Home Cesta kolem světa Jak si vydělat na cestu kolem světa

Jak si vydělat na cestu kolem světa

by Lucie Radova
2 comments

Nejlépe jsou na tom silní kuřáci. Stačí, aby přestali kouřit své dvě krabičky denně a za rok mají na dvouměsíční cestu kolem světa. Dva balíčky cigaret je dělí od životního zážitku. Ti kuřáci se, ale maj …

My ostatní si musíme najít jiné zdroje. U mě to je zcela jasně kafe, víno a rum. Bohužel jsem se nedokázala vzdát ani jednoho, takže na tu mou cestu kolem světa padlo stavební spoření. Lepší investici do mé osoby již stát neudělá. Pokud teď stejně jako já nemáte na čem šetřit a za stavební spoření jste si postavili barák, pak bude potřebovat brigádu, co vám přinese 151 Kč denně. Více dobrých rad a inspirace najdete v únorovém Koktejlu, který je právě teď na pulte každé správné trafice!!! 🙂 Nedávno jsem na toto téma napsala nový článek. Popisuju v něm, jak si můžu dovolit cestovat kdykoliv & kamkoliv!:) Klik zde!

Cesta kolem světa za 910 Kč/den

Čtyři měsíce cestování kolem světa mě bez letenek stály 109 255,94 Kč. Letenky nepočítám, protože ty si stejně jednou za rok pořizujete. Takže už máte našetřeno a teď jak úspěšně všechno utratit za dva měsíce:

1. Plánujte

Cestu si naplánujte tak, aby šlo o dobrý mix drahých a levných států. Zatímco mě Japonsko přišlo na 36 800 Kč (14 dní) na Bali jsem si měsíc užívala luxusu za 18 100 Kč a to jsem vůbec nešetřila! Nebojte se objevovat destinace mimo turistické sezóny. Možná vám bude trochu pršet, ceny však budou poloviční a vyhnete se i návalu kolegů s kufry na kolečkách.

2. Žijte jako místňák

Jak jsem už psala v únorovém Koktejlu – jen s pracujícími, studenty a dětmi poznáte opravdový místní život. Jezte a dopravujte se jako místňáci! Nejenže tak ušetříte balík, ale zažijete i neuvěřitelné situace! To nejlepší je většinou nejlevnější!

3. Spěte na gauči

Hotely už dávno nejsou in! Složte hlavu přímo u někoho doma. Například na webových stránkách Couchsurfing nebo Airbnb najdete místní lidi, kteří nabízejí svůj „gauč“ nebo postel zdarma či malý poplatek. V Hirošimě jsem tak na matračce spala u Miioko a její kočky. Nad sklenkou červeného vína mi pak večer vyprávěla jak její prarodiče přežili výbuch atomové bomby v roce 1945.

4. Nenechat se okrást

A když, tak možná o co nejméně. Raději než u sebe mít velké obnosy, vybírejte po menších částkách z bankomatu (max. 4 000 Kč). Výběry jsou sice zpoplatněné, ale zlodějíčkové nemají šanci obrat vás o celé úspory na cestu kolem světa. A kolik nervů si tím ušetříte! Za čtyři měsíce jsem vybírala z bankomatu celkem 16x, za což si banka naúčtovala 1 600 Kč. Je to takové pojištění, že v případě útoku nepřijdu o vše. Úplně nejlepší jsou platby kartou, za ty si banka nic neúčtuje.

5. Utrácejte

Utraťte všechno a klidně i víc. Nemá cenu šetřit, podobnou cestu už nikdy nepodniknete a na nový balíček cigaret nebo láhev vína si můžete ušetřit kdykoliv jindy!:)

Pište všichni, kdo přemýšlíte, chystáte se nebo už balíte na cestu kolem světa! A taky jestli máte otázky, dotazy a porady:) Páááá

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

2 comments

Jirka 27.2.2016 - 2:29

Teda asi je to myšleno dobře, ale jsou to ty nejstrašnější bláboly, jaké jsem kdy četl. Brrr

A člověk místo aby se za sebe styděl, tak tu aroganci a nevědomost ještě píše všude možně.

Když takové lidi pak někde potkám, je mi smutno.

Na tuhle stránku bych nikdy nepřišel, ale pár přátel vidělo Všecnopárty a se zděšením mi o tomhle hned psali………….a poslali odkaz.

Depressing.

Reply
Lucie Radova 28.2.2016 - 12:36

Ahoj Jirko! Je mi líto, že sis tímto musel projít:) Nicméně, díky tomu jsem se dostala na tvé stránky a musím říct, že super! Krásné fotky z hodně zajímavých zemí. Zrovna do Íránu bych se moc ráda vydala. Ať se jen daří! Lucie

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text