Home Uzbekistán Takže zdravím z Uzbekistánu:)

Takže zdravím z Uzbekistánu:)

by Lucie Radova
2 comments

Možná se vám ta fotka zdá podezřelá, ale je to vyfocené nekvalitním foťákem, takže můžete lehce nabýt dojmu, že se jedná o podvod … úplná pravda je ale ta, že jsme kvůli několika důvodům zase nemohli odjet do této perly Střední Asie a přesunuli tak celou expedici na květen 2013 (doufám, že tentokrát už odjedem). Tímto se omlouvám všem, co se těšili na příspěvky a slibuju, že v květnu jich bude jednou tolik. A tady příklad toho, na co se můžete těšit:)

uzbekistan-2

V Uzbekistánu je krásně:)

 

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

2 comments

Jan Jílek 8.10.2015 - 11:34

Vážená paní cestovatelko

Asi toho moc o Uzbekistanu nevíte , některé Vaše informace jsou nepravdivé, nepřesné a můžete naše občany přivést do problémů, což v Uzbekistanu znamená / v tom lepším případě / ztrátu finanční hotovosti a času.
Např. vízum na letišti obdržíte pouze v případě, že to máte uvedeno na pozvání. Pokud to nemáte uvedeno na pozvání, tak Vás v Praze přepravce nevezme do letadla. Registraci můžete obdržet pouze v hotelu a nebo pensionu který k tomu má povolení, je to pouze pár velkých měst, žádná malá města.
Registrace je nejdůležitější krok po příletu do Uzbekistanu a nedodržením této povinnosti máte zaděláno na velký problém.

S pozdravem

Jan Jílek
Samarkand
Uzbekistan

Reply
Lucie Radova 8.10.2015 - 13:55

Hezký dobrý den pane Jílku!

V Uzbekistánu jsem byla před více jak dvěma lety, jistě se toho v tomto směru hodně změnilo, proto děkuji za vaše upřesnění.

Co se týče registrace, nevím, co si představujete pod pojmem malé město. My jsme dostali registraci úplně všude. Pokud to tedy nebyl padělek, což vzhledem k povaze potvrzení, nemohu odhadnout.

Osobně si myslím, že stát chce mít jen přehled o pohybu turistů na svém území. Pokud neděláte problémy, pak je on nedělá vám.

Co se týče víza – podle aktuálních informací je to tak, jak píši ve svém článku. Na základě zvacího dopisu, vám bude uděleno vízum na letišti. Dopis si samozřejmě nechte vystavit důvěryhodnou agenturou.

O Uzbekistánu samozřejmě nevím všechno. Co však vím, že je to krásná země, moje snad nejoblíbenější. Cestovali jsme po ní pět týdnů, doslova křížem krážem – vlakem, hromadnými taxíky, spali v poušti, jedli s místními. Všem cestovatelům ji moc doporučuji a rozhodně nevidím důvod proč je odstrašovat „zaděláváním si na problémy“.

Užívejte Samarkand, Lucie

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text