěl sám,ale na druhou je mi z toho smutno. Tyhle zmetci přesně ví jak na to. Také jsem naletěl. Bohužel jsem byl tak hloupej.že jsem poslal své údaje včetně kopie OP. Teď bych si ukousl hlavu. No na peníze nedošlo,protože jsem našel varování na facebooku. Jakysi Georgius Giour z Řecka. Byt v Praze na Smíchově. Hodně štěstí všem.

Reply
Petr 12.1.2019 - 11:50

Ing. Zbyněk šagát. Nejspis jeho nova prezdivka, tak bacha!!!

Reply
Eva 29.1.2019 - 11:57

POZOR! další podvodník je CHRISTIAN SAVAS údajně z Athén, dědictví bytu po zamřelé tetě a zaplatit 3 nájmy na AIRBNB předem. NEPLATIT.

Reply
Martin 29.1.2019 - 14:59

Ahoj.
Mám také zkušenost s těmito podvodníky. Na sreality.cz jsem hledal byt v Plzni a našel jsem hodně lukrativní za 7,5k 2+kk v centru Plzně a plně vybaven. Už to mi přišlo divné. Po konverzaci mě také odkázal na Airbnb.com abych platil stejně jak zde uvádějí ostatní. Naštěstí jsem si včas ověřil tento trik a nalezl na internetu další stránky jako jsou tyto, které upozorňují na tyto podvody.

Osoba, s kterou jsem jednal byl muž, řecké národnosti, 37let, ženatý a 2 děti. Byt byl tety, která umřela a on dědil. Opět špatná zkušenost s předchozím zájemcem. Přijel, nikdo tu nebyl apod. Stejná pohádka.
Daný člověk komunikuje pod e-mailem demetri.managos@gmail.com. Tak pozor na něj.

Reply
Lukáš 13.2.2019 - 23:59

Zdravím,
pročetl jsem si komentáře a můžu potvrdit, že po dvou letech se objevil na idnes reality inzerát bytu Praha 6 – Dejvice Zelená 3+1 120 m2. Než jsem zareagoval, byl inzerát smazán. Ale na další inzerát na hyperinzerce jsem už reagoval na kontakt.
Byl požadován kontakt pouze přes WhatsUp. Jedná se o byt 3+KK Praha ul. Klimentská.
Zatím dotyčného ždímu, abych dostal ještě mail s instrukcemi, který bych měl obdržet zítra. Chtěl i kopii dokladu, tak to jsem ukecal, že dodám až po předložení návrhu smlouvy.
Zítra doplním další info.

Aktuálně by mě ale zajímalo, zda to někdo řeší – Policie nebo AirBnB, když jim dodám veškerou komunikaci, inzerát, mobil, číslo účtů, kam chce poslat peníze atd. Aby mu vše zablokovali. Nebo to nemá cenu někomu posílat a nikdo to neřeší.
Díky

Reply
Bibi 20.4.2019 - 19:59

Rasmus Maniakis, rasmus.maniakis@gmail.com, nabízí byt 2+kk v Podolské ulici.
Stejná story, tetička, dědictví, špatná zkušenost s nájemníky, žádá zálohu přes Air BnB.
Dávejte pozor.

Reply
Monika Kramolišová 16.5.2019 - 11:06

Demitrius Trakas,demitrius.trakas@gmail.com
velmi podobné historky…zemřela teta, stavební inženýr, dvě děti…už jsem mu poslala osobní údaje ale naštěstí jsem mu žádné peníze neposlala…pronajímá byt v Brně ulice Kunzova. Tak dávejte pozor.

Reply
Verča 17.5.2019 - 15:59

Ahoj,
také mám aktuálně (poslední email včera) podobnou zkušenost. Tentokrát jméno Onorian Sanolos z Kypru, emailová adresa onorian.sanolos@gmail.com. Nabízí byt v Modřanech 2kk za 9000, ulice Soukalova. Dokonce poslal fotky. Když mi to začalo být divné, napsala jsem mu, že chci, aby si založil účet na AirBnB sám a poslal mi odkaz, že si to pronajmu na jednu noc, abych to viděla a byla si jistá, že je majitel, že si to pak případně pronajmu na déle. A ejhle, už se neozývá.
Takže bacha na něj!

P.S. Neznáte někoho, kdo by dokázal vystopovat IP adresu odesílatele? Přece se tenhle podvodník musí dát chytit.

Reply
Markéta 13.6.2019 - 10:56

Další dva jak přes kopírák přes bezrealitky.cz!!
—————
Hello,

Do you speak English?

My name is Skalicka Miluse. Thanks for your interest in my house.
You have already seen in my ad that the house is located on Kryštofova 55/34, 149 00 Praha 11-Háje, it has 3 bedrooms and a surface of 129 m²

I am currently working as a surgeon in Italy. I bought this house because I plan to retire to the Czech Republic in 5 years.
The house is in perfect condition and is now available for rent. It is nice, clean, quiet, it has all the facilities you might need.
The monthly rent is (12.600 + 3.000 =15.600 Kč / 600 Euro) with all utilities included (heat, electricity, water), and also includes the costs of the municipality. The security deposit is 600 Euro( this deposit you will get back when you leave the house), with no extra taxes to pay.

Due to my work schedule, I am not able to come to the Czech Republic, so I suggest we use Airbnb (www.airbnb.cz) to assist us in the renting process. I will take care of the Airbnb fees, so you will not have to pay for anything else. Have you used Airbnb before?

Here some photos to remind you of the place.

Let me know if you are interested in renting it.


Best regards,
Skalicka Miluse

———————
Hello,

I’m sorry for the delayed answer i just got back from vacation.
Do you speak English?

My name is Elena Svobodova. Thanks for your interest in my apartment.
You have already seen in my ad that the apartment is Štěpánská 640/45, 110 00 Nové Město, it has 3 bedrooms and a surface of 80 m².

I am currently working as a surgeon in Italy. I bought this apartment because I plan to retire to the Czech Republic in 5 years.
The apartment is in perfect condition and is now available for rent. It is nice, clean, quiet, it has all the facilities you might need.
The monthly rent is (12.600 + 3000 =15600 Kč / 600 Euro) with all utilities included (heat, electricity, water, internet), and also includes the costs of the municipality. The security deposit is 600 Euro( this deposit you will get back when you leave the apartment ), with no extra taxes to pay.

Due to my work schedule, I am not able to come to the Czech Republic, so I suggest we use Airbnb (www.airbnb.cz) to assist us in the renting process. I will take care of the Airbnb fees, so you will not have to pay for anything else. Have you used Airbnb before?

Here some photos to remind you of the place.

Let me know if you are interested in renting it.


Best regards,
Elena Svobodova

Reply
Radomil 7.8.2019 - 11:45

PODVOD ? !!! LUCIE KERMEROVÁ !?
SAMOZŘEJMĚ BINGO!!! 😀

Předem se omlouvám všem poškozeným, ale pokud někdo pošle peníze na účet osobě pronajímající:

Luxusní byt se 3+kk se třemi ložnicemi, veškerým vybavením, internetem, digitální TV, balkonem, službami, prádelnou, energiemi a já nevím s čím ještě vším, navíc byt v centru Prahy, HK, nebo jiného velkého města a to vše za neuvěřitelně užasných… 6 500,- kč měsíčně, přičemž inzerát visí na ploše již 39 dní a byt je tak stále volný, protože buď není o tuto super úžasnou nabídku absolutně zájem, nebo naopak zájem je obrovský, ale Lucie Kernerová si tak čirou náhodou vybrala právě jeho … tak potom je tento člověk s prominutím nesvéprávný debil a Lucka si v tom případě své těžce vydělané peníze opravdu zaslouží ! 😀 Udržovat kontakty, neustále psát nebo kopírovat texty do mailů s bůhví kolika natěšenými pitomci musí být naprosto vyčerpávající… 😀 Nejen obsah sdělení ale i textace plná chyb, kdy Lucie přechází z ženského rodu do mužského, je to samozřejmě cizinka a bydlí mimo republiku… vše je naprosto dokolnale blbé a až dětsky průhledné. Kdybych se snažil o totéž , nikdy nevymyslím tak blbý inzerát, nesplním nikdy tak přesně nenajdu tak nejvíce neuvěřitelné fotografie interiéru, nevymyslím blbější cenu a vůbec… 😀 Kdybych dostal zadání abych vytvořil „návrh kreativního řešen“í co nejvíce pitomého inzerátu a vymyslel podobu fejku na pronájem bytu, tak lépe to nevymyslím 😀 😀 😀 Ten kdo někomu takovému jako je slečna Kernerová zašle skutečně platbu dvou nájmů na její zahraniční účet a pak jako TALPA čeká na klíče od toho nejúžasnějšího apartmánu v celém ALICANTE:-D ten patrně nepochopí ani následující post scriptum, ale přesto se pokusím, soustřeďte se:: Na myši, kterou držíte pravou rukou, jsou dvě tlačítka, pokud najedete kurzorem té myši na jakýkoli obrázek ve vyhledávači Google, v tomto případě
na obrázek jedné z pohádkových ložnic slečny Lucie Kernerové a kliknete na pravé tlačítko, zobrazí se Vám možnosti Google, kde jedna z nich nabízí “ Vyhledat tento obrázek na Google“ 🙂 Klinete-li pak na tuto možnost… abraka dabra kuk…? Už jste doma! 😀 Přesněji řečeno jste buď v luxusním penzionu „Afrodita“ ve Španělském Alicante, v kuchyňském oddělení katalogu IKEA, nebo v obývacím pokoji letáku ASKO 🙂 Pokud jste toto PS pochopili, potom nejpozději dió 24 hodin zašlete platbu 1 000,- eur na č.u 75435689/88898

Děkuji, Vaše Zuzana Kramářová

Reply
Romana 27.8.2019 - 13:07

Som rada, že som našla túto stránku. Dávajte si pozor na Martino Kyriacou, ktorý ponúka byt v Nuslích.

Reply
Ales 10.10.2019 - 17:13

Zdravím vsechny, bohuzel jsem taky naletel a poslal 900 eur a vsechny udaje vcetne fotky op (prej pro vytvoreni smlouvy o pronajmu).
Jak tak ctu vase pribehy, i muj byl ala pronajmu byt na praze 3, po zemrele tete. Ten dotycny prej bydli na Kypru a vystupuje pod jmenem Anastasios Petrides (anastasios.petrides@gmail.com)

Davejte si na to pozor at nedopadnete jako ja a x dalsich jedincu !!!

Reply
Helena Vintrová 31.10.2019 - 21:21

Taky jsme naletěli… poslali jsme 2x 950 €, byt v Praze Pod Harfou 2+KK
komunikace s adresou:
anastasios.petrides@gmail.com
účet:
původní kontakt dernmarinkos@seznam.cz
BENEFICIARY NAME : BNB Comapny
IBAN: PT50004552804031870364603
SWIFT / BIC : CCCMPTPL
BANK NAME : Caixa Central De Credito Agricola Mutuo
BANK ADDRESS : RUA CASTILHO 233-233A , 1070 LISBON , PORTUGAL
zítra jdu na policii. Děkuji za tento web.
přeji hodně štěstí všem napáleným..

Reply
Petra 5.11.2019 - 21:51

Ta samá zkušenost. Inzerát před dvěma dny na Sreality.cz, dům v lici Kryštofova, Praha 4
e-mail dotyčné(ho) je skalicka.miluse@post.cz

po 4. 11. 21:57 (před 23 hodinami)

Good evening,

Do you speak English?

My name is Skalická Miluše. Thanks for your interest in my house.
You have already seen in my ad that the house is Kryštofova 55/34, 149 00 Praha 11-Háje, it has 3 bedrooms and a surface of 129 m².

I am currently working as a surgeon in Switzerland. I bought this house because I plan to retire in the Czech Republic in 5 years.
The house is in perfect condition and is now available for rent. It is nice, clean, quiet, it has all the facilities you might need.
The monthly rent is (13.000 + 3.000 =16.000 Kč /620 Euro) with all utilities included (heat, electricity, water), and also includes the costs of the municipality. The security deposit is 620 Euro( this deposit you will get back when you leave the house), with no extra taxes to pay.

Due to my work schedule, I am not able to come to the Czech Republic, so I suggest we use Airbnb (www.airbnb.com) to assist us in the renting process. I will take care of the Airbnb fees, so you will not have to pay for anything else. Have you used Airbnb before?

Here some photos to remind you of the place.

Let me know if you are interested in renting it.

Reply
Oliver braun 10.11.2020 - 19:56

Bacha taky na oliver braun, taky chirurg v švajcu
Děkuji za váš zájem o můj byt.
V mém inzerátu jste již viděli, že byt je V Zápolí 1143/20, Praha – Michle, má 2 ložnice a plochu 68 m².

V současné době pracuji jako zubař ve Švýcarsku. Koupil jsem si tento byt, protože plánuji odejít do České republiky za 6 let.
Byt je v perfektním stavu a je nyní k pronájmu. Je pěkný, čistý, tichý, má veškeré vybavení, které potřebujete.
Měsíční nájem je (10 000 a 3300 = 13 300 Kč / 500 EUR) se zahrnutím všech energií (teplo, elektřina, voda, internet) a zahrnuje také náklady obce. Bezpečnostní záloha je 500 Euro (tato záloha vám bude vrácena, když opustíte byt), bez dalších poplatků k zaplacení.

Vzhledem k mému pracovnímu rozvrhu nemohu přijet do České republiky, proto navrhuji, abychom nám při pronájmu pomohli pomocí Airbnb (www.airbnb.cz). Postarám se o poplatky Airbnb, takže za nic jiného nebudete muset platit. Už jste použili Airbnb?

Zde několik fotek, které vám místo připomínají.

Pokud máte zájem o pronájem bytu, dejte mi vědět.


Oliver Braun.
S pozdravem

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text