Home Kambodža KamBOŽSKÝ venkov

KamBOŽSKÝ venkov

by Lucie Radova
0 comment

Tak titulek je dost zavádějící, venkov v Kambodži není žádný med, ale je tu legrace!!!:)

legrace-2

Zvědavé děti a zkušení hráči kulečníku

Rozdíl mezi městem a venkovem je samozřejmě i v Kambodži do očí bijící. Zatímco dříve se pohozená šlupka od banánu celkem rychle „vsákla“ do půdy, plastové lahve a sáčky od chipsů létají nad rýžovými poli několik let. Ale jakoby to nikomu nevadilo, asi si časem každý zvykne. Bosé děti tak chodí po rozbitých dlaždičkách a rybích hlavách, jakoby nic.

spana-2

KamBOŽSKÝ venkov

Sedla jsem si na pivko k jednomu stánku a chvíli se snažila posunky domluvit s hloučkem maminek a dětí. Pak jsem se otočila a chvíli jen tak koukala směrem, kterým se oni dívají každý den, celý den. Prašná cesta, občas projede motorka nebo kolo, na druhé straně silnce chlapi, co zrovna staví novou loď, za nimi modré nebe. Vedro. Udělalo se mi zle z představy, že bych tu musela zůstat a žít tak celý život. Kambožský venkov je stále v jakémsi přechodu. Chudí rodiče investují všechno co mají do svých dětí a doufají, že budou jejich potomci mít lepší život a oni s nimi.

dsc_5889-2

Rýže a zase rýže

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text