Close

Jak na pohyblivý časosběr za 102 Kč?

Levně, rychle, jednoduše!:) V rámci své oblíbené činnosti – prokrastinace – jsem si dneska ze zelené (k dostání také v dalších barvách včetně růžové) kuchyňské minutky vyrobila pohyblivý časosběr:

Pohyblivý časosběr z kuchyňské minutky

Sama bych na tento převratný nápad samozřejmě nepřišla. Inspirovala jsem se na internetu, kde doporučovali minutku značky IKEA – model z nerezu. Ten však v ČR není k dostání, takže jsem po návštěvě Domácích potřeb na Miladě Horákové zakoupila Kuchyňskou minutku PRESTO, 60 minut za 99 Kč.

Pohyblivý časosběr Tescoma

K vyrobení pohyblivého časosběru dále budete potřebovat dobrou lepící pásku. Já používám Expresní montážní pásku, kterou doma používáme úplně na všechno. Unese dokonce věšák s mokrýma ručníkama, obrazy na stěně a věřím, že bych se s ní nezvratně přilepila i k Bradovi Pittovi. Je fakt boží. Líbí se mi, že splňuje základní funkci lepící pásky a to tu, že fakt lepí.

Lepící páska

Samotná výroba je super jednoduchá. Na minutku jsem nalepila jedno z upevnění, které se dodává s GoPro (to na zacvakávací zapínání). A pak už jen zbývalo připevnit samotné GoPro. Pro vyrovnání kamery je fajn, když ji máte alespoň na dvou kloubech.

Timelaps  GoPro  Minutka

Jak to připevnit na stativ?

Z hlavy stativu vyndáte vložku na kterou se normálně připevňuje kamera.

Vezmete karton, když nemáte karton tak vezmete starou kreditní kartu, když nemáte kartu tak vezmete polystyren … a vložíte ho místo oné vložky pro kameru. Spíš to tam pořádně nacpěte, ať to fakt drží. Na onen karton nalepte minutku na kterou připevníte Go Pro.

GoPro časosběr stativ

GoPro TimeLaps Ikea

Důležitý TIP!!!

Snažte se rozložit zatížení minutky. Tím, jak je zkosená, (proto je lepší ta s rovnou plochou), tak občas přestane fungovat (posuvný mechanism je zalehnut Gópróčkem a přestane se otáčet).

Go Pro TIP

Finální elegantní výtvor:

GoPro levný časosběr

A je to!:)

Ukázka mého prvního pohyblivého časosběru:)

Co všechno budete potřebovat?

– kuchyňskou minutku

– GoPro upevnění na zasunovací klipsnu

– GoPro klouby (2x) – pro vyrovnání minutky (vše v základní výbavě GoPro)

– super lepící pásku

– karton pro stativ

GoPro výroba minutka

Jeden zobáček ze zasunovací klipsny mám urvaný, ale furt funguje. To abyste se nedivili, co mám za super model:)

Lucie Radova

Lucie Radova

Cestovatel & Novinář at Česká TV & Koktejl
Dělám jen co mě baví. Už od roku 1985. Momentálně to je cestování.
Lucie Radova

Latest posts by Lucie Radova (see all)