Home Cestovatelské tipy Cestovatelské tipy: Gran Canaria & Las Palmas

Cestovatelské tipy: Gran Canaria & Las Palmas

by Lucie Radova
38 comments

Ach to Španělsko … dokud ho neprolezu celý, nebudu mít pokoj! Na Gran Canarii jsme odjeli jako „digitální nomádi“. To abyste nás měli kam zaškatulkovat … Pracovali jsme dopoledne a odpoledne vyjížděli na výlety. Nebo jsem se věnovali klasickému zevlingu-relaxingu na městské pláži (kafíčka, koktejly, obdivování surfařů ve vodě). Za těch čtrnáct nocí jsem Las Palmas přijala za svůj domov a dnes, když to jen trochu jde, tak významně prohlašuji: „To u nás doma, samozřejmě myslím Las Palmas, je ta pláž mnohem, ale mnohem lepší.“ Takže tak. Ano, koupíte si mě celkem rychle … a tedy konečně: praktický průvodce po Gran Canaria!

KOLIK TO STOJÍ

 

JÍDLO & PITÍ

Už v článku o Barceloně jsem se rozplývala nad kvalitou a cenovou dostupností španělského jídla a hlavně vína. Nejinak tomu je na Gran Canaria! Souostroví naštěstí není poznamenáno archipelágopřirážkou, takže spousty věcí zde pořídíte levněji. Především tedy mořské potvory, víno, kávu (lokální nekupovat, je to děsný blivajz!!!), ale také zeleninu a ovoce. Takže vlastně všechno …

Voda z kohoutku se bohužel pít nedá. Pitná asi bude (v nouzi jsem si dala sklenku), ale je strašně hnusná … Jde totiž o vodu z moře, která se pak chemicky upravuje. Bohužel odér z čištění zůstává. Doporučuji tedy kupovat barely s vodou (5 – 8 – 12 litrů). Z kupované vody si děláme také čaj a když se Danek nedívá, tak i kafe.

Káva. No potěš koště. Gran Canaria má své vlastní kávové pole a už chápu, proč se jimi nechlubí. To kafe je naprosto nepitelné. Místní ho tedy pijí, ale mě stačilo si přičuchnout. Lokální kávu tedy opravdu nekupujte a když vyrazíte do „cafeterie“ chtějte raději, Espresso, Cafe con leche (káva s mlékem = skorokapučíno), nebo Americano od neKanárské značky. Cappucino tu udělat neumějí.

Pokud si chcete dělat kávu doma, pak máte jedinou možnost. Zajít do Corte Inglés a koupit si namletou Lavazzu. Mají ještě Sagafredo, ale to je stejně nedobré jako ty místní kávy… Ve všech (věřte mi, všechny jsem je prolezla) ostatních supermarketech mají pouze lokální kávu …

★ Bageta: 1.00€/ za 3 středně velké rozpečené bagety

★ 12 Vajíček: 1.60€

★ Ryba Dorardo (velmi chutná a jednoduchá na přípravu): 6.00€/kilo

★ Slávky: 2.59€/kilo

★ Papriky (šťavnaté, výborné): 1.88€/kilo

Dobré víno: 3.00€ – 7.00€

★ Voda, barel 5 litrů: 0.80€

Restaurace, kafeterie:

 Café con leche: 1.30€

Tapas: 3.00€ – 5.00€

Tapas Las Palmas

Tapas!

★ Večeře ve Frídě*: 5.50€ výborná ryba s bohatým salátem, 1.5€ sklenička vína

Sklenka vína (1-2 dcl, většinou nalévají od oka): 1.50€ – 3.00€

Pivo: 2.00€

Koktejl: 4.00€ – 6.00€ (místní koktejly zbožňuju, nejsou totiž virgin jak v Česku, obsluha na vás rozhodně nešetří, flašku s alkoholem vždy přinesou ke stolu a nalejí před vám. Občas jsem je chtěla zastavit, aby si nemysleli, že jsem až tak velký alkoholik, ale nakonec jsem se přemohla …)

★TIP: Frida je skvělá restaurace, do které nás přivedl Robert s Lenkou. Vaří tu opravdu výborně, vše je čerstvé, strašně dobré za velmi dobré ceny. Majitel je geniální, už umí pár slovíček česky:) Fridu najdete na adrese Calle Gral Vives, 19, Las Palmas. Moc doporučuju!!!

Nejlepší restaurace v Las Palmas

A k tomu všemu ještě výborný pan pulpo, spousta avokáda a veselá obsluha!

Telefon:

– s českým operátorem jsou ceny za služby stejné jako všude jinde po EU

lokální SIMku koupíte jednoduše u spousty místních operátorů. My pořídili u Vodafone. Cena 15 EUR. Včetně 1,2GB internetu, nějakého volání a SMSek. Ke koupi potřebujete pouze peníze a ID (pas, občanku, kartičku do knihovny, … 🙂 Internet v mobilu fungoval krásně. Používali jsme i jako hot spot a no problem!

Kanárské ostrovy Internet v mobilu

Za mini SIMku, jako třeba do iPhone, si připlatíte 5EUR (taky nechápu)

CESTOVÁNÍ

★ Autobusy po ostrově

Autobusy jsme po ostrově nejezdili. Tedy pokud nepočítám náš velký výlet z/na letiště:) Busy jsou, ale pohodlné a levné. To jak se vytáčejí v serpentinách moc nechápu a tomu pohybu moc nevěřím …

Ceny, které níže uvádím jsou za jednosměrnou cestu. Zakoupit si můžete také zvýhodněnou zpáteční jízdenku.

Příklady cen z Las Palmas 

San Mateo (jezdí se sem v neděli na trhy): 3.20€

Puerto Mogán (malá pláž na jihu): 8.75€

Faro Maspalomas (krásné dlouhé pláže se spousty důchodců): 6.15€

★ Autobusy po Las Palmas

Díky tomu, že jsou Španělé poměrně líní, najdete po celém městě spousty autobusových zastávek. Svůj spoj včetně ceny jízdenky si můžete najít na stránce globalsu.net (klik zde).

★ Autobusem z letiště

Na ubytování vám možná stejně jako nám budou tvrdit, že žádný noční autobus z letiště do Las Palmas nejezdí. Není to pravda. Rada jak jezdí busy z letiště je za 30€ (tolik stojí taxi do města:)

Letiště autobusová zastávka Gran Canaria

Zastávka vypadá podivně, ale je to zastávka!

Denní autobus:

★ linka 60 (jízdní řád klik zde) jezdí každou 1/2 hodinu až do Santa Catalina (Las Palmas) od cca 6.00 – 23.15.

Cena: 2.95€ (na konečnou).

★ linka 91 (jízdní řád klik zde) – pomalejší spoj jen do San Telmo (pokud zůstáváte ve Veguetě, tak no problem) jezdí cca od 6.00 – 20.00.

Cena: 2.30€ (na konečnou).

Noční autobus:

★ linka 5 (jízdní řád klik zde) jezdí každou hodinu cca od 20.00 do 4.00.

Cena: 2.30€ (na konečnou).

Najít zastávku na letišti je akce bludiště. Pokud se ovšem dopředu připravíte, tak ji bez problému najdete. My jsme radši bloudili, protože máme rádi dobrodružství a neradi si dopředu zapisujeme adresy a cesty a tak vůbec …

Mapa autobusová zastávka Gran Canaria

Dělání map mi fakt jde …

Zastávka autobusu z letiště byla postavena asi nedávno. Nenajdete ji ani na Google Maps nebo Street view. Když kliknete zde, tak se vám zobrazí pod červenou kapičkou. To místo je maličko zmatečné, odjíždějí odsud autobusy na oba směry – jak na jih tak sever ostrova. Než nastoupíte a zaplatíte řidiči jízdné, zeptejte se ho kam jede. Stačí jednoduše: Las Palmas? Maspalomas? Jestli řekne Sí! tak máte vyhráno:)

★ Auto

Ano, stárnu a auto na cestách mi přijde geniální! Z fleku bych vám vyjmenovala deset skvělých důvodů, proč je auto boží. Tedy pokud chcete dělat výlety do hor, pláže na druhé straně ostrova nebo prostě vyjet alespoň obden na malý výlet.

1. Především je půjčovné děsně výhodné!!!:)

My jsme za 24 dní půjčovného zaplatili 6 400 Kč. To dělá 267 Kč na den, což je pouhých 18 halířů na minutu!!!

My jsme půjčovné zařídili přes Rentalcars.com (klik zde) – nebo rovnou vyhledávejte níže:). Samotná půjčovna se pak jmenuje Orlando. Ve chvíli rezervace to byla ta nejvíce nejlevnější varianta. Dostali jsme super fáro Renault Clio v bílém provedení. Stroj je to fakt super, nicméně příště chci auto se sklápěcí střechou, přijde mi víc frajerský …

Nutno dodat, že cena je četně druhého řidiče a základního pojištění, ale bez benzínu (+60€). Autopůjčovna Orlando má na Gran Canaria základnu pár kilometrů za letištěm, kam vás na vlastní náklady firma odveze a po vrácení auta zase přiveze. Je to pruda navíc, ale pokud s tím počítáte, tak vám ji vyváží nízká cena půjčovného.

Auto jsme vzali i trajektem na Tenerife. Kupodivu cena za auto byla ve srovnání s člověko jízdenkami velmi nízká. 

2. To auto prakticky nežere! A když něco sežere, tak benzín je levný!! Natural 95: 0.85€/litr. 

UBYTOVÁNÍ

Gran Canaria a počítám, že i zbytek ostrovů jsou poměrně finančně náročné na životní úroveň. My jsme se vyštavili už v Las Palmas. Apartmánu s tímhle výhledem jsem podlehla během chvilky a DaN pak podlehl mému klasickému vyjednávání s vydíráním.

 Digitální nomád Kanárské ostrovy

Po práci legraci!

Náklady ovšem byly nesmírné, za 11 nocí/500€. Záhy jsme však pochopili, že to na lokalitu a sezónu není tolik. Jak tedy sehnat nejlepší ubytování? Viz dole!:)

 

AKTIVITY

★ Surf – Las Palmas je skvělým místem, kde se začít učit surfovat. Na jižním konci městské pláže Las Canteras najdete několik surf škol a půjčoven. My jsme si nechali doporučit MOJO a zaplatili si blonďatosvalnatého privado učitele. Cena za privátní lekci pro dva je 60€ (dvě hodiny, včetně půjčení prkna a teploučkého neoprénu). Ty dvě hodiny jsou víc než dost. Popravdě jsem byla úplně hotová po dvaceti minutách. Pořád jsem se dožadovala pauzy, ale instruktor byl naštěstí přísný:) Jinak bych asi celou dobu výuku strávila opalováním se v neoprénu na pláži, v leže…

★ Ve skupině: 25€/1 lekce (při zakoupení více lekcí, výrazné slevy) – 1 lekce = 2 hodiny, včetně výbavy

Privátní lekce: 40€/1 lekce/osoba. 60€/1lekce/2osoby (včetně výbavy)

★ Půjčovné: surf/8€/2 hodiny + neoprén/6€/2 hodiny (teplý neoprén je opravdu třeba, voda je ledová)

Surf Kanárské ostrovy

Geniální způsob jak se zničit. Domů jsem došla, probudila se však až ráno …

Treky – jen za cenu benzínu, pronájmu auta, nebo autobusové jízdenky. Vstupy do parků, výstupy na hory jsou zdarma.

 

TIPY JAK UŠETŘIT

 

1. Ubytování hledejte přes weby typu:

★ Rentalia.com – server, přes který jsme našli naší úžasnou terasu s tím zbytkem. Výhodou Rentalie je fakt, že servru neplatíte za zprostředkování jako u Airbnb.com ( v naše případě okolo 100 Eur). Na druhou stranu je vše trochu risk. Zálohu převádíte přímo pronajímateli na účet, zbytek pak na místě. Nicméně, my měli skvělou, výbornou zkušenost. Odkaz na náš byt, klik zde.

Airbnb.com – klasika přes, kterou primárně hledáme ubytování. Na Airbnb mám ráda reference na ubytování, uživatele a také jistotu, že pokud se něco pokazí, tak mi Airbnb vrátí peníze. Používám ho často a ráda. Chcete vědět, jak lépe a levněji bydlet přes Airbnb.com? Klik sem!

Plánuješ vycestovat s Airbnb poprvé? Klik hýr a dostaneš 24€ na své ubytování!!!:)

★ Klíčem k ceně, která vám vyhovuje je smlouvání. Tento způsob domlouvání nemám moc ráda, ale ceny i na těchto servrech jsou přemrštěné a majitelé nemovitostí jsou ochotni smlouvat. Ať už chcete v místě zůstat den nebo tři, vždy se zeptejte, zda nenabízejí lepší cenu pro toto období/tento počet dní/zatmění slunce apod. I pro krátkodobé pobyty tímto získám slevu kolem 10%. U dlouhodobých se snížení částky může vyšplhat i na 20 – 50 %. Záleží na sezóně, vaší výdrži a odhodlání pronajímatele.

★ Hrát si také můžete s nově přidanými nemovitostmi na Airbnb.com (a jí podobné). Pokud taková nabídka ještě nemá žádnou referenci, napište majiteli, že chcete výrazně nízkou cenu za vaší (pozitivní) referenci. Já bych na to slyšela a hodně se snažila, aby se mému hostu u mne líbilo.  

★ V ceně apartmánu musí být dobré internetové připojení (wifi stále není samozřejmostí!) a přijatelně vybavená kuchyňka a finální úklid. Na vše se nezapomeňte zeptat pronajímatele.

2. Čím dřív, tím líp. Pokud plánujete přijet v sezóně, rezervujte si ubytování, co nejdříve. Budete mít lepší výběr za lepší ceny.

Bydlení digitální nomádi

Taková normální snídaně u digitálních nomádů … 🙂

3. Vařte si sami. Restaurace jsou prostě dražší. Denní menu je v centru a jeho okolí za cca 7€. Pokud jste líní vařit, pak si můžete koupit jídlo s sebou v bufetech. Například kilo paella s mořskými plody vyjde na 11€. K mému uspokojivému najezení potřebuju cca 400g … hm. Lepší si vařit doma a občas zajít na dobrou véču nebo tapas …  Klik na tři lehké španělské recepty ZDE.

Vaříme chobotnici!

Pana pulpa si raději dejte v restauraci. My ho udělali na žvýkačku … 

4. Kupte si neoprén. Pokud budete plánovat surfování, pak doporučuju koupit si vlastní neoprén v outletu, který najdete pár kilometrů jižně od Las Palmas. V outletu prodávají dlouhý wetsuit za cca 35€ (bohužel netuším, kolik měl mm, což je docela zásadní věc, ale za pokus to určitě stojí).

Outletové centrum Las Terrazas se nachází mezi Las Palmas a letištěm, jen pár minut jízdy autem od města (Centro Comercial Las Terrazas – přehled obchodů klik zde). Dostanete se tam klasicky jízdou po GC-1. Kromě neoprénu se dají levně pořídit boty a celá výbava na běhání (Nike), surfařské oblečení (QuikSilver, Roxy) a boží spodní prádlo od Calvin Klein (přivezla jsem si asi čtyři podprdy:).

5. Auto na celý pobyt. Pokud plánujete si občas půjčit auto a jezdit busy, pak zvažte, zda se vám nevyplatí půjčit si ho na celý pobyt. U nás nebyl cenový rozdíl mezi 5 a 24 dny …

6. Sledovat ceny letenek. Letenky na Kanáry jsou drahé (z Phy od 9 000 Kč), nicméně dají se pořídit i za veselou cenu. Mně se díky cestujlevne.com podařilo sehnat letenku od norwegian.com za 3 200 Kč z Mnichova bez zavazadla. First minute zpáteční jízdenka do Mnichova od Student Agency je za 990 Kč. Připlacení zavazadla u této společnosti stálo cca 900 Kč (máme s DaNem napůl). Nicméně si myslím, že pokud nemáte vysoké nároky, pak můžete na Kanáry jet jen s příruční zavazadlem. Celkem jsme tedy každý za zpáteční cestu do Las Palmas dali 4 640 Kč.   

 

KDY VYRAZIT NA KANÁRY?

 

Údajně je tu stále teplo, tedy jaro. Chtěla bych tu jen jasně říct, že jaro není teplo a že by se to nemělo zaměňovat … Člověk by se pak třeba nemyslel, že jede do tepla. Díky.

My jsme na sever Gran Canarie, do Las Palmas, přijeli v druhé polovině února a byla celkem kosa. Je pravda, že jsem si nabalila samé letní šatičky, takže jsem se neměla moc čím zahřát … Ve městě bylo celkem teplo, ale když u moře zafoukal studený vítr, byla jsem ráda za svou pražskou péřovku. Ohřát jsme se jezdili na jih ostrova, do Maspalomas. Tam už chodili polonazí červení Němci a zpocení popíjeli svůj Sex on te beach … byla jsem v sedmém nebi. TEPLO!!! Od března začalo být jarněji (nebo jsem se úspěšně otužila).

Podle místních byla naše zima „ta nejhorší, co pamatují“. Podle známé, která zde už žije pár let, to ovšem říkají každý rok o každé zimě …

Průměrné teploty Kanárské ostrovy

Největší sezóna je, když jsou nízké teploty a hodně prší … zajímavé …

Každopádně podle Lonely Planet je sezóna od prosince do dubna a pak od července do října. Buď jsou španělské svátky, nebo je hodně teplo. Zbytek měsíců nejsou španělské svátky, nebo je zima … 🙂 My jsme sezónu zaznamenali v obsazenosti a vyšších cenách ubytování. Nebála bych se proto příště přijet mimo sezónu, ovšem rozhodně, když bude teplo!:) 

 

TOP co vidět & rozhodně zažít

 

Treky: Byla jsem tu ve svém živlu. Miluju výšlapy (nemusí být dlouhé, stačí když strmé:), obden jsme tedy vyráželi na kratší nebo delší procházky. Z Las Palmas můžete vyrazit třeba do Agaete (autem, busem) a pak vyrazit na večerní procházku k pláži Guayedra. Nebo na celodenní výlet na opuštěnější stranu ostrova (nevede sem dálnice, skandál!) – do Tasartica a odsud hodně nahoru a pak strmě dolů na černou pláž Gui Gui. Do ledového moře skočíte s chutí! (Výlet popíšu v samostatném článku, rozhodně totiž stojí za to!:)

Gui Gui pláž

Tyhle okamžiky!

Pokud vyrazíte i na sousední ostrov Tenerife, pak moc doporučuji výšlap na nejvyšší horu Španělska – El Teide. Info z našeho výstupu, klik zde:)

Surfování: Tak tedy jo. Surfovat jsem byla jen jednou. Hahaha. Nicméně. Pokud zůstáváte v Las Palmas, tak právě surfování je supr v kombinaci s výlety do okolí. Moře je plné svalnatých surfařů a sexy kočenek. Motivace by tu tedy byla!:)

Las Palmas: Najdete tu jednu z nejlepších městských pláží v Evropě (Las Canteras), koloniální staré město na tři hoďky včetně kafíčka (Vegueta), super spot pro začínající (a asi i pokročilé) surfaře. Výborné jídlo, pití a přátelské lidi, co vám budou říkat „Ňiňa!!:) Návštěvu Veguety podnikněte ve čtvrtek a zůstaňte do noci, v osm začínají čtvrteční tapas!

Vegueta Casa de Colón

Úžasný veget ve Veguetě!

Čtvrteční tapas ve Vegueta:  aneb 1+1=2€! Vyrazte do večerní Veguety na tapas a pivo/sklenku vinka za celkem 2€!:) Ušetříte nejen za jídlo, ale užijete si také živé ulice, plné veselých lidí! Každý čtvrtek začínáme v osm hodin večer (místňáci chodí na desátou), akce končí o půlnoci.

Tapas Vegueta

Tapasování ve Veguetě (1+1 víno za 2€ no hay un problema!:)

Maspalomas: Ti divní lidé vám budou říkat, že to tam je hrozně turistické a že to tam nemají rádi a že to vlastně ani nestojí za návštěvu. Díky nim, si to báječně užijete! My čekali hrůzu a byli nadšeni:) Duny na Maspalomas jsou neskutečné a narozdíl od jiných pláží na Tenerife, tu ten písek leží přirozeně, nikdo ho nemusel přivézt ze Sahary! (ehm, jakože fakt:). Bufety, kavárny, hotely kolem nich jsou katastrofa. Ale upřímně. Kdo by na takovém místě nechtěl vydělávat?

MaspalomasDejte ji zmrzlinu, brčko a bude hodná … 

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

38 comments

Pavel 19.5.2015 - 14:35

Ahoj, super stránky a vtipný, radost číst… 🙂

Chtěl jsem se zeptat, jestli jste využívali i služeb mobilního internetu a jak to tam chodí. Někde jsem četl, že je poměrně problém se k nějaké simce dostat.

Chystám se na léto na Tenerife jako základnu a objet ostatní ostrovy. Přes týden budu normálně pracovat a rád bych měl nějak pořešený záložní internet.

Díky a ať ti vše vychází!
Pavel

Reply
Lucie Radova 20.5.2015 - 16:53

Ahoj Pavle! Jeee, to jsem ráda, že ti to přijde i vtipný!:) hahaha

Ano mobilní net jsme měli a funguje skvěle. SIMku jsme koupili u prvního operátora, který nám přišel do cesty – Vodafone. SIM stála 15EUR a už na ni bylo 1,2GB plus nějaké volání a SMS. Ke koupi potřebuješ jen ID a peníze:) Vůbec žádný problém jsme s nákupem neměli. Jen – pokud potřebuješ úplně tu pidi mini SIMku tak si musíš připlatit asi 5EUR (u toho Vodafone) – dají ti tu spešl:)

Osobně bych doporučila jako základnu Las Palmas, ale Tenerife je taky super! Moc si to užij! Lu

Reply
Pavel 21.5.2015 - 7:45

Tak To vypadá v pohodě. Díky moc.

Reply
Honza 1.6.2015 - 19:43

Ahoj,
S přítelkyní se chystáme v druhé polovině srpna na 14 dní na kanáry – konkrétně na Las Palmas. Máme pár otázek a budem rádi, když nám poradíš. 1) jak je to tam s jazykem? domluvíme se všude anglicky nebo se s místníma domluvíme pouze španělsky? Letíme v sezóně a našli jsme si zpáteční letenku Bratislava – Las Palmas za 8 000kč (je to dobrá cena?) Zamýšlíme zaplatit pouze letenku a po ostrově se pohybovat nejlépe stopem. Spát plánujeme v přírodě popř. v kempu. Můžeš nám poradit i v tomto ohledu? Vím, že vy jste bydleli v apartmánu a měli půjčené auto. Mockrát děkujeme za odpověď. Nádherně napsáno – jsme teď ještě více nedočkaví! :)))

Reply
Honza 1.6.2015 - 19:45

Můžeš klidně odepsat na mail. Díky! 🙂

Reply
Lucie Radova 2.6.2015 - 15:17

Ahoj Honzo! Místní angličtinou moc nevládnou, ale základní věci jako ubytování, jídlo, jak se kam dostat, ti v angličtině řeknou a poradí. Ta letenka mi přijde poněkud drahá, ale záleží kde bydlíte. Pokud v PZE tak se odsud dají sehnat letenky za 9tisíc. My jsme platili tuším 3.2 tisíce za letenku z Mnichova + zpáteční bus 1200 Kč. Často bývají levné letenky na Tenerife. Doporučuju sledovat http://www.cestujlevne.com nebo hledat přes Skyscanner. Se stopem ani kempy bohužel zkušenost nemám, ale určitě oboje jde:) V horách jsme viděli turisty s velkými krosnami, určitě přespávali v přírodě. Stop také jistě nebude problém. Místní jsou moc fajn:) Moc si to užijte!!! A budu ráda i za poslání zkušeností z kempovaní a stopování! Moc zdravím, Lu

Reply
Hemis 23.9.2015 - 12:05

Ahoj Lucko, pročítám tvoje rady a tipy již poněkolikáté a je to fajn se na svou cestu takto připravovat. Mám termín přes vánoce a silvestra, ubytko přes airbnb/ díky tvým radám jsem to zvolila/ ale mám obavu, aby se to nějak těsně před odletem nezhatilo. Nevím co bych dělala.. např..pozítřku odlet a zrušené ubytko, či jiné podobné horory.Máš nějaké zkušenosti s podobnými katastrofami a nevíš co tam dělají ceny přes tyto svátky jaké je počasí atd. Vím, vše se dá vygooglit ale zajímají mě tvoje názory.Přeji hodně slunečných dní a zážitků

Reply
Lucie Radova 26.9.2015 - 9:21

Ahoj Hemis!

Moc mě těší, že jsou ti moje tipy přínosné:) Na Kanárech jsem byla jen v únoru, ale hádám že by počasí mohlo být podobné. Pokud budeš mít na Gran Canaria na severu zimu, pak zajeď na jih, tak bude krásně snad na 100%. Ohledně ubytování: samozřejmě, stát se může cokoliv:) Nicméně, pokud jsi si objednala ubytko u člověka, co má dobré reference a/nebo s tebou dobře komunikuje, ví kdy přesně přijedš (zda přes den, nebo o půlnoci – to je důležité!) tak bych se vůbec nebála. Navíc dva dny před odjezdem vždy nějaké další ubytko najít můžeš, vše se dá většinou hned vyřešit. My jsme například první tři noci na Kanárech rezervovali na letišti v Hamburku, tedy cca 4 hodiny před příletem na ostrov:) Držím ti pěsti a věřím, že budeš mít jen ty nejlepší zkušenosti! Krásně užívej!:) Lu

Reply
Eliška 27.9.2015 - 23:54

ahoj Lucko, děkuji za bezva rady a tipy, jsou pro nás velmi cenné. Třeba o slmlouvání o ceně bydlení jsme neměli tušení, bohužel už ani nevyužijeme, bydlení jsme si již zajistili, ale tak třeba příště :)…. K tomu, co mě zajímá, možná jsi tomu nevěnovala pozornost, ale i tak se tě zeptám :). Myslí v Las Palmas také na malé děti, chystáme se tam strávit pár týdnu s rok a půl starým prďolou a zajímá mě, jestli jsi náhodou neviděla nějaká dětská hřiště nebo i obchody pro nejmenší, hračky, oblečky a tak :). Děkuju, budu moc vděčná za tvé postřehy. Měj se krásně, a užívej…. 🙂

Reply
Lucie Radova 29.9.2015 - 7:23

Milá Eliško!

Las Palmas je pro děti úplně super – moře, písek, dětské hřiště na pláži a určitě i hlouběji ve městě. Obchody pro děti budou jistě také, pravda, že jsem nepotřebovala, tak jsem si jich ani nevšimla, ale na ostrově děti žijí, takže tam určitě obchody budou. Doporučuju zajet do outletu blízko Las Palmas (dopsala jsem do článku) – skvěle jsme tam nakoupili oblečení. Snad by tam měly být i dětské obchody – viz odkaz v článku:)

Moc užívejte Kanáry, určitě to bude super!:) Lu

Reply
Eliška 3.11.2015 - 19:23

Lucie, děkuji :). Už jsme tu a je to tu supeeeer :), o dětská hřiště a další věci pro děti tu opravdu není nouze, bála jsem se zbytečně :). Měj se pěkně a ať se daří . El 🙂

Reply
Hemis 4.1.2016 - 15:14

Ahoj Lucko, děkuji za tvé cenné rady. Jen pro upřesnění snad se to bude někomu hodit…na vánoce i silvestra jsme se opravdu koupali… a přes poledne jsme museli dobře mazat, aby se to obešlo bez následků. Ubytko přes airbnb proběhlo taky perfektně. Takže ještě jednou díky a měj se fajn v Compostelle

Reply
Lucie Radova 28.1.2016 - 15:04

Ahoj! No super, díky moc za zpětnou vazbu. Závidim krásný počasí!!!:) Jsem ráda, že si to užíváte, čus, zmrzlá Lůca

Reply
Zuzka 27.1.2016 - 18:08

Ahoj Lucko 🙂

Chystáme se na Kanáry. Mohla by jsi mi prosím doporučit, co určitě ochutnat (kromě ryb) a kde se nachází ta Vaše restaurace? Nemohu ji totiž nikde najít.

Děkuji Zuzka

Reply
Lucie Radova 28.1.2016 - 15:07

Ahoj Zuzko! Ve článku mám adresu, takže jestli na té restaurace není, tak se trochu bojim, že ji zavřeli. Ještě to zkontroluju u kámošů, co tam zrovna jsou … Jinak, co se týče jídla, co můžu doporučit: zajdi do bistra a začni objednávat ze shora – dolů:) Dobrou chuť! Lu

Reply
Lucie Radova 28.1.2016 - 16:31

Tak kamarádi hlásí, že Frida naštěstí furt úspěšně funguje. Zrovna včera tam byli. Adresa je: Calle del General Vives, 19. Dejte si nějaké dobroty!:) Lu

Reply
Alice 22.2.2016 - 0:26

Hezký den Lucie!

V Las Palmas jsem byla minulý rok a chystáme se letos zase. Velice mě pobavilo to, jak popisujete hledaní zastávky busu 60, při čtení jsem měla dejavu jak vyšité 🙂
Chtěla jsem se zeptat kolik tak stojí trajekt (bez auta) na Tenerife a zda to jde podniknout jako jednodenní výlet.
A ještě bych se chtěla zeptat, jak je to s autobusovou dopravou do Veguety, jaká je cena a jízdní řád.

Děkuji za rady!

Reply
Lucie Radova 24.2.2016 - 9:59

Milá Alice!

Co se týče autobusových spojů, tak ty najdete ve vyhledávání pod tímto linkem:
http://www.globalsu.net/index_en.php (vyhledávácí pole je v hlavičce stránky). Ceny si už moc nepamatuju, ale počítám, že lístek bude stát 1-3 EUR (poví Vám řidič autobusu).

Na Tenerife bych jednodenní výlet nedoporučila, protože opravdu vůbec nic nestihnete. Pokud Vám tedy nejde jen o ten pocit, být na Tenerife:) Trajektem to z Las Palmas na Tenerife trvá cca 3 hodiny (nevěřte těm dvoum, které inzerují). Ceny a časy najdete opět na jejich stránkách:

Armas
http://www.navieraarmas.com/en/home

Největším zážitkem pro nás na Tenerife byl dvoudenní výstup na El Teide. Moc doporučuju! Článek najdete zde:
http://www.luckycesta.cz/el-teide-na-nejvyssi-horu-spanelska/

Mějte se báječně a moc si Kanáry užijte! Zdravím, Lu

Reply
Denisa V. 20.3.2016 - 8:07

Ahoj Lucko, úplně super článek, hodně nás to inspirovalo. I když přemýšlím o cestě s holandskou cestovkou, stejně jsme se chystali za přáteli do NL, tak proč to nespojit s dovčou na kanárech, haha. Narazila jsem ale na středisko Puerto Rico (ap. beze stravy za 236E/os. včetně letenek). Chtěla jsem se zeptat, jestli s tímhle střediskem nemáš taky zkušenost. Psala jsi, že jih je turistický a dražší, tak by mě zajímalo, jestli jsou ty rozdíly v cenách třeba jídla tak markantní. Vyrazili bychom s ročním miminem, tak snad by to bylo v pohodě.
Díky Denda

Reply
Jindra 11.8.2016 - 8:57

Ahoj,

děkuju za skvělý článek se super tipy. Můžu se prosím zeptat, kde přesně najdeme Veguetu? Na Google Maps mě to hodilo zdá se jen do čtvrti..

S díky a pozdravem,
Jindra

Reply
Lucie Radova 11.8.2016 - 11:57

Ahoj Jindro! Vegueta je opravdu čtvrť. Nejrušnější je určitě tato ulice: Calle Mendizábal (začíná u Mercado de Vegueta) je to krátká ulice s asi pěti tapas bary. Tedˇv létě byly tapasky dražší, ale větší. Hezky si to užijte! Lu

Reply
Věra 28.11.2016 - 23:09

Moc díky za doporučení Frídy. Výborná kuchyně a za pár euro. :))

Reply
Lucie Radova 29.11.2016 - 10:07

Jééé, no super!:)

Reply
Andy 17.12.2016 - 19:00

Ahoj 🙂 Moc dekuju za super článek! S kamarádkou jsme koupily letenky a v lednu jedeme do Gran-canaria. Jedeme na 7 dní. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte typ na nějaký zajímavý okruh, který by se za sedm dní dal stihnout 🙂

Reply
madmertigan 28.12.2016 - 13:30

moc příjemně se to čte a fakt je to vtipný ;-)…
aktuálně si užívám dovolenou v Las Palmas a vše potvrzuju jenom lituju, že jsem tohle nečetla před cestou (neb mě zebou nohy ;). Teď je prosinec 2016 a za ty skoro dva roky se víceméně nic nezměnilo, jen je tady asi o trochu víc turistů (díky zlevnění letenek – nás sem přišla cesta s přestupem na 7500,- Kč pro dva). Vzhledem k tomu, jsou tu teď o trochu dražší i půjčovny aut a serfů. Jedinou věc bych doplnila. Vyplatí si půjčit auto hned od příletu, protože na letišti maj centrály, je tu větší výběr půjčoven (i lokálních) a bývají otevřený 24h. Plus tím pádem ušetříte za autobus na místo ubytování, který hledat s báglem na zádech či kufrem, neni moc příjemný. Našla jsem i stránku čechů žijících na kanárech, kteří pomůžou minimálně radou s čímkoliv.

Reply
Zdenka 3.1.2017 - 23:06

Ahoj,
přidávám se k pochvalným komentářům, moc hezky se to čte a je tu spousta užitečných tipů.
Mám jednu otázku, moc by mě zajímalo, jak jste měli vyřešené parkování půjčeného auta, když jste bydleli v Las Palmas. Podle toho co jsem našla, je všude jen placené… Dost to ovlivňuje moje rozhodnutí zda auto půjčovat…
Díky

Reply
Lucie Radova 4.1.2017 - 4:50

Ahoj Zdenko, děkuji za pochvalu!:) <3 Je pravda, ze v Las Palmas je parkování placené, nebo jsou zony ... je to pěkně blbý. Záleží, kde budete bydlet. Omezené nebo placené parkování je ve vytížených oblastech (centrum a pak kolem pláže). Dál se parkovat celkem dá, ale občas to trvá najít místo:) Pokud seženete levný pronájem, pak bych neváhala, je to super. Možná tedy budete parkovat daleko od bydlení, ale to se dá přežít:) Užívejte Kanáry!:) Lu

Reply
Zdenka 4.1.2017 - 21:45

moc děkuji Luci za rychlou odpověď, letím už pozítří, ani jsem nečekala že ještě stihnete odepsat 🙂 Mám to na 10 dní a chci hodně jezdit po ostrově a i bydlet postupně na více místech kolem ostrova (hostel/airbnb), a v Las Palmas strávit tak 2-3 dny, hlavně kvůli surfování. Měla jsem opravdu strach z toho parkování, nejsem nějaký extra řidič, ale jak tu píšete, i podemnou, opravdu to bude stát za to. Radši si připlatím za full replacement car 🙂

Reply
Lucie Radova 5.1.2017 - 5:38

Tak to myslím, že auto je ideální. Busem po ostrově se dostaneš také, není to žádný problém, ale auto nabízí víc svobody a dostaneš se i víc do míst, kam tolik nejezdí turisti:) Moc si to užij a na cestě buď opatrná!:) Lu

Reply
madmertigan 4.1.2017 - 9:21

No upřímně řečeno toto moc vyřešit nejde, protože v Las Palmas se parkuje na divočáka (tzn. kamkoliv kam to jde) leda by se vám chtělo zaplatit dalších 5€ za placenou podzemní garáž nebo míň za venkovní placený stání na bílejch přerušovanejch pruzích, ale nám se nakonec podařilo zaparkovat vždycky ikdyž to trvalo dýl a jednou jsme vyfásli pokutu z naší blbosti (za parkování na žlutý) za 20€, kterou nám strhli z vratný kauce, ale to auto si rozhodně pučte, protože Las Palmas je sice pěkný město, ale má svoje omezení a autobusy vás vyjdou mnohem dráž

Reply
Andrea 4.1.2017 - 21:51

Ohledně auta-super. Ja letím za 14 dní,prosím,poslala byste mi pak info jaké to bylo? Kde parkovat,jestli to bylo opravdu v pohodě a pak i nějaké tipy a hezká místa,které jste navštívila?

Reply
Zdenka 24.1.2017 - 19:36

díky za všechny tipy tady, potvrzuju že půjčení auta se bát vůbec nemusíte, i to parkování jde v pohodě, jsou vlastně docela trpěliví s ostatními řidiči, a jsou víc ve střehu kdo udělá jakou blbost, takže se nakonec vždycky vyhnou 🙂 všechno se dá rychle pochopit, u žlutých čar jsou na značkách časy kdy se tam může volně parkovat a při nejhorším v Las Palmas u pláže u obchodního centra je velké parkoviště za 2eura na 24h.
Za sebe můžu říct, že jsem byla trochu zklamaná z turistického jihu, příjemně prekvapilo město Las Palmas i místni pláž a nejvíc nadšená jsem byla z klidného a hornateho středu a severozápadu.

Reply
Kuba 8.1.2017 - 10:39

Ahoj Lucko, kde koupit ty paella v bufetu sebou? Nebo jak poznat, že je to sebou? Jsem teď na Maspalomas. Díky

Reply
Lucie Radova 8.1.2017 - 14:50

Zeptej se jestli je „para llevar“ [para jevar] a pak ti ji zabalí. V bufetech to nebude problém, restaurace asi očekávají, že si ji sníš u stolu, ale určitě v tom také problém nebude:) Ahoj a dobrou chuť! Lu

Reply
Kuba 25.1.2017 - 22:57

Ahoj Lucko , chci se zeptat jak funguje ten bonus na první ubytování. Když kliknu na Tvůj odkaz tak mi to píše , že pro vyžádání kreditů je potřeba být přihlášen ( což jsem) a po vyplnění přihlášení se nic neděje. Jak je možné vyžádat kredity ? Nebo jak to funguje? Díky Kuba

Reply
Libor 6.2.2018 - 15:10

Ahoj, právě se vracíme z Kanárů a nechali jsme se inspirovat několika tvými tipy (moc za ně děkujeme). Jen bych chtěl aktualizovat pár věcí, možná se to hodí nějakým budoucím cestovatelům. Večerní čtvrteční tapas ve Vegueta dnes už začíná na cca 3Eura na osobu (asi se to hodně rozkřiklo, takže prodejci mohli zdražit). Outlet centrum sportovního vybavení, kde jsme chtěli koupit wetsuit stojí přesně tam, kde jsi napsala. Cena wetsuitu začíná na 130Eurech. Starší se sehnat nedá, ač jsme hledáním strávili 3 hodiny. Surfování: Vzali jsme si 4 dny u surf školy Brisa (přímo na surf pláži), jedna lekce nás vyšla na 15Eur a ještě jsme od kluků dostali spoustu tipů na cesty. Jedou hodně na kvalitu a oproti Mojo ne na kvantitu (opravdu se nám celé 4 lekce poctivě věnovali, na jednoho lektora max. 5 žáků. Mojo to má dnes tak, že vyšle 20 žáků do vody a je na ně jeden lektor, který se vykecává s kamarády).
Auto: Vzali jsme auto z Auto Reisen (Seat Ibiza Familiar, abychom v něm mohli i spát). Cena za 8 dní byla 115Eur včetně pojištění na vše. Což za nás byl naprostý luxus, mohli jsme nevázaně proscestovat ostrov a vyspat se kdekoliv.
Počasí (začátek února): Bohužel jsme vychytali – podle místních – nejhorší počasí za posledních 38 let. V horách bylo kolem nuly a sněžilo, místy kroupy. Zavřeli i nějaké horské silnice, takže do Las Palomas bylo docela těžké se dostat. V Maspalomas bylo asi nejhezčí počasí – mezi 13°C – 20°C, podle toho jestli vysvítlo slunce. Místní nám říkali, že tam je vždy nejlépe, protože hory většinou mraky zastaví. Las Palomas mělo kolem 10°C a po většinu času pršelo. Na surfy nám to ale nevadilo, neopren a pohyb nás zahřál.
Drony – u nás velmi diskutované téma cestovatelů: Celé ostrovy GC jsou ve třídě C, což znamená, že tam je velký provoz dopravních letadel. Pro drony to je bezletová zóna. Tudíž tam není šance s dronem létat. Je to škoda, výhledy jsou úchvatné.
Tak snad to někomu pomůže. 🙂
Díky, ahoj, Libor.
P.S.: Kdyby někdo šel surfovat do Brisy, pozdravujte tam šéfa od Petry a Libora from Czech republic. Budou vědět a třeba dají i slevu. 🙂

Reply
Lucie Radova 3.4.2018 - 18:46

Děkuju za aktualizaci!!! A tipy a všechno! 🙂

Reply
Zuzzi 24.2.2018 - 14:20

Ahoj Luci,

super stránky! Chystám se na kanáry pracovně na tři měsíce. Je lepší zakotvit v Tenerife nebo Las Palmas ? ( mám taky ráda teplo a moře 🙂 a taky přijatelný ceny. Budu tam pracovně. Od března. Díky za tip!

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text