Home Pouť do Santiaga Jdu do Santiaga de Compostela!

Jdu do Santiaga de Compostela!

by Lucie Radova
9 comments

Před pár minutami jsem koupila letenku do Porta. Odtud to je přibližně 220 km do španělského Santiaga de Compostela. Dojít do Santiaga můžete tisíci způsoby. Já se rozhodla pro tuto zimní pouť, nechám si narůst fousy, budu balit cigára a až se vrátím vést důležitý řeči. Jak to půjde, napíšu sem krátký blog, jinak mě sledujte na FB nebo mém instagramu. Ty si vzít nenechám!

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

9 comments

Iva 4.1.2016 - 19:18

Lucko,
přeji ti krásnou, zajímavou a jímavou, zábavnou a radostnou cestu do Santiaga. Jednou to dám taky, prozatím o ní jen čtu, sním a těším se.
Držím ti palce

Reply
Lucie Radova 27.1.2016 - 13:20

Ivo, děkuji! Už jsem zpátky a usilovně dodělávám reportáž pro Objektiv. Budu se těšit, že jednou vyjdeš také, je to úžasný zážitek!:) Lu

Reply
Luboš 21.1.2016 - 17:03

Ahoj,
když jsme se vraceli autem z Portugalska a míjeli poutní cestu v severním Španělsku, říkal jsem si, že sám bych touto smutnou, tajuplnou krajinou asi nikdy nešel. Proto jsem hodně zvědavý na blog z Portugalska.

Reply
Lucie Radova 27.1.2016 - 13:22

Ahoj Luboši! Věřím, že z auta ta cesta musí vypadat hodně smutně. Taky bych si říkala, jaký cvok by to šel. Když já jsem nevyléčitelný optimista. Fakt jsem si myslela, že bude výjimečný rok a bude krásné počasí … hahaha, nebylo:) Až dokončím tu repku, tak napíšu i nějaké postřehy z cesty. Do videa se to vůbec nevešlo:) Měj se báječně a díky za koment!:) Lu

Reply
Stáňa 29.1.2016 - 20:36

Ahoj Lucko,
Sledovala jsem tvé příspěvky z cesty na FB a protože mě velmi bavila, chci Ti za report poděkovat 🙂
Jdu stejnou cestou v březnu, přes velikonoční svátky. Chtěla bych se tě zeptat na bezpečnost na této trase, která je v diskusích sem tam vnímána jako ne moc bezpečná pro sólo cestovatelky. Další můj dotaz je, zda úseky po cestě vedou i přírodou… Opět některé informační zdroje sdělují, že se velmi často prochází průmyslovými zónami měst a po velmi frekventovaných silnicích. Moc díky za odpověď a těším se na další zazitky z tvých cest!

Reply
Lucie Radova 1.2.2016 - 17:42

Ahoj Stáňo!

Já děkuju za milou zprávu, jsem ráda, že tě cesta bavila, i když byla dost o vodě a fňukání:)

Co se týče bezpečnosti, tak úplně v pohodě. Ani trochu mě nenapadlo, že by se mi mohlo něco stát. Je pravda, že v lese jsem často chodila s ostatními poutníky, kterých na cestě bude v březnu určitě ještě více. Řekla bych že tak 97% cesty jsem šla přírodou nebo malýma vesničkama. Zbytek byly silnice se silným provozem – ale to bylo vždy max. 10 – 15 minut. Pamatuju si za celou cestu jenom dva takové úseky. Industriál jsem nezažila ani jednou.

Je také pravda, že tomu portskému jsem se šikovně vyhla. Málokdo totiž vychází přímo od katedrály. Je lepší dojet na konečnou metra Mercado – tam začíná překrásná cesta kolem oceánu.

Jinak ta cesta je naprosto nádherná: jídlo, potugalský život na vesnicích, příroda … můžu jen doporučit!

Dneska se mi podařilo dopsat praktický článek o Caminu. Určitě v něm najdeš spoustu užitečného infa o portugalské cestě:

http://www.luckycesta.cz/pout-santiago-de-compostela/

A kdyby cokoliv, dej napiš, moc ráda pomůžu:)

Měj se super! Lucka

Reply
petra 27.2.2016 - 21:37

Milá Lucko,
včera jsem viděla v TV u pana Šípa Tebe a poslouchala vyprávění o tvém hobby, tedy cestování. Ráda jsem si poslechla Tvůj příběh o cestě do Santiago de Compostela. A vzpomínala jsem, já jsem šla téměř stejnou trasu s kamarádkou před dvěma roky. Cca 160 km z Ponte de Lima. Vzpomínám na tento mimořádný čas velmi ráda, a příští rok bych ráda šla tuto pouť ještě jednou, asi francouzskou cestou.
Přeji Ti, krásné putování novými místy i životem a také boží ochranu na tvých cestách do neznámých míst. :-))) Petra

Reply
Lucie Radova 28.2.2016 - 12:21

Milá Petro, Ponte de Lima si velmi dobře pamatuju. Portská cesta je krásná, že? Ta francouzská je prý také úžasná, doufám, že se tam příští zimu vrátím. Děkuji za přání ochrany, Tobě přeji „Buen Camino“!:)

Reply
Veronika 5.1.2018 - 18:19

Nechápu systém ubytování, proč lidé podle fotek čekají na ubytování v 11 ráno a ne večer? Jinak seženu po cestě plynovou bombu do vařiče? Děkuju. 🙂 🙂 🙂 !!

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text