Home Cestovatelské tipy Cestovatelské tipy: Réunion

Cestovatelské tipy: Réunion

by Lucie Radova
23 comments

Réunion - škvírky k moři

Myslela jsem, že mě tropy už nedokáží překvapit, ale z Réunionu jsem si sedla na zadek. NÁDHERA. A pozor! Místní „Francouzi“ jsou naprosto Z L A T Í. Dokonce pomlouvají ty nabubřelé a „jájsempupeksvěta“ evropské Francouze. Ale jen trochu. Réunionci jsou totiž také naprosto v pohodě a spíše než kdo jim vadí řeší, kam půjdou ráno běhat, v poledne se vykoupat, odpoledne zapinkat beach a večer vyrazit do baru. Ten zbytek totiž není vůbec důležitý:)

Čerstvé zážitky z Réunionu na svůj diktafon zachytila úža bůža Klára Škodová z ČRo Regina (klik zde).

Réunion je součástí Evropské unie. Dokonce její nejjižnější a nejvýchodnější částí a to opravdu se vším co k tomu patří:

★ Peníze: platí se Eury!

★ Roaming: stejné sazby za volání a sms jako po Evropě (resp. z Francie!)

★ Erasmus: kdybych to bývala byla před deseti lety věděla, tak jedu na výměnný studijní pobyt sem!

Můj Réunionský deníček:)

 

Kolik to stojí

Jídlo: 

Réunionské jídlo je velmi pestré. Opravdu žádná nuda. Výrazná je Kreolská kuchyně. Jejím základem je rýže, fazole, čočka a masíčko.

 • Voda – se dá pít z kohoutku, ale prý lepší přefiltrovat. Hlavně v období cyklonů. 1.5 litru vody v obchodě vyjde na  0.80€ – 1.3€
 • Croissant, Pain au Chocolate = moje snídaně: 0.90€ každý
 • Bageta1€
 • Dodo (místní pivo) – 2€ na baru, 1€ v supermarketu (ochutnejte místního Radlera, výborná limonádka:)
 • Víno – od 3€ (normální) po 10€ (lepší) až do ležaté osmičky …
 • Obědy – sandwich: 2,5€ – 4€, u stánku a s sebou: 5 – 6, menu v restauraci: 10€

Typické kreolské jídlo - Réunion

Typický kreolský oběd – vystačí i na tři dny:)

 • Večeře – menu v restauraci: 12€ – 15€

Doprava

Možností, jak se pohybovat po ostrově příliš není. Vlastně jen tři: autem, autobusem, pěšky. 

 • Pronájem auta: od 30€/den
 • Autobus: od 1,40€ – 4,20€

Ubytování

 • ve městech od 30€/double
 • v horách od 35€/double

Aktivity

 • paragliding: od 70€ ( můžu jen doporučit Air Réunion Parapente … umí i trochu anglicky:) – klik zde)

Réunion Paragliding St. Leu

Nový réunionský druh ptáka … 

 • canyoning: od 65€ (nabídka služeb zde, bohužel pouze ve francouzštině … klik zde)
 • helikoptéra: od 95€ – 260€  (my letěli a moc doporučuju Corail Hélicopteres, klik zde🙂
 • vanilkový lusk: od 5€/kus 🙂

 

Tipy jak ušetřit

1. K obědu výborný sandwich: Do cca 14.00 seženete v každém pekařství (boulangerie) sandwich = velkou obloženou bagetu. Na místní poměry jsou za příjemné ceny – od 2€ – 4€.

2. Nechte si jídlo zabalit s sebou: Zároveň si můžete ve stáncích koupit teplé kreolské jídlo za cca 5€ – 6€. Jestli chcete ušetřit a nebude vám vadit jídlo sníst mimo bufet nebo restauračku, pak si ho objednejte „á emporter“ – to znamená s sebou. Rozdíl jsou i čtyři Eura a míst, kde si zabalené jídlo můžete sníst jsou spousty. Místní totiž zbožňují piknikování! Díky tomu je snad každá vyhlídka na hory, vodopády, moře … plná svačinových stolečků a židliček:)

3. Nepropásněte svou šanci: Bagety, ale i teplé jídlo mají v bufetech do vyprodání. To znamená do cca 14.00 – 15.00. Pak máte smůlu a buď budete hladovět nebo si uvaříte anebo zajdete do normální restauračky, kde ceny začínají na 10€ – 12€ za menu.

4. Cestujte autobusem: Ušetříte spousty peněz (hlavně jako solo cestovatelé), ale bude vás to stát šíleně času. Proto pečlivě plánujte. Ostrov je sice malý, ale nevyplatí se pořád jezdit sem a tam. Hlavně ne s autobusem a hlavně ne s réunionskými dopravními zácpami. Pokud je vás více a jen trochu ve finanční možnostech, půjčte si auto.   

 

Jak se pohybovat po ostrově?

Auto. Půjčte si auto. Ty nejmenší autíčka začínají na 30€ na den, což není žádný super deal, ale z místních autobusů budete šedivější dříve, než ve Střední Americe. Réunionu vládnou auta a „městská hromadná doprava“ se kvůli automobilovému lobby zúžila pouze na přezdlouhavé autobusové spoje.  Odhadem spočítáno: cesta busem je 2x až 3x delší než autem.

Cestování autobusem je však také několikrát levnější. Tak tedy, kdo má pevné nervy a apatický názor na poměr rychlost přesunu/délka dovolené, pak pozorně čtěte. Autobusové jízdní řády jsou totiž dost své.

Kolem ostrova a na dalších hlavních silnicích operuje několik autobusových společností. Dobrá zpráva je ta, že zastavují na každém patníku, horší je to s časem odjezdu. Ten si totiž musíte tak trochu domyslet. Na zastávce najdete jízdní řád aktuálních linek. Čas však bude uveden jen pro ty „velké“ zastávky, rozuměj velká města. Čas odjezdů zastávek mezi nimi budete muset odhadnout. Nebo spíše odpozorovat:) Já jsem poprvé na bus čekala 50 minut (ano linka jezdila jednou za hodinu:).

★ Jízdní řády „Car Jaune“ – klik zde

★ Jízdní řády pro jiho západ „Alternéo“ – klik zde (destinace: Etang Salé, St Louis, Cilaos, Saint Pierre and Petite Ile)

★ Pro další spojení – klik zde

★ Jak se dostat k výchozím bodům Cirque de Mafate? – klik zde (váš nový vytoužený článek)

Mapa - Bus Réunion

Mapka – Bus Car Jaune

Zastávky jsou na znamení! To znamená, že když budete chtít, aby vám pan řidič zastavil, tak na zastávce mávejte a v autobuse alespoň 2x zatleskejte. (Tlačítko STOP používají jen začátečníci:)

Jízdné je levné a odvíjí se od přejezdů mezi zónami. Ceny od 1.40€ – 4.20€. Ty nejdražší jsou na opravdu dlouhé trasy (z jedné strany ostrova na druhý). Je také možné koupit balíček deseti jízdenek najednou. Jedna vás pak přijde na 1€!

Letiště: z letiště jezdí shuttle bus do hlavního města St. Denis. Jízdní řád viz obrázek níže. Cena 4€/pasažér.

Časy bus Réunion letiště

Jak se dostat z letiště do St. Denis

Dobrý TIP: Mezi některými městy slouží express busy, které jedou přímo, bez zastávek.

 ★ Express „Car Jaunes“ – Ligne A1, F, Z1, Z2

Tipy & Triky

Ubytování

Ceny bohužel nepřekvapí. Je to prostě dovolená ve Francii a ke všemu na ostrově daleko od Evropy. Ale myslím, že to není žádná tragédie. V horách se double pokoj pohybuje kolem 35€ a více.

Airbnb.com zde funguje, ale není tolik rozšířen. Nenašla jsem ani žádné hostely a hostelworld.com Réunion zapírá:)

V sezóně si ubytování rozhodně zamluvte předem, mimo sezónu není třeba.

V horách (resp. kaldeře sopky) se dá krásně ubytovat u místních lidí. Že nabízejí místo ke spaní poznáte tak, že mají na baráku připevněný vývěsný štít s telefonním číslem. Na to číslo zavoláte a oni vám řeknou, jestli mají volno. Pokud jim nechcete volat tak na ně prostě počkáte uvnitř baráku (ty se totiž nezamykají). Nebo si tam prostě jen necháte svou batožinu a přijdete až večer. Majitelé domů přicházejí na třetí hodinu odpolední, pak s nimi můžete vše vyřídit.

Jak se sem dostat?

Asi nejlepší spoj je přes Paříž a pak s Air Austral nebo Air France. Let z Paříže trvá kolem 11 hodin (uáááá). Já letěla s Australem a obrovská spokojenost. Je to místní Réunionská aerolinka a byla jsem opravdu hodně mile překvapena. Pokud poletíte jako já economy třídou, pak se snažte dostat do úplně posledních řad k okýnku. Jsou tam jen dvě sedačky vedle sebe. Na cestě tam jsem měla tyto dvě jen pro sebe, úplná First Class!!!:)

Letenky jsou drahé. Pohybují se kolem 26 000 Kč. Místní to řeší tak, že koupí zvlášť letenku Praha – Paříž a pak Paříž – Réunion. Air Austral třeba vůbec nenajdete v nabídce letenkových agregátorů. Ale dostanete se na jejich stránky kliknutím sem:)

DŮLEŽITÉ: v tomto případě si nechte hodně času na přestup, minimálně 4 hodiny. Pokud byste nejstihli jeden z navazujících spojů, pak vám letenka propadne (nám se to stalo! museli jsme letenku rychle vyměnit, samozřejmě za poplatek).

TOP CO VIDĚT & CO ZAŽÍT

★ Cirque du Mafate – nejvíce izolovaný a nejhůře dostupný. Do malých osad, kterých je v kaldeře asi osm se dostanete pouze pěšky nebo vrtulníkem. Doporučuji obě varianty. Chůze vám pročistí hlavu a vrtulník vezme na místa, kam byste se pěšky jen velmi těžko dostávali. Samotné treky v Mafate a Cilaosu popíšu ve zvláštním článku.

Réunion hory punč

S domácím punčem se dobře plánují štreky na druhý den …

★ „Divoký jih“ – jih Réunionu je o vodopádech, canoyingu a hlavně jedné z nejaktivnějších sopek světa Piton de la Fournaise.

★ Canyoning jsem dělala s jedním svalnatým Francouzem:) na řece Langevin a SUPER způsob jak si užít řeku! Skákali jsme z útesu do vody, sjížděli tobogány, na začátku udělali malé canopy. Frajer bohužel mluví pouze francouzsky, takže bychom bez překladu přišli o (velmi zajímavý!) výklad. Doporučuju nějaký „náročnější“ canyoning v co nejmenší skupince.

Canyoning Langevin

Nejvíce slušivá helma byla na canyoning …

★ Volcano muzeum – nově otevřené a úplně úžasné. Suprově interaktivní, expozice vás nutí pořád na něco šahat, mačkat, odpálit sopku … 🙂 Vstupné 9€, investice, co se vyplatí!:) Odkaz na aktulání info – klik zde.

Lava fields – lávové pole, které vznikly po velkých sopečných erupcích.  Na jižní straně ostrova jich najdete hned několik z různých let. Každé pole má trochu jinou strukturu, protože i složení a skupenství lávy bylo vždy trochu jiné.  Doporučuji spojit s prohlídkou lávových tunelů. V reálu vás průvodce vezme pod lávové pole. V tunelu toho zas tak moc vidět není, ale je to super zážitek a výklad je fakt zajímavý. Rozhodně to stojí za to!

★ Vanilka – odkryjte tajemné opylovací techniky krásné orchidee a možná i začnete pěstovat vanilku u vás doma! Tedy pokud budete mít trpělivost. Od zasazení liány po první vanilkové lusky, které můžete použít do pečení, uběhne více jak pět let! My jsme navštívili super „vanilkový ateliér“ na jihu ostrova. Jmenuje se Vanille Blue – modrý, protože používají speciální techniku zpracování lusků. Majitelé ateliéru vás vezmou na hodně zajímavou prohlídku svého políčka  a vysvětlí i veškeré detaily zpracování vanilky. Pak už se nebudete divit, proč je druhým nejdražším kořením světa!

★ Pláže + šnorchlování – réunionské pláže jsou nádherné, drsné, ale se spoustou podvodního života. Koupat se ale můžete jen na vyznačených místech, v tzv. lagunách. Všude jinde jsou totiž žraloci, kteří když mají hlad, tak neváhají zakousnout nějakou tu rybku nebo pomalého surfaře:) Ale žádné obavy! Míst, kde se koupat smí, je spousty!

Réunion žraloci zákaz koupání

Pozor, možnost sežrání žralokem … 🙂

★ Páteční a sobotní akce – pátek, sobotu a obecně celý víkend je hodně živý hlavně na pláži. Kolem šesté hodiny večer (ale časy se mohou různit) začínají hrát známé i neznámé kapely a dj’s u plážových barů. Opravdu moc fajn atmosféra! Nenechte si také ujít sobotní trhy. Třeba v St. Leu najdete hlavně výborné ovoce, zeleninu a indické doplňky. Trhy jsou dopolední, kdo dřív přijde, ten spíš najde místo k parkování!:)

★ Paragliding – prostě trocha létání nad jedním z nejúžasnějších ostrovů světa. Překrásný zážitek!!!

★ Helikoptéra – na ostrově jsou místa, kam se nedostanete jinak, než v helikoptéře. Já moc doporučuju!!!

 

Kdy vyrazit?

Díky naší průvodkyni Libu jsme na ostrov vyrazili začátkem září. Podle průvodců to není úplně sezóna, ale i tak jsme si užili skvělé počasí a hlavně málo turistů. Jinak s průměrnými teplotami to vypadá takto:

Graf Réunion Průměrné Teploty

 

Super Tip: Madam Libu:)

Pokud chcete zažít něco opravdu výjimečného, pak zavolejte Libu. Libuše Cyprien je jediná Češka na ostrově, která naštěstí dělá i průvodkyni. Stejně tak její manžel – Nico – Francouz, který má víc energie než se schovává v místní sopce:) Jejich sedmiletá dcerka Sofinka vám toho taky dost řekne. Hlavně o létání a ze života koček.

S Libu v horách, teda na měsíci, tedy na sopce ... ehm

S Libu v horách, teda na sopce, měsíci … ehm:)

Z vlastní zkušenosti: Libu vám snese modré z nebe:) Umí perfektně francouzsky a hlavně ví snad úplně všechno, co se ostrova (ne)týká. A co nevěděla, si dostudovala během naší návštěvy, protože jsme se ptali i na úplný pitomosti:) Libu je typ průvodce, který vás vezme na hinduistickou ceremonii o které vědí pouze místní z malé vesnice, domluví návštěvu u nejznámějšího maloya zpěváka a protože umí vizualizovat, budete s ní mít i celou dobu krásné počasí:)

Kontakt: Libu Cyprien: littlewhale974@gmail.com

Užitečný link:

Réunionské turistické centrum (spousta dalších tipů, nápadů a doporučení jak cestovat po Réunionu)klik zde

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

23 comments

Štěpánka 20.6.2015 - 10:53

Dobrý den Lucie,

našla jsem Vaši webovou stránku o cestování a měla bych pár otázek ohledně dovolené na Réunionu.
Po přečtení Vaších příspěvků o Réunionu jsem se utvrdila v tom, že je to moje příští dovolená :). Bohužel ta cena letenky je opravdu závratná.
Zajímalo by mne za kolik, jste letenku kupovala vy? Momentálně jsou akce od Air Austral z Paříže na leden – únor za +/- 700eur nebo s XL Airways France z Lyonu za +/- 640 eur. Cena je to slušná, oproti původní, ale i tak si říkám, jestli by se nedalo sehnat levněji. Co myslíte?
Pojedeme nejspíš ve dvou, rádi bychom ostrov projeli celý, občas nějaké koupání a hlavně výlety do hor. Myslíte, že 14 -16 dní by mohlo stačit? Jsme bohužel limitováni dovolenou. Jak dlouho jste tam byla vy? A jestli se mohu zeptat, kolik Vás to tak průměrně vyšlo? Počítám s rozpočtem max 50 tisíc (čím méně, tím lépe). V článku se zmiňujete o Libuši Cyprien. Je možné na ni sehnat nějaký kontakt? Na internetu jsem bohužel nic nenašla. Nemám problém se domluvit francouzsky, spíš by se hodili užitečné informace ohledně auta, ubytování a výletů 😉
Děkuji za informace, Štěpánka

Reply
Lucie Radova 21.6.2015 - 11:50

Milá Štěpánko! Letenky jsme měli cca za 22 tisíc/osoba. Pořizovali jsme zvlášť cestu Praha – Paříž & Paříž – Réunion. Zajišťovali jsme je téměř na poslední chvíli, tak věřím, že se dají občas sehnat levněji.

Podívejte se na Air Austral – ty se moc ve vyhledávačích neobjevují a mají levnější lety.

14 – 16 dní je krása, určitě toho hodně uvidíte a zažijete:) My jsme týden natáčeli a pak jsem ještě týden zůstavala soukromě.

Peníze si už bohužel nepamatuji, ale s 50 tisíci byste měli vystačit určitě:)

Kontakt na Libuši: littlewhale@free.fr.
Nebo na jejího manžela (je Francouz), ale také vás s ní může propojit.

Jeho FB stránka:https://www.facebook.com/nicocyprien?fref=ts

Moc si Réunion užijte, je úžasný!!!:) Lu

Reply
Mžika Josef 3.10.2015 - 9:57

Dobrý den Lucie!
Je možné prosím získat pár informací?
– je potřeba moskytiera?
– chatky v horách – je potřeba karimatka, spací pytel?
– oblečení do hor raději teplejší?
Jdeme na 8 denní trek od místní kanceláře, spaní v chatkách, ale moc informací nemáme. Děkuji za zprávu. P.

Reply
Lucie Radova 4.10.2015 - 9:47

Zdravím Josefe! V horách jsem s komáry problémy neměla, v noci tam je poměrně zima (byli jsme koncem srpna). V naší chatce věci na spaní byly, jak to je v ostatních, to bohužel také nevím. Ale tipuji, že to bude podobné, hodně lidí kolem nás chodilo nalehko. Počasí se v horách hodně mění, určitě si vemte nepromokavé oblečení, večer je celkem zima, stačí dlouhé kalhoty, funkční prádlo, bunda a budete v pohodě:)

Reply
Nikola 7.3.2016 - 17:17

Dobrý den Lucie,

Reunion mě díky (nejen) Vašemu webu úplně nadchnul a příští rok tam hodláme s manželem vyrazit. Plánujeme to pravděpodobně na květen a dovolenou bychom chtěli spojit i ostrovem Mauritius. Dívala jsem se, že ubytování na Reunionu je dražší a dokonce hodně dopředu vyprodané (podle stránek booking.com). Mám proto dotaz jak je to na Reunionu se stanováním a přespáním v hamace? Říkali jsme si, že si půjčíme auto a budeme spát především venku na odlehlejších místech. Je to vůbec možné? Paragliding, výlet helikoptérou a podobné aktivity si prostě na naší „nízkorozpočtové“ dovolené nedokážu odpustit 🙂

Reply
Filip 31.5.2017 - 9:30

Dobrý den Nikolo,

mám na vas dotaz, zda už jste navštivila Reunion a zda tedy mate zkušenost s kempováním na Reunionu. Plánujeme podobnou cestu. (spaní venku. . . .) Tak zda to není problém:) Děkuji za tip a přeji hezký den

Reply
Libuse Cyprien 20.6.2016 - 9:05

Dobry den,
Kveten je u nas nadherny mesic. Pokud jeste nemate dovolenou uplne naplanovanou, dejte mi prosim vedet na mou novou mailovou adresu littlewhale974@gmail.com
Mam pro Vas typy i na ubytovani.
Srdecne z Reunionu zdravim
Libuse

Reply
Bety 28.8.2016 - 21:26

Přemýšlíme nejdřív reunion a pak přelet na mauricius a pak zpátky domů.
Má to vůbec cenu?
A jak je to s přejezdama mezi těmito ostrovy?

Reply
Lucie Radova 29.8.2016 - 9:56

Ahoj Bety! Já na Mauriciu nebyla, ale zatím neznám nikoho, komu by se tam nelíbilo. Rozdíl mezi ostrovy je prý takový, že zatímco na Réunionu se dají dělat super treky a trochu koupat (můžu potvrdit), tak na Mauriciu jsou překrásné pláže a ne taková možnost plážování. Já sama moc přejezdy nemusím (tedy pokud nemáte na oba ostrovy dohromady alespoň celý měsíc). Myslím ovšem, že obě rozhodnutí budou super:) Mezi ostrovy létá Air Mauricius nebo Air Austral a Air France (oboje zajišťuje Air Mauricius). Myslím, že je to nejdražší let na světě – 0.45 minut za cca 250 EUR, jeden směr:) Na Mauricius se dá dojet také lodí, cesta trvá 11 hodin a stojí kolem 160 EUR (podle Lonely Planet:). Snad jsem trochu pomohla!:) Ať se Réunion líbí, je to tam boží:)

Reply
Jiří Košťál 18.11.2016 - 7:59

Již lítá let z Prahy na CDG a na Saint Denis by Air Austral též ze CDG . Cena je již pod 20 tisíci

Reply
Adriana 11.12.2016 - 11:17

Dobrý den Lucko,
už delší dobu přemýšlím o výjezdu v rámci erasmu na pracovní stáž protože mám ještě téměř rok na využívání studentské výhody. Jaký je problém sehnat na Reunionu práci, je zde nějaká univerzita či škola? Domluvím se anglicky?

Děkuji 🙂

Reply
Lucie Radova 12.12.2016 - 10:14

Zdravím Ádo! To je super dotaz a ještě lepší nápad! Anglicky se domluvíte, není to sice žádná hitparáda, ale alespoň Vás to donutí učit se francouzsky. Já byla na Erasmu ve Francii a Réunion je na 100% lepší místo k učení se tohoto jazyka. Lidé jsou přátelští, zvědaví a chtějí si s Vámi povídat (narozdíl od Francouzů ve Francii:). Jestli chcete jet na pracovní stáž od Erasmu, tak musíte mít domluvenou práci dopředu. Nevím jaký obor studujete, ale dokáži si představit, že nějaké příjemné místo v hotelu, cestovní agentuře, … najdete. Držím pěsti, já bych tam na Erasmus jela hned!:)

Univerzita na Réunionu: http://www.univ-reunion.fr/university-of-reunion-island/
Tady jsem našla zkušenosti studentů, kteří vyjeli na réunionskou univerzitu: http://erasmus-databaze.naep.cz/modules/erasmus/index.php?country=9&city=SAINT+DENIS+DE+LA+REUNION+CEDEX+9+MESSAGERIE+9&school=&homeSchool=&year=&type=&ols=

Reply
Petra 21.7.2017 - 10:18

Dobrý den, aktualizuji téma STANOVÁNÍ. Rádi bychom s přítele procestovali Reúnion autem. Přespávat bychom chtěli v kempech pod stanem (bohužel jsem zatím žádný kemp nenašla), případně přenocovat v autě (je to vůbec možné?) Znáte nějaký místní kemp? Našla jsem pouze s chatkama, ale to je dražší než kdejaký hotel a když k tomu připočtu cenu za pronájem auta, už jsme na dost vysoké částce.

Reply
Petra 4.1.2018 - 22:32

Dobrý den, další Petra se přidává se STANOVÁNÍM 🙂 Je možné na Réunionu stanovat? Ať už na divoko či v kempech? Děkuji!

Reply
Jan 24.1.2018 - 9:58

Hezký den, mám dotaz na paní Cyprien.
Kde na Reunionu je možné koupit plynovou kartuši do turistického vařiče se šroubovacím závitem (např. Primus)?
Děkuji.
Honza

Reply
Petra Filipová 5.2.2018 - 12:19

Dobrý den Luci, mohla bych se Vás prosím zeptat, jaké mapy jste na ostrově používali? Pokud jste je tedy potřebovali:) Chystáme se s přítelem v září na ostrov a chceme strávit hodně času putováním pěšmo ve vnitrozemí. Tak když byste o nějaké šikovné mapce věděla, sem s tipem:)Děkuji moc.

Reply
Lucie Radova 23.11.2018 - 17:44

Mapy jsme nepotřebovali, hádám, že je seženete na místě nebo vyhlášený obchod na mapy je http://www.mapykiwi.cz 🙂

Reply
Aleš Toth 27.8.2018 - 7:58

Dobrý den Lucie,

v dubnu 2019 se chystáme na Reunion. Letenky máme zakoupené Narazili jsme na akci z Wroclawi za 15 000/os Nyní sháním ubytování a půjčovnu auta. Půjčení budeme asi realizovat přes Rentalcars.com. Psal jsem e-mail paní L.Cyprien littlewhale974@gmail.com ohledně nějakého tipu na ubytování, popřípadě půjčovnu aut. Bohužel mi neodpověděla. Možná, její e-mail již není aktuální. Pokud není, můžete mi napsat její současný e-mail. Děkuji Aleš

Reply
Aleš Toth 27.8.2018 - 8:08

Dobrý den Lucie,

v dubnu 2019 se chystáme na Reunion. Letenky již máme zakoupeny z Wroclawi za 15 000 kč/os. Nyní sháníme ubytování a půjčovnu auta. Zkusil jsem kontaktovat paní Libuši Cyprien na její mailové adrese littlewhale974@gmail.com, ale bohužel mi neodpověděla. Chtěl jsem nějaké tipy na ubytování atd. Možná, že její e-mail není aktuální. Pokud by nebyl, mohla by jste mi napsat její aktuální e-mail?
Děkuji Aleš

Reply
jakub 23.11.2018 - 10:45

Dobrý den Aleší, Reunion jsme navštívili minulý rok, paní Cyprien se nám taky neozvala. My bydleli přes airbnb v krásném apartmánu 100m od pláže La Saline-Les-Bains (https://www.airbnb.cz/rooms/19569287)
Zálzeží co chcete na Reunionu dělat, my tam byli na 14 dnů a dnes vím, že bych to ubytování rozdělil na týden u vody, týden v horách. Protože než dojedete od moře do hor, docela to trvá, auto jsme si půjčili prřes rentalcars, myslím že to byl sixth. Pokud byste chtěl nějaké tipy, napište mi na simurda@seznam.cz, naše video: https://www.youtube.com/watch?v=NHfeGDUveN4

Reply
Lucie Radova 23.11.2018 - 11:41

❤️❤️❤️

Reply
Petra 24.11.2018 - 22:39

Ahoj, a můžu se zeptat, jaký strategický bod/body v horách zvolit na ubytování, kdyby jsme chtěli zůstat třeba ten týden. Budeme mít sebou dvouletou dceru a potřebujeme mít vždy „základnu“, zatím nedá žádné více denní treky atd. Moc díky za odpověď.

Reply
Štěpánka D. 15.2.2019 - 8:02

Ahoj 🙂
Perfektní článek! Jednak fakt čtivě píšeš a informace jsou pro mě přínosné a děkuji za ně.
Za měsíc na 9 měsíců odlétám na Réunion a tak pořád hledám zvědavě cokoliv o ostrově 😀 Díky … myslela jsem si, že už to nejde, ale už se zase těším o něco víc 😀

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text