Na Airbnb.com jsem se přihlásila v březnu 2012. Bylo to na mé cestě kolem světa a v době, když už jsem měla osypky z děsně „free atmosféry“ v hostelech a na pěkné hotely neměla peníze. Hledala jsem domov a na webech, které zprostředkovávají ubytování u místních, jsem ho našla.
A tak jsem začala lézt do domácností celého světa. Spala na děsně tvrdém futonu u skromné Japonky v Hirošimě, nechala si ukradnout klíče od studentského bytu v Buenos Aires, na Kanárech se zabořila do načančaných polštářků Finské rodiny, která koupila továrnu na čokoládu. A nyní naposledy se nechala unášet výhledy na hory kolem Innsbrucku, v bytě mladých surfařů (taky se teď cítím dost mladě, cool a surfařsky). A odtud vám i píši svůj dnešní poust:)
Ještě kdybych tak něco viděla na tom displeji …
Pronajímat si byt nebo pokoj v cizině se stalo nesmírně jednoduché a hlavně cenově dostupné. Pro mě je to naprosto ideální způsob ubytování, tedy kromě rozvojových zemí, kde se bez zprostředkovatelů nakrásno obejdete.
Jak vybírat?
1. Dražší neznamená lepší – kolikrát já jsem se spálila! Nechala se navnadit na krásné fotky (Airbnb je pronajímatelům dělá zadarmo a jsou hříšne profi) a pak byla hodně zklamaná. Můj problém je v tom, že za i malou částku přesahující můj ropozčet chci pravý vodotrysk ve vaně, klanějícího sluhu a župan s přístupem do tajných lázní. Nejvíc nadšená jsem proto tam, kde je částka za ubytko pod můj rozpočet, ale pořád je to milé, útulné a čisté bydlení. Žádný luxus, ale pohoda.
2. Vědět, co chcete – u mně to je dobrá wifi (hlavně kvůli práci, samozřejmě), kuchyně a vlastní pokoj s postelí. Jo a taky teresa. Terasa je totiž děsně důležitá pro život … (pánvičku a moka konvičku si vozíme … 🙂
Výhled z postele přes pracovní stůl … Innsbruck!
3. Reference – na ty já hodně dám. Když má někdo pět hvězdiček, tak se ho nebojím. Ale například i s paní, která měla super ohlasy, jsme měli velký problém. Když jsme o půlnoci přiletěli na letiště, tak mi volala, že už nemám jezdit, že je pozdě a ona že je unavená … Nakonec jsem to diplomatickým křičením do telefonu vyřešila. V takových situacích je důležité nepanikařit. Pořád jednáte s normálními lidmi, žádnými profíky v oboru. Nakonec se ukázalo, že opravdu byla přepracovaná a druhý den se moc omlouvala za své chování.
Jak dostat lepší cenu?
1. Dbejte na svůj profil & reference. Vyplňte bezvadně svůj profil – fotka a krátký úvod o vás samém je naprostý základ. Na svém profilu mám nyní sedm ze sedmi hodně dobrých referencí od pronajímatelů. Se skvělým profilem se krásně smlouvá.
Šprtka každým coulem
2. Před samotnou rezervací smlouvejte! Dříve než odešlete objednávku na ubytování, zkuste zkontaktovat pronajímatele. Nejdříve mu napište něco pěkného o jeho bytu a pak o sobě. Čím osobnější komunikace, tím lepší. Většina z nich si vás zve k sobě domů a doma chce mít jen fajn, bezproblémové lidi. V první zprávě se také mile zeptejte, zda pro dané období a počet nocí má zvláštní (lepší) cenovou nabídku. Když se takto jakože blbě zeptám, vždy dostanu slevu alespoň 10%, jednu noc zdarma, apod. Formulář pro komunikaci najdete ve spodní části „inzerátu“ u medailonku pronajímatele.
Napište mu něco milého!:)
3. Pokud jedete na týden a více (nebo dokonce měsíc) cílíte na slevu až 50%. Mně se osvědčilo, že pronajímateli napíšu, jaký mám rozpočet na určitý počet dní a pak trochu smlouvám. Můj rekord je ponížení ceny o 40% během jednoho dotazu …
4. Nabídněte referenci za nižší cenu. Toto už není úplně košér, ale pokud z ubytování máte dobrý pocit, tak proč ne. Pronajímatelé jsou na dobrých referencích závislí. Milují ty svoje hvězdičky. Pokud najdete nabídku, která žádné reference nemá a vám je sympatický jak prostor, tak osoba co ho vlastní, tak jí tuto nabídku klidně předložte. Pokud jsou si jistí kvalitou svého ubytování, neodmítnou.
5. Pronajměte si jen pokoj. Pokud vám nevadí společnost dalších lidí a nadchli jste se pro nabízený byt, pak neváhejte. S pronajímáním pokoje mám super zkušenosti. Hostitelé jsou strašně milí, všechno vám ukáží, poradí. Když chcete, můžete trávit společně i volný čas. Zároveň, ale máte spousty vlastního soukromí. Mně dokonce jedna holčina půjčila ski pass!!! Před odjezdem jsme si udělali super večeři, pokecali. Prostě boží pobyt!
Ještě fotku! S Evou před odjezdem:)
6. Necestujte přes Airbnb.com – Airbnb je zkrátka nejlepší, má velkou návštěvnost a proto jsou i nabídky bytů draží a za zprostředkování zaplatíte velké peníze. Než přemýšlet jak je obejít – raději jdetě na jiné stránky. Jako například Rentalia.com – zde žádné poplatky za zprostředkování neplatíte. Provozovatel webu však neručí za váš pobyt, poslané peníze přes bankovní účet apod. My jsme měli štěstí a přes Rentalii měli super zkušenost – Byt s čarokrásným výhledem na moře (Gran Canaria – klik zde): platili jsme 500 Eur za 11 nocí, 2 osoby a členitý byt 1+1 s úžasnou terasou.
Žranice!
Přemýšlíte, že si založíte účet u Airbnb? Do začátku vám přispějeme na první ubytování! Rajzování není nikdy dost!:)
Napište mi jaké jsou vaše zkušenosti s Airbnb.com! Jaké jiné weby rádi používáte, poraďte mi své fígly a taktiky. Díky a čus!!!:)
- 5 dárků pro cestovatelky - 6.12.2022
- Španělské babí léto - 8.9.2022
- Best Sustainable Sunglasses You Can Buy Local - 25.7.2022
2 comments
Zkouška mikrofónu! Jo … funguje to, takže sem všicky můžete psát …