Close

Co nevěděl ani Malý Princ

„Když dám ráno do pořádku sebe, musím udělat pořádek na planetě. Je třeba se přinutit a pravidelně vytrhávat baobaby, hned jak je rozeznáme od růží, kterým se moc podobají, když jsou ještě maličké. Je to práce hrozně nudná, ale je velice snadná.“Jednou mi poradil, abych se to snažil pěkně nakreslit, aby to u nás děti dobře pochopily. „Budou-li jednoho dne cestovat,“ řekl, „může se jim to hodit. Někdy to nevadí, když se práce odloží na později. Ale u baobabů je to vždycky katastrofa. Já ti poznal jednu planetu… Tam bydlel lenoch. Zanedbal tři keře…“

Malý Princ, V Kapitola, Baobaby

dsc_9804-2

Kde jsou turisté, tam jsou místní … 

Ještě nedávno jsem si myslela, že baobab je stejně smyšlený jako třeba had, který spolkl slona nebo ovečka v krabici. Baobab, ale existuje a je nádherný.

dsc_0180-2

Místo, kde baobab dává dobrou noc …

 Statný strom s košatou korunou se stal symbolem Madagaskaru (na paty mu šlape lemur) a zároveň chlebodárcem malagasy lidí. Davy turistů se na tento africký ostrov jezdí dívat na baobaby při východu slunce, západu slunce, na baobaby milence, kamarády, tanečníky, na baobaby které připomínají velký penis nebo lemura. Ještě více exotický než samotný strom mi přišel jeho plod – jakási houba uzavřená v pevné, plstěné skořápce. Samozřejmě jsem musela ochutnat, tady jak to dopadlo:)

Lucie Radova

Lucie Radova

Cestovatel & Novinář at Česká TV & Koktejl
Dělám jen co mě baví. Už od roku 1985. Momentálně to je cestování.
Lucie Radova

Latest posts by Lucie Radova (see all)