Home Cestovatelské tipy Jak si chytře a levně půjčit auto

Jak si chytře a levně půjčit auto

by Lucie Radova
24 comments

Jste celí natěšení, že jedete na dovolenou a chcete si na místě půjčit auto? V článku se dočtete na co si dát bacha, aby vás půjčovna neoškubala jako slepici Lucku. V článku řeším tři důležité problémy, které se týkají půjčování auta: pojištění, skrytých poplatků a pravidel pro tankování.

Půjčuju si auto – základy

Taky máte pocit, že prodavači v půjčovnách aut strašně mlží? Není to jen pocit, jsou to mistři manipulace!

„Půjčila jsem si auto u společnosti Avis v Srbsku. Pán sedící v kanceláři pětihvězdičkového hotelu mě pět krát ujistil, že 200 Eur je finální cena, kterou za pronájem auta zaplatím. Ptala jsem se ho opravdu 5x. Cena byla včetně plného pojištění a nádrže. Když jsem se pak za týden po vrácení podívala na účet, zjistila jsem, že mi místo 200 Eur strhla firma 290 Eur. Volala jsem tedy do Srbska s žádostí o vysvětlení. Pán v Bělehradu si mě pamatoval a bez pochybností mi oznámil, že těch 90 éček bylo za pojištění. „Ale pamatujete si, že jsem se vás asi 5x ptala, jestli těch 200 Eur je konečných a vy jste mi 5x řekl, že ano!?“, ptala jsem se ho po Skype rozčíleně. „To si pamatuju, ale vy jste byla také strašně nervózní a spěchala jste, tak jsem vás nechtěl zdržovat a o těch 90 Eurech jsem vám neřekl.“ True story.

Jak se nenechat oskubat autopujcovne

Základní pravidlo: nevěřte prodavačům v půjčovnách aut. Nejde jen o pojištění, ale další poplatky jako je benzín, druhý řidič, věk řidiče mezi 18 – 25 rokem atakdál.

Důležitá poznámka: k půjčovnému auta připočtěte blokaci částky na účtě, která by šla na případné krytí nabouraného, poškrábaného, … auta. Tak s tím jen počítejte, protože během doby, kdy budete mít půjčené auto, na peníze nebudete moct šáhnout.

Za dobu co si půjčuju auta (celkem 3x!) jsem udělala hodně chyb a teď vám je všechny sepíšu, abyste je Vy neudělali.

Jak na nejvýhodnější pronájem auta:

1. Čím dříve tím lépe

Tento bod je jasný, ale píšu ho sem, abyste na něj nezapomněli. Zarezervujte si auto jakmile si koupíte letenky, jízdenky, místo v hotelu … Rozdíl v cenách je obrovský. Už s měsíčním předstihem se můžete dostat na poloviční ceny. Například kdybych dnes zarezervovala od zítřka na čtyři dny auto v Las Palmas – vyjde mě jeden den na $20/den. Kdybych tu samou rezervaci udělala na září zaplatím $10/den.

2. Internetové vyhledávače & porovnávače

Skyscaner.com – ve vyhledávání můžete kromě typu auta definovat jakou chcete „Fuel policy“ – pravidla pro tankování. Vždy je výhodnější vzít „fuel to fuel“. Především když si auto půjčujete na jeden nebo pár dní. Vysvětlím níže.

Zpátky k vyhledávačům: Skyscanner jako ostatně i další vyhledávače skenují jak přímé pronajímatele aut (Avis, Orlando, …) tak další srovnávače. To znamená, že se vám často stane, že kliknete na nabídku a objevíte se na stránce jiného srovnávače, ceny a podmínky se přitom od prvních výsledků mohou změnit. Vždy si vše překontrolujte!

Dobrý tip: Skyscanner udělal super Průvodce skrytými poplatky (týká se nejen jeho stránky). Doporučuju před půjčením auta prostudovat tuto „hantýrku“ pronajímatelů aut. Budete mít lepší představu, „jak věci chodí“. Průvodce klik zde.

Kayak.com – klasický vyhledávač. Není možné nastavit „pravidla pro tankování“. Co mi vadí, že u nejlevnějších nabídek nezobrazuje jméno autopůjčovny. Některým z vás to bude asi šumák, ale já bych si třeba nepůjčila auto od Goldcar, který má velmi špatné recenze (kvůli strhávání peněz za pojištění, poškrábané dveře apod.)

Rentalcars.com – další z vyhledávačů, může sloužit jako kontrola, zda vám na předchozích stránkách neutekla nějaká dobrá nabídka. Jen si dejte pozor na to, co vám pak stránka opravdu prodává. Hned při prvním hledání se mi stalo toto: Chci si půjčit auto s full to full nádrží, najdu si nejvýhodnější cenu:

 Rentalcars booking

Klik na book now a dostanu se na stránku, kde můžu rovnou zaplatit. Před tím než zadáte příkaz k platbě, pořádně zkontrolujte zda se náhodou něco za těch pět vteřin nezměnilo:

Rentalcars tricky booking

Mně se rezervace trochu zlevnila, ale zároveň mi zmizelo nastavení „full to full“ na „partial refund“. V realitě to znamená, že budu navíc autopůjčovně platit za benzín, což bývá samo o sobě drahé plus se platí za tuto „službu“ další poplatky. Takže nic, toto auto si nepůjčím. Toto se stalo u Goldcar, zkusila jsem tedy trochu dražší auto od Inter rent (dražší o 7EUR/půjčovné) a full to full policy byla zachovaná.

3. Na jazykové mutaci záleží

Opět se k tomu dostávám. Ceny se nesmírně mění v závislosti na tom, jakou nastavíte zemi a měnu. V případě Kayaku je nejlepší německá mutace. Prostě přepněte stránky do „Deutschland“ a budete mít ceny mnohem levnější:

Pokud je stránka nastavena na „Deutschland“ a Euro vychází cena na:

Kayak Euro - Nemecko

Rezervace při nastavení Velké Británie a USD:

Kayak platba USD drazsi

4. Bacha na nádrž!

Fuel policy nebo česky pravidla pro tankování jsou jedním z marketingových triků pronajímatelů aut. Většinou máte na výběr ze dvou možností: full to empty nebo full to full. První varianta je levnější ve směru pronájmu auta, ale k pronájmu musíte ještě připočíst plnou nádrž – samozřejmě dle ceníku půjčovny. Pohonná hmota vás může vyjít až o 30 – 40 % více, než kdybyste si sami natankovali. Proto je výhodnější vzít full to full. V takovém případě vrátíte auto s plnou nádrží benzínu, který si sami natankujete. Bacha na to, aby byla nádrž vážně plná, jinak budete platit pokutu – ta se různí, u nízkonákladových půjčoven se pohybuje kolem 25 EUR (pokuta) + benzín.
Pujcovna aut nádrž

Toto, ale nejsou jediné dvě možnosti, které se týkají nádrže. Vždy si pořádně prostudujte, co budete platit: 

fuel-policy-nadrz-auta

5. Neplaťte si pojištění …

… od pronajímatele aut. Nesmíte podlehnout. Nikdy. Slibte mi to!  I když vám bude pán na přepážce říkat, jak je to nevýhodné, popisovat vám dramatické scénáře od upadlých okýnek, škrábanců na dveřích a vy platící těžce vydělané peníze na dovolenou … Řekněte mu ne! Pojištění, které vám nabídnou je nehorázně předražené a mimózní. Pohybuje se kolem 7 EUR – 15 EUR/den, což  váš pronájem prodraží i jednou tolik.

Naštěstí si můžete udělat pojištění sami u nezávislé pojišťovny. Jak na to?

1. Nejdříve si vyberte pro vás nejvýhodnější pojišťovnu – srovnávač Moneymaxim (anglicky) klik zde

2. Vyberte si krytí na Evropu nebo svět, denní nebo roční plnění

3. Pokud chcete auto řídit ve více lidech, zjistěte jestli se vám nevyplatí koupit kombinované pojištění

Vyhledavani pojisteniDůležité! Pokud si nevezmete pojištění přímo od půjčovny aut, zablokují vám na účtě vysokou částku – pro případ, že se s autem něco stane. Pokud k tomu dojde, strhnou vám peníze a vy je pak budete nárokovat u pojišťovny se kterou jste uzavřeli smlouvu. Mám odpozorováno, že to dělají spíše nízkonákladové půjčovny, ty větší neblokují. Ale opravdu záleží firma od firmy a stát od státu. 

6. Nakupujte v lokální měně

To jsem vás už učila při nákupu letenek. Když se vás prodejce zeptá v jaké měně chcete platit, vždy chtějte v lokální. Kurz vaší banky je výhodnější než kurz prodejce. Pokud vám obchodník tu možnost nedá, tak se na ni speciálně zeptejte. Při tak velkých platbách jako je pronájem auta může ušetřit díky takové blbosti i několik stovek korun.

Kurzovní lístky českých bank – klik zde.

7. Hledejte inkognito

Občas pomáhá hledat pronájem auta (ale i letenky) v prohlížeči inkognito. Jde o to, že internetoví prodejci o vás sbírají informace a ty pak využívají k prodejní taktikám (čti manipulaci). Zvedají a snižují ceny tak (mně jenom zvedají), že z toho jste nervózní a koupíte.  Například v Chrome prohlížeči to je jednoduché nastavit: V menu prohlížeče klikněte na prohlížení v incognito mode:

inkognito surfovani

8. Neplaťte zbytečně za extras:

Druhý řidič, sedačka pro děti, batolata, navigace. To všechno může vaší rezervaci auta prodražit o tisíci koruny. Zamyslete se, jestli třeba vajíčko pro miminko nemůžete vzít svoje vlastní. Co se týče navigace, ta bývá opravdu nehorázně drahá. Já to řeším tak, že si vezmu svou. Na svém iPhone jsem si (asi po třech hodinách bloudění kolem Bělehradu) konečně zprovoznila vážně super navigaci od Googlu: Google Maps. Většinou mám lokální simku s internetem, takže mě data netrápí. Google maps se ovšem dají používat offline. Zde návod jak si to můžou nainstalovat Androidi – klik zde a iOS – klik zde.

jak-rezervovat-levne-pujceni-auta

9. Odkazy, které se mohou hodit:

Recenze půjčoven aut: Rental Car Reviews (eng) – vždy se dívejte na recenzi té dané pobočky půjčovny aut, u které si chcete fáro půjčit

Recenze Goldcar Gran Canaria – klik zde a půjčovně se vyhněte!

Recenzce Goldcar – Telegraph, The Guardian

Goldcar recenze

Sumasumárum:

  1. Vždy chtějte full to full policy – nebo si zjistěte kolik budete celkem za nádrž platit
  2. Neberte si pojištění od autopůjčovny
  3. Plánujete dlouhou cestu? Ujistěte se, že jste si zarezervovali „unlimited mileage“ – neomezené kilometry
  4. Vraťte auto včas a pořiďte si fotografie vozidla
  5. Po vrácení si zkontrolujte účet, zda všechny platby odpovídají smlouvě a zda vám společnost nestrhla za služby na kterých jste se nedohodli

Nechcete si půjčovat auto? Zkuste spolujízdu! Já jsem takhle s Bla Bla Car dojela z Prahy až do Istanbulu a zpátky. Zážitky z cesty jsem sepsala tady! 

Toť vše, co jsem zatím odpozorovala. Máte nějaké připomínky nebo vlastní zkušenosti? Napište mi je do komentářů pod článek! Díky a ahoooj!

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

24 comments

zále 23.8.2016 - 10:14

Milá Lucie,
takový článek bych si neodvážil napsat po 3 zkušenostech s půjčením auta. Některé poznatky jsou samozřejmě platné, ale některé nesmysl.
– vracení plné nádrže je bežná věc, kterou si nemusíte ověřovat při rezervaci. Vyřídíte při vyzvednutí auta – bod 4 můžete vyškrtnout. Nemám teda zkušenosti s kategorií C půjčoven jako Goldcar z Vašeho článku.
– u porovnání jazykové mutace (EUR USD) porovnáváte různé nabídky (autoescape holidayautos).
– pojištění je v každé zemi řešeno jinak. někdy to jde řešit pojištěním vztaženém ke kreditní kartě někdy je povinné a již zahrnuté v ceně a někdy jak píšete můžete využít externí firmu, ale pozor – většinou nejde změnit termín krytí po uzavření smlouvy.
– na čem se dá ušetřit je půjčení mimo letištní terminál, kde se platí vysoké poplatky. ovšem je to méně pohodlné.
– co vůbec nezmiňujete je mezinárodní řidičský průkaz. v Evropě to není problém, ale v USA mi takto odmítli půjčit auto mimo letiště. Tedy před cestou je dobré investovat 50 Kč, aby se člověk pak na pobočce nehádal s agentem co který údaj na ŘP znamená.
– na čem se dá dál ušetřit je předplatit půjčení auta u agentury, která má jiné tarify než běžně dostupné (někdy bez možnosti změny rezervace, ale má to svá rizika při změně plánů). dále se dá ušetřit na věrnostních programech půjčoven.
– i některé velké blokují určitou sumu (okolo 1000 USD), proto je dobré mít kreditní kartu
– nezmiňujete cestování s půjčeným autem za hranice země, kde jste auto zapůjčila. To je také důležitý parametr, který je potřeba hlídat.

Reply
Lucie Radova 23.8.2016 - 11:48

Zdravim Zale!Ja vim,ja jsem odvazna:)
– nadrz doporucuji kontrovat vzdy,je to znamy trik autopujcoven,mozna ne vsech,ale je to rychla kontrola,nic komplikovaneho
-druhy bod nechapu-jedine co jsem na strance zmenila byl jazyk a takto se zmenily ceny… ale treba mi neco unika:) ale proc toho nevyuzit,kdyz je cena nizsi
– pojisteni: ja jsem zatim vzdy musela za pojisteni doplacet a to i u lepsich pujcoven (Hertz)
Jinak diky moc za doplneni a dobre postrehy!Lucka

Reply
Alena 31.8.2016 - 8:51

Lucko, na Kanárech funguje místní půjčovna Cicar. Mají dobré ceny, a to včetně plného pojištění bez spoluúčasti. Auta jsou také v dobrém stavu. Rozhodně se na Kanárech vyplatí upřednostnit tuto půjčovnu před velkými, mezinárodními. A hlavně, mají pobočky i na letišti (jak Tenerife, tak Gran Canaria).

Reply
zále 23.8.2016 - 10:31

S tím Kayakem máte pravdu. Asi se liší prodejci, které podle země zahrnuje do vyhledávání. Budu si na to dávat pozor. Funguje to v malých částkách i u letenek.. Díky!

Reply
Lucie Radova 23.8.2016 - 11:50

???

Reply
Ajna 29.8.2016 - 17:01

Tak ted nevim. Vzit on pujcovny pojištění nebo ne? Letim dnes a zítra vytvedavam na letišti Praha od Rent plus. Pojištění je pulka ceny pujcovneho. No pálka.
Tady pkne pojištění. V cene pujceneho vozidla mam castecne pojisteni. A chteji avych si koupila plne. V tom pripade mi nebudou blokovat na ucte nic. Pokud nevemu pojisteni. Tak blokuji az 80.000kc.
Vc ČR se spise ojim aby nebyla havarka objednana od pujcovny. Nebo treba i krádež.

Reply
Lucie Radova 29.8.2016 - 18:37

Ahoj Ajno!Hele porid si tu 3rd party insurance,treba jenom na dny,kdy je budes potrebovat.Nerikej jim,ze mas svy pojisteni,nebudou ti pak blokovat tak vysokou castku:)

Reply
Jirka S. 30.8.2016 - 15:20

Ja bych dodal jeste jednu radu, a to auto kompletne ofotit pri prevzeti a pri vraceni. Vcetne skel a palubni desky, stavu paliva a km (nektere tatify maji omezene km)… A neodflaknout nikdy kontrolu poskozeni. Typickym podvodem je totiz nasobne vymahani poskozeni. Jakmile clovek vytahne ze ma fotky, okamzite dochazi ke stazeni pokusu o nauctovani.

Reply
Marie 31.8.2016 - 8:40

chybi mi tam info o depositu, o kterem casto pujcovny neinformuji predem a taky nektere maji ve zvyku vracet zalohy treba az za tri mesice… jinak souhlas, Goldcar je zumpa, aspon na kanarech, tam jsme platili vic, nez bylo slibeno + jsme si „museli“ koupit plnou nadrz (dojezd 1300km) na ostrove s delkou 120km na tri dny… luxusni deal :))

Reply
Jana 31.8.2016 - 10:14

Auto jsem si půjčila mnohokrát po Evropě, párkrát v USA. Nutný je vždy mezinárodní řidičský průkaz. Několikrát jsem se setkala s tím, že auto u stejné značky, ale v jiném městě, vyjde dráž (např. auto od Goldcar Malaga je levnější než Goldcar Barcelona, obě půjčené na stejný počet dní, na letišti a ve stejné kategorii).
Doporučuji se také poptat na to, jestli se dá s autem cestovat přes hranice – např. Španělsko/Andorra (která není v EU).
Jednoznačně doporučuji při převzetí auto pořádně prohlédnout, pokud je to možné, tak nafotit (s datem). Ne vždy si na letišti, při přebírání auta v podzemních garážích, všimnete každého škrábance – proto je důležité za světla vše zdokumentovat, a to co nejdříve od převzetí.
Také se mi stalo, že cena za sjednání byla „konečná“, ale dodatečně mi vzali z karty 60€ za to, že jsem v týdnu najezdila příliš mnoho kilometrů (byly to asi dva tisíce).
Pozor si dejte také na to, aby při předání bylo auto umyté. Nejjednodušší je vapka za euro/dolar, při běžném znečištění stačí jeden, max. dva cykly.
A také se mi stalo, že mi na autě ukradli ve Španělsku SPZ. V tom případě musíte na policii, jinak riskujete problém s vysokou pokutou i odebrání ŘP.

Reply
Jana 31.8.2016 - 10:20

A ještě jedna osobní zkušenost – při troše nepozornosti, když vám dají diesel, můžete natankovat benzín. Mě na poslední chvíli zadržela obsluha benzínky v Katalánsku. Na pumpách měli značení ve španělštině a katalánštině a tak jsem si popletla gasolina a gasole. Jinde byla gasolina – diesel, na té benzince ne. Tak se raději třikrát přeptejte 🙂

Reply
Jana 31.8.2016 - 14:33

Vzpomněla jsem na další příhodu – vloni přílet do Malagy, objednané auto. U přepážky mi sdělili, že tam mám z minula dluh, neuhrazené půjčení a dokud ho nezaplatím, auto mi nedají. Nad touto absurditou jsem zalapala po dechu – je samozřejmě nesmysl, abych měla na půjčení dluh – všechny firmy bez rozdílu si blokují kartu ještě nějakou dobu a bez problémů si vše strhnou, případně by posílali různé upomínky, mají okopírované ID, řidičák a nevímcoještě. A navíc, vše vždy řádně platím! 🙂 Dva chlapíci za přepážkou byli neoblomní, povolali si ještě třetího kolegu. Nicméně nepočítali s tím, že mám v notebooku stažené výpisy z banky i karet. Stačilo nalistovat příslušný měsíc a platbu jsem jim ukázala s tím, že pokud budou trvat na tom, že jim něco dlužím, volám policii a chci o všem zápis. Kroutili nad tím hlavou, prý to tak mají v systému a ten je neomylný. Nakonec si zkopírovali stránku z PC (přehrála jsem jim to na flešku, PC jsem nedala z ruky 🙂 ) a konečně dostala své klíčky od vozu. Při vrácení ani jindy poté už nějaká zmínka o dluhu nepadla. Jednalo se o Goldcar, se kterým mám jinak dobré zkušenosti.

Reply
Honza 31.8.2016 - 10:37

Pujceni na Floride, navrat v NYC, poplatek za vraceni auta na jinem miste podle pujcovny 300-600USD, je dobre i kontrolovat pritomnost rezervy, kamaradovi ji pak nauctovali kdyz v aute nebyla.

Reply
Lenka 7.10.2016 - 13:10

Díky za článek Lucie. Auto jsme si na cestách párkrát půjčili. Mám podobné zkušenosti jako popisuješ v článku. Jen nezmiňuješ nutnost KREDITNÍ karty. Nám na klasickou debetní kartu auto půjčit vůbec nechtěli. Nakonec to dopadlo, ale se šílenou přirážkou!!

Reply
Lucie Radova 8.10.2016 - 17:12

Ahoj Leni, rádo se stalo! Aha! Já celou dobu žiji v tom, že mám obyčejnou platební kartu, ne kreditní, ale asi jsem to jen špatně pochopila … Každopáně díky za doplnění! Lu

Reply
Dada 24.11.2016 - 10:54

Myslím, že s tými kartami je to tak, že stačí debetná ale musí byť embosovaná (mať vystúpené písmenká). Ja teda kreditnú určite nemám, ale v autopožičovni mi ju v pohode vzali na rozdiel od manželovej, ktorý ju embosovanú nemal.

Reply
Lukas 15.12.2016 - 1:28

POZOR na Goldcar Malaga prave se mi snazi nauctovat 220 eur 30 za „extra uklid“ a 180 za udajny skrabanec na narazniku, takze vyfotit uplne uplne vsechno i sebemensi skvrnku na sedackach a auto pred vracenim umejt a vyluxovat, schvalne tam nemaj ty gumy na podlaze a maj svetly sedacky bez potahu, nikdo se mnou auto neprohlizel pri pujceni ani vraceni!!!!Nabidnou nejnizsi cenu a pak se snazi okradat !!! Zatim se mi nikdy nic podobnyho nestalo.

Reply
Lucie Radova 15.12.2016 - 12:56

Diky za postreh!

Reply
o.b. 16.2.2018 - 21:03

Ahoj, pro všechny kdo se chystají vyrazit letos do Malagy nabízím ubytování v privátních plážových apartmánech za velmi rozumnou cenu.
https://www.facebook.com/Holidays-Malaga-388225188270384/

Reply
Pavel 31.7.2018 - 13:58

Chtěl bych varovat ostatní před jednáním auto půjčoven. Hrozná zkušenost s Goldcar Málaga na letišti před měsícem . Auto jsem si rezervoval přes Rentalcars,vybral typ auta a půjčovnu Goldcar kvůli výhodné ceně včetně jejich podmínek bez pojištění,bez dalšího řidiče a dalších poplatku.Částka na 7dnů pujceni byla za 68EUR. Stržení z účtu okamžitě z debetni karty, dotazoval jsem se a ujistili mě,ze je to konečná cena. Po příletu na přepážce,ze nemám kreditní kartu, kde si blokují jistinu 1400EUR , pro debetni kartu platí pojištění 170EUR+150EUR za další služby , které jsem odmítal, ze je nechci,ale bez úspěchu . Buď půjčí nebo ne. Ukazoval jsem jim potvrzení rezervace od Rentalcars,ze to je konečná cena.Goldcar má svoje pravidla a poplatky. Po vracení auta přišlo zpět 80EUR za neposkozeni,doplněnou nádrž a čisté auto. Takže místo příjemných 68EUR mě to nakonec stalo 328 EUR!! Dopisuji si s Rentalcars i Goldcar už 3 týdny, zadám o navracení rozdílu …bez úspěchu . Vždy pošlou nějaké vyjádření , nezodpovidaji za škody , omlouvaji to , ze každá půjčovna má jiné podmínky , ale ty už jaksi na své rezervační webové stránky nedají . Jediná rada NEBRAT Rentalcars. Vybrat si konkrétní autopujcovnu a pečlivě zkoumat podmínky !

Reply
Lucie Radova 23.11.2018 - 11:51

Díky tvou zkušenost Pavle! Doufám, že jsi z nich nakonec ty prachy dostal!

Reply
EMilie Cibulcová 26.10.2018 - 17:45

Před pár dny jsem byla na Fuerteventuře. Auto objednané a zaplacené přes Rentalcars, zaplacená pojistka ve výši 1391 Kč s plným krytím. Auto zajištěno u Orlando půjčovny. Bylo připraveno, celkem čisté, ovšem jednání u přepážky hrůza. Běžné je blokování 360 Euro na kartě, ale nechtěl diskutovat o uznání pojistky. Argumentoval tím, že jim pojišťovna nikdy řádně neuhradila škody. Nabídka zněla – závazek 720 Euro nebo platba 84 Euro za jejich pojistku. Šla jsem do rizika a jejich pojistku neuhradila. Několikrtá varoval, že se auto nesmí pohybovat mimo asfalt, Fuerteventura má ale bohužel 40% pláží dostupných po zpevněných štěrkových cestách, kam jezdily všechny vozy ostatních půjčoven. Pán na přepážce několikrát důrazně řekl, že auta jsou sledována. V autě pohozen malý lísteček o tom, že v případě znečištění budou srážet z blokované sumy částku podle vlastního uvážení. Tak jsme raději myli na myčce. Mimo to, objednaná plná nádrž za plnou byla najednou půl za půl. Dosti nešikovné řešení. Jak to celé dopadne ještě čekám, ale s jistotou vím, že Orlando už nikdy. Takovou zkušenost jsem loni na Fue neměla s Avisem, na Madeiře jsem vystřídala 3 společnosti a vždy bylo vše v klidu. Ema

Reply
Lucie Radova 23.11.2018 - 9:55

Díky za info!

Reply
Jarda 24.5.2019 - 0:11

Pěkný článek, ale máte tam dost významnou věcnou chybu – nerozlišujete vyhledávače od zprostředkovatelů. Uvedený Skyscanner a Kayak jsou pouhé vyhledávače, tj. porovnají nabídky jak samotných půjčoven, tak i zprostředkovatelů. Vyhledávač většinou (aspoň co vím), nehledá v jiných vyhledávačích. To Vás jen zmátlo to, že hledají nabídky jak přímo půjčoven, tak i zprostředkovatelů (což není vyhledávač – viz níže). Když rozkliknete nabídku ve vyhledávači, přesměruje Vás to na stránku dané půjčovny nebo zprostředkovatele a tím pro Vás jeho služba skončila.
Naproti tomu zprostředkovatel (např. Vámi uvedený Rentalcars, ale třeba také RyanAir) funguje jako prostředník mezi Vámi a půjčovnou. Rezervační smlouvu uzavíráte s ním a on ručí za celou rezervaci a garantuje uvedenou cenu i parametry (nebo by aspoň měl). Nejlevnější nabídky mají často právě zprostředkovatelé, patrně proto, že dohazují půjčovnám hodně zakázek a získávají tak množstevní slevy. U zprostředkovatele lze zpravidla také doobjednat plné krytí (opět je zprostředkované přes nějakou pojišťovnu, třeba RyanAir využívá Axu, RentalCars nevím).
Jinak nevím, jestli je to náhoda, ale vždy, když jsem měl auto přes zprostředkovatele, tak nejen, že bylo levnější, ale také si ke mně půjčovna tolik „nedovolovala“ – viz Vámi uvedené triky. Proto obecně doporučuji objednávat auto přes zprostředkovatele. Jen pozor na full pojištění, to je výhodné jen u některých, třeba RentalCars ho má docela drahé, tam je lepší vzít to bez pojištění a pojistit se napřímo.

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text