Close

Lego sen

Už začínám být stará, začínám se vracet na místa, na kterých jsem byla před 21 LETY!!! Psal se rok 1991 …

scan 2-2-2

Dnes se na horizontu do výše tyčí vysoká horská dráha

… a dánský Legoland vypadal hodně jinak. U nás v rodině se dokonce traduje, žekvůli mému tehdá malému bráškovi, otevřel park sezónu dříve než měl. Lukášek má totiž narozeniny v dubnu a byl hodně smutný, že se Legoland otvírá až v květnu …

dsc_1010-2

Nejvíce si to užíjí děti nad 27 let … 🙂

Letos jsem nic nenechala náhodě. Plánek zábavného parku jsem měla nastudovaný několik týdnů dopředu. Takže když jsme v den D s houfem asi sta lidí čekali v 9.45 před bránou Legolandu, věděli jsme kam přesně běžet. Chudák Metoděj – syn od Danka – musel přistoupit na naši taktiku návštěv atrakcí. Ta se ovšem nakonec ukázala jako jediná správná a nejdokonalejší.

2012parkmapuk

Mapka areálu Legoland Billund/zdroj: Legoland.com

Dánský Legoland byl otevřen v roce 1968, od té doby (hlavně po roce 2000) se několikrát rozrostl – naposledy v květnu 2012 o POLAR LAND.

polar land-2

Kabinka horská dráhy je také z lega, občas se uloupla nějaká součástka:) foto: Legoland.com

Legoland vás s přehledem zabaví na celý den. Když jsme byli plni všech možných atrakcí, vyrazili jsme konečně do míst, která jsem navštívila jako malá – Legoland městečko (spolu se sekcí Star Wars). Je to úžasná podívaná. Městečka jsou dělaná do největších detailů (např. zmrzlina uvnitř stánku s cukrovinkama). Každá část města vypráví nějaký příběh a záleží na vaší představivosti, jak se bude vyvíjet. Je to opravdu jako sledovat film, ÚŽASNÉ!!!

dsc_0972-2

PÁR RAD OD RADOVÝ:

1. UBYTOVÁNÍ (více z ubytování a kempů na našem roadtripu na sever od Prahy zde):

FMD Billund Camping

➤ Super kemp, cca 400 m od Legolandu (+ moc hezké sociální zařízení a skvělé hřiště pro děcka).

➤ Pro karavan, stan i možnost ubytování v chatce.

➤ !!! TARIF QUICK STOP!!! – když přijedete později večer (třeba mezi 18.00 – 19.00 – v 19.00 zavírají recepci) a odjedete ráno do 9.00, budete mít ubytko za hubičku. Auto pak můžete nechat na parkovišti před kempem (a ušetřit dalších 150 Kč a pak je utratit za kafe v Legolandu:)

➤ Fotky apod. zde

2. VSTUPENKY – čím dříve koupíte tím lépe, existuje spousty tarifů. Ten nejlepší vám dají, když lístky koupíte minimálně deset dnů před návštěvou parku. Viz více zde.

3. PLÁNUJTE DOPŘEDU – je chytré nepřijet v největší sezóně o víkendu, pak nejvíce času strávíte ve frontě. Kdy je narváno vám Legoland prozradí zde.

Lucie Radova

Lucie Radova

Cestovatel & Novinář at Česká TV & Koktejl
Dělám jen co mě baví. Už od roku 1985. Momentálně to je cestování.
Lucie Radova

Latest posts by Lucie Radova (see all)