Home Cestovatelské tipy Cestovatelské tipy: Barcelona

Cestovatelské tipy: Barcelona

by Lucie Radova
96 comments

Na Barcelonu jsem hodně vysazená. V tom dobrém. Jsem schopná ji cokoliv prominout. I vykradený byt, noční přepadení kamarádky, neúnavné zlodějíčky na plážích a kapsáře v přelidněných ulicích. Omotala si mě kolem prstu natolik, že si každý rok najdu záminku, proč ji znovu obšťastnit svou návštěvou. Začalo to nevinným dvouměsíčním studiem španělštiny, jsem zvědavá kudy se bude ten náš vztah na dálku vyvíjet dál …

Jak mě Barcelona dostala poznáte i z mého povídání pro Čro Regina:) (důkaz klik zde🙂

Kolik to stojí

Jídlo: Barcelona je pro baťůžkáře ráj. Pokud se člověk alespoň trochu snaží, může si dopřát luxusní zážitek jen s pár €ury v kapse.

 • Základní potraviny: Jako chleba, sýr, šunka, těstoviny, zelenina, ovoce … pořídíte v supermarketu za +/- stejné peníze, jako v Česku. Navíc výběr mňaminek je mnohonásobně větší a ovoce v sezóně chutnější!:)
 • Voda: Opět stejné ceny jako v ČR. Vodu můžete bez obav pít i z kohoutku, ale není moc chutná. Tedy mně nechutná:)
 • Víno: V supermarketu levnější než v Česku. Cca od 3€ (dobré na sangriu:) přes 7-9€ (příjemné chuti).
 • Kávička a dortíček v kavárně: Cappucino kolem 2€, dortík podobně.
 • Oběd/večeře: nejlevnější seženete kolem 13€, normálně se ovšem ceny pohybují kolem 20€ a výše.

Cestování: je po Barceloně a celkově Španělsku příjemné a dostupné. Barca je poměrně velká. Mezi zajímavými místy sice můžete chodit pěšky, ale večer vás budou pekelně bolet ušlapané nožičky:) Určitě moc rádi využijete služeb městské hromadné:

 • MHD = TMB – na webových stránkách barcelonské MHD (klik zde) najdete nejen aktuální ceny jízdenek, ale také jak se odkud kam dostat. TMB má sofistikovaný systém jízdních programů o kterých si s naší Open card můžeme nechat jen zdát:

★ Jednorázové jízdné (metro, bus, lanovka): 2,15 €

★ 10 jízdenek (T-10), přenosné, platí 75 minut (metro, bus, vlak v zóně T1): 9,95 € (Výborné pro víkendový pobyt v Barce, pro dva lidi, kámoše, milence:) MŮJ TIP

★ Denní jízdenka pro jednu osobu (metro, bus, vlak v zóně 1): 7,60 €

★ Hola BCN! jsou 2, 3, 4, 5ti denní jízdenky za zvýhodněné ceny. Když je koupíte na internetu, klik zde, dostanete 10% slevu!!! (Vyplatí se to ovšem jen když kupujete jízdenky na více dní nebo pro více lidí. Jízdenky si totiž pak musíte vyzvednout buď přímo v Barceloně nebo za poplatek 3€ si je necháte zaslat …). Ceny těchto jízdenek se pohybují od 14 – 30.50 – bez slevy.

★ Barcelona Bus turístic – je klasický „Hop on – Hop off“ bus. Já se mu trochu v Barce směju, protože to je jako poznávat město z rychlíku, ale třeba vám to přijde praktické a vhod:) Denní jízdenka pro dospělého vyjde na 27, děti mají slevu. Pokud koupíte na internetu, máte 10% slevu (jízdenka vám bude zaslána přímo na mail, takže nikde nic nemusíte vyzvedávat nebo si nechávat posílat domů).

★ Pro více možností (měsíční jízdenky, pro mladé, více zón apod.) Klik zde.

★ Vlaky po (ne)blízkém okolí Barcelony vřele doporučuji! Více na stránkách španělských drah Renfe (klik zde).

Barca – Figueres – od 12€ (jednosměrná)

Barca – Valencie – od 18€ (jednosměrná, čím dříve koupíte tím lépe, jinak může být i za 45)

Barca – Madrid – od 40€ (jednosměrná)

 • Cesta z/na letiště Barcelony (BCN – El Prat)

★ Aerobúsem – přímý bus z letiště do centra Barcelony. Odjíždí každých pět – deset minut, 365 dní v roce, cesta trvá cca 35 minut. Jízdní řád klik zde (POZOR bus nejezdí celou noc!). Má dvě linky: A1 & A2. Pro více infa včetně mapiček klik na stránky Aerobúsem tady. Cena: jednosměrná jízdenka: 5,90€, zpáteční: 10,20€ (zpáteční platí na 15 dnů).

★ Noční autobus: NitBus N17 – Aerobús bohužel nejezdí celou noc. Pokud si v noci nebudete chtít vzít taxi, pak můžete v pohodě jet tímto nočním autobusem. Na cestu vám stačí jízdenka pro Barcelonu, tedy za  2,15€. Tedy pro tuto cestu můžete použít i ony výhodné jízdenky (T-10, celodenní jízdné apod.)

★ Vlak – z letiště se dostanete také vlakem. Jízdné je stejné jako pro MHD po Barce. Vlak je rychlý, neuvízne v dopravní zácpě a levný! (Opět můžete použít T-10, celodenní jízdné, apod.)

★ Taxi z letiště stojí cca 25€ – 30€ + poplatek za každý kufr.

 • Cesta z/do Barcelony z GIRONY

Nízkonákladové letecké společnosti občas nabízejí levné letenky do Girony. Ta je vzdálená přibližně 100 km od Barcelony. Nejlevnější a nejrychlejší je využít autobusového spojení mezi letištěm a centrem Barcy. Můžete jet i vlakem, ten vás ale vezme jen do centra Girony.

 • Autobusová společnost se jmenuje Sagalés – pro ceny a jízdní řád: klik zde
 • Jednosměrný lístek autobusem mezi Barcelonou a Girona: 16 EUR
 • Cesta trvá přibližně hodinu a půl

Ubytování: S ubytováním je to v Barce trochu horší. Při poslední návštěvě se nám vyplatilo ubytování přes airbnb.com. Cenový kompromis mezi hotelem a hostelem. Ubytoval nás nějaký „místní a děsně populární – ehm“ umělec z Peru. Byl fajn, jen měl dost jiný životní režim než my, takže jsme ho viděla jen jednou – v 5.30 ráno, on se vracel z pařby já šla čůrat na záchod …

Airbnb (centrum) – 1noc/3lidi → 50 USD

Aktivity:

 • Vstupy do památek: Na vstupy si šetřete od Ježíška. Hlavně do Gaudího budov se za hubičku rozhodně nedostanete … Studentské karty s sebou!!!
 • Vstupné:

★ La Sagrada Familia + Věže 19.30 € (studenti 17.30 €), otevřeno od 9.00-20.00 (v hlavní sezóně!!!) klik na online nákup vstupenek zde

★ La Pedrera  16.50€ (studenti 14.85 €), otevřeno od 9.00-20.00 (v hlavní sezóně!!!) klik na online nákup vstupenek zde (na výběr mezi denní a „tajnou“ = večerní Pedrerou)

★ Casa Batlló 21,50 € (studenti 18.50 €, jestli chcete upřednostněný vstup +3€, otevřeno od 9.00-21.00 (v hlavní sezóně!!!) klik na online nákup vstupenek zde

Letenky: kupuji přes Pelikan.cz nebo Vueling (španělská nízkonákladová letecká společnost ceny od 30€)

Průvodce: pokud vám z nějakého nepochopitelného důvodu nebudou stačit mé informace a postřehy, pak doporučuji průvodce Lonely Planet (klik zde a dozvíte se, jak ušetřit více jak 50% na jejich nákupu!:)

Tipy, jak ušetřit

 • Vařte si sami z místních delikátních surovin: Jídlo v Barceloně rozhodně nemusí být položkou v rozpočtu, na které by měla vaše peněženka vykrvácet:) Jen POZOR! V neděli jsou všechny obchody zavřené!

1. V místních potravinách a supermarketech najdete španělské mňaminky, delikatesy, divné ryby a vysušené šunky mnohem levněji než doma v Česku. To, co se nemusí vařit, si zabalte na plážový piknik. Nezapomeňte na pár flašek dobrého vína a vychlazenou sangriu.

2. Pokud se do Barcy vydáte přes léto, bude vám k obědu stačit vydatný sendvič, který si sami připravíte. Suroviny na něj můžete koupit i na mém nejoblíbenější trhu Mercat St. Josep La Boqueria. Kromě čerstvé zeleniny, ovoce, všemožných mořských potvor se osvěžte i výbornými džusy. Opravdové bohatství se ovšem skrývá v zadní části trhu! Malé a bezkonkurenční tapas bary pro místňáky. Stačí si sednout na oprýskanou barovou židli a nechat si nosit ty jejich výborné jednohubky, saláty a mořské havěti!

Mercat St. Josep La Boqueria Tapas

Na tapas jedině do Mercat St. Josep La Boqueria!

3. Uvařené plody moře jsou nejlépe k sehnání na malém výběžku Barcelony – La Barceloneta. Těm na hlavní třídě se spíš vyhněte a vyberte si nějakou restauračku buď mezi uličkami nebo s výhledem na moře. Vyhlášený je například Can Majó, který je tedy i zcela mimo:) baťůžkářský rozpočet. Ale což, hřešit se občas musí:)

 • Jezděte MHD: Taxíka si berte jen v krajních případech. Dopředu se ho vždy zeptejte za kolik to cca bude, mají tendenci si připočítávat různé bonusy:)

 

Praktické informace

 • Bacha na zloděje: Když si nebudete dávat neustálý pozor na své věci, tak budete na 101% okradeni. Znám příběhy kamarádek, jejichž tatínkům vzali peníze z náprsní kapsičky, kamarádku přepadli před naším barákem, když se v jedenáct večer vracela z McDonaldu … Kolemjdoucí si jí prý raději nevšímali … Nemusíte se nějak hystericky bát, ale buďte asertivní a večer raději jezděte taxikem (zvlášť pokud pojedete s velkým kufrem z letiště).
 • Vstaňte, co nejdříve to jde. Gaudíhochtiví turisti jsou děsní šprti, co brzy ráno vstávají, aby vše stihli. Přizpůsobit se jim bohužel nestačí, musíte je přelstít! Proto doražte ať už k La Sagrada Famila, Casa Batlló, Casa Milà (také známá jako La Pedrera) pár minut před jejich otevřením. Vyhnete se jak dlouhým frontám na lístky, tak zástupům uvnitř budov.
 • Vstupenky jedině na internetu: buďte všemi mastmi mazaní a vstupenky si kupte v předstihu na internetu. Každá památka to má jinak, tak vám dám odkazy ke každé zvlášť (viz víš, jestli jste si ještě nevšimli:). Nebo pokud máte smartphone či tablet můžete vstupenku koupit přes net přímo na místě. Například Casa Batlló má u vchodu zdarma wifi hotspot, na který se zdarma připojíte a vstupenky zakoupíte. Vyzkoušeno/funguje/supernápad!:)

Wifi před Batlló

Wifi hotspot před Casa Batlló

 • Fast pass pro nedočkavce: To, že si koupíte v předstihu vstupenky vám ušetří čas ve frontě na lístky. Může se ale stát, že zůstanete ve frontě na památku samotnou. Proto je možné přikoupit si za 3€ tzv. Fast pass díky kterému přeskočíte všechny fronty světa:) a budete za vražedných pohledů čekajících lidí ve frontě vpuštěni ihned dovnitř. Ta 3€ platí jen na jednu frontu:)

Kdy vyrazit do Barcelony?

Nejideálnější čas, kdy vyrazit do Barcy je květen – červen. Ovšem teplé oblečení a deštníky s sebou! S největší pravděpodobností je nebudete potřebovat, ale jisté „riziko“ tu je:) Od července do srpna v Barceloně panují šílená vedra. Vzduch se vůbec nehýbe a pokud nemáte klimatizaci v ložnici, pak zahynete strašnou smrtí roztavením se. (Toto šílené mučení jsem prožívala dva měsíce v jednom levném podnájmu:)

Průměrné teploty Barcelona

V tabulce to s počasím v Barceloně vypadá více optimisticky než znám z vlastních zkušeností … Barcelonu jsem zažila v létě (červenec – srpen), kdy se po rozpálených ulicích bez pořádné lahve s vodou, nedalo chodit. Na déšť jsme čekali jako na smilování a nic!:) Spousty deště a zimy jsem si o pár let užila při své červnové návštěvě. Možná to byly náhodné extrémy, do kterých jsem se zrovna strefila … Každopádně v zimě bych sem nejezdila. Ne všechny ubytování mají topení. Když budete mít štěstí, dostanete možná přímotop, ale i tak budete promrzlí na kost. 

TOP co vidět & rozhodně zažít

 • La Sagrada Familia/Casa Batlló/Casa Milà – do Barcelony se jezdí za Gaudím, takže prostě Gaudího musíte vidět. Nenechte se odradit vysokými cenami vstupenek či dlouhými frontami před památkami, ani jednomu se nevyhnete. Občas se prostě budete muset hodit do zen režimu.

Sagrada Familia

 • Camp Nou – největší fotbalový stadion v Evropě! Pro fanoušky fotbalu a zvědavé cestovatele je zde otevřeno muzeum sportovního klubu Barcelona. No a jestli vychytáte lístky na fotbalový zápas a uvidíte po hřišti běhat Messiho, tak vám ke naprosté blaženosti už nebude nich chybět!
 • Piknik & Sangria na pláži – nakupte v supermarketu na na trhu, vychlaďte sangriu, vemte kytáru a hurá na pláž! Na té to žije nejen přes den, ale i v noci! V podvečer se tu schází nejrůznější partičky a užívají západu slunce a dobré společnosti přátel. Úžasná atmosféra!:)
 • Parc Güell – další skvost, který Gaudí postavil. Sem rozhodně doražte brzy ráno. Mě se to sice nikdy nepodařilo, ale vždycky si představuju, jak park musí být krásný bez všech davů. Buď brzy ráno, nebo možná ještě lepší, pozdě večer:) Vstup do Parku se nyní nově platí, stojí 7 EUR (více info klik zde).

Parc Guell

 • Fundació Joan Miró – navštivte dům a nyní výstavní prostory jednoho z nejznámějších umělců Barcelony 20. století a mého velkého oblíbence! Po výstavě si můžete protáhnout záda procházkou po čtvrti Montjuïc a nasát olympijskou atmosféru na stadioně. (Pokud tam nebude sraz Jehovistů, jak když jsem tam byla naposledy já:)
 • Koupání na pláži – díky Olympiádě, která se zde odehrála v roce 1992, má Barca krásně upravenou pláž i plážovou promenádu. První jeden až dva kilometry od Barcelonety najdete na plážích skvělé zázemí včetně barů, wc, sprch a wifiny! Pokud máte rádi občasné koupačky a žádné dlouhé vylehávání na pláži, pak jsou pláže v Barceloně úplně ideální. Čím blíže centra tím více narváno. Dávejte si pozor na plážové zlodějíčky! NIKDY, NIKDY A OPRAVDU NIKDY, nenechávejte své věci na pláži bez dozoru. Na vlastní oči jsem viděla, jak jeden chlápek okradl holčinu, co si nechala věci na pláži a šla se koupat. Pak jsme za ním běžely asi 300 metrů než její tašku pohodil na chodník. Ti zloději jen čekají, až někdo udělá chybu a pak vás okradou. 

Skvělé Barcelonské pláže

Barcelonské pláže jsou úžasné!!!

 • Barcelonské trhy – hlavně se pak nechte unést atomosférou Mercat St. Josep La Boqueria, nebojte se nakoupit nejdivnější mořské plody a uvařit si je spolu s novými španělskými přáteli!:)

Mercat St. Josep La Boqueria & Sušená šunka

Kolik sušenné šunky se dá za den sníst? Hodně … 

 • Moderní Barcelona – až si budete chtít odpočinout od umění 19. století zamiřte do moderní čtvrti Barcelony – El Poblenou. V prostoru, který dříve zabíraly továrny a jiné industriální budovy se dnes pyšně na odiv vystavují nejmodernější barcelonské budovy. Za procházku to rozhodně stojí!

Agbar Tower Barcelona

U Barcy máte naprostou jistotu, že si tu nikdy nebudete nudit … 

 • Museum Dalí – není přímo v Barceloně, ale dá se stihnout v rámci příjemného denního výletu. Opět, čím dříve vyjedete, tím lépe. Alespoň částečně se vyhnete šíleným frontám a davům:) Dalího muzeum najdete v Figueres. Vlakem se sem dostanete za dvě hoďky z Barcelony (cca 16 Eur).

Více informací najdeš také v tištěném Lonely Planet – klik zde.

Lonely Planet Barcelona

 

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

96 comments

Lucie Radova 15.3.2015 - 13:10

Právě jsem dostala trefný mail od Honzy ohledně doplnění infa k jízdence T-10. Svou odpověď posílám i sem:

JÍZDENKA T-10:

– jízdenka T-10 se dá koupit na místě (na letišti) v automatu na lístky. Platit se dá kovem či bankovkou. Kreditní kartou si nejsem moc jistá, ale spíš asi ne. Na netu se tento typ jízdenky koupit nedá. Na letišti se jízdenky určitě dají pořídit u vchodu do RENFE (k vlakům) na terminálu 2.

– T-10 po validaci, nebo single ticket po validace platí 75 minut. Během tohoto času múžeš přestupovat bezi autobusy a tramvají jak se ti zlíbí. U metra platí nasledujcí: začneš svou cestu v metru, pak přestoupíš do autobusu, tramvaje, autobusu, ale zpátky do metra už nesmíš. Můžeš ZAČÍT cestu v autobuse, v tramvaji, pak můžeš jít i do metra, opustit metro, ale znovu do něj nemůžeš.

– pokud používáte T-10 ve skupině tak musíte lístkem vždy projet tolikrát turniketem, kolik vás je lidí. Na zadní straně jízdenky se otiskne záznam o čase – podle toho revizor pozná, že nejedete načerno.

Reply
Marta 6.4.2015 - 21:28

Dobrý den, potřebovala bych poradit s cestou z letiště do centra. Máme v plánu použít vlak. Jen se moc neorientuji v těch příměstských vlacích. Pokud budeme chtít použít jízdenku T-10, do kterého vlaku je platná? A jak je to se zonami? Není letiště už v jiné zoně než centrum??
Díky

Reply
Lucie Radova 18.4.2015 - 21:40

Ahoj Marto! Nejdřív velká omluva – nevěděla jsem, že musím potvrzovat vložení komentáře … blondýna … 🙂

T-10 je platná pro vlaky, co jedou do centra. Před nástupem se raději zeptej, zda je ok, ho použít, ale bez lístku by tě stejně turniket nepustil do placené zony, takže by to mělo být ok. Já jsem takto jela a bez problémů, pokud máš pochybnosti, raději se zeptej:) Moc si užij Barcu!:) Lu

Reply
nitro do 20.4.2015 - 12:47

Ahoj Lucko, hezký článek chtěl bych se zeptat jak na Vás zapůsobila Badalona, oproti Barceloně disponuje čistými plážemi, méně přeplněnými a bez cikánů. Sestup do moře je pozvolný. Ulice čistší než v Barce. Mně připomíná Postdam u Berlína, kousek od centra klid a pohoda.
Kdo má Barcelonu už našlapanou, toho by pohodová Badalona mohla oslovit.

Reply
Lucie Radova 20.4.2015 - 16:06

Ahoj! Přiznám se, že o Badaloně slyším poprvé, ani jsem neveřila, že existuje:) Ale podle fotek vypadá nádherně! Příště se tam určitě vydám na výlet!:) V Barce jsem žádné problémy s cikány ani špínou neměla. Nemám jen radost z tamních zlodějíčků a násilníků, kteří jsou nejrůznějších i místních národností … každopádně díky za tip!

Reply
nitro do 20.4.2015 - 17:43

Mně sena Badaloně nejvíc líbí klid ve srovnání s Barcou jinak tam z pohledu památek nic zvláštního nenajdete.

Zajímavej je kontrast starý továrny (netušim na co) s moderním boulevardem.
http://commons.m.wikimedia.org/wiki/File:Badalona_2012_01.JPG

Nemám teď rychlej internet, takže nenasdílím svoje fotky, ani nevygooglim podrobnosti, jestli si vzpomenu tak někdy přihodím odkaz na svoji galerii.

Když se vydáte vlakem směrem k Valencii, tak je pořád co nového objevovat.
Lloret taky není ošklivý letovisko, i když je dost provařený.

Hlavně vlaky jsou i na český poměry dost levný, takže se dá parádně poznat pobřeží za nízký náklady.

Reply
Lucie Radova 20.4.2015 - 18:16

Vlaky mám ve Španělsku taky moc ráda. A máte pravdu, že se cestování po Espaňolu opravdu neomrzí. A když, tak jídlo a víno to vždycky zachrání:) Galerii určitě přihoďte, čím víc fotek, tím líp!:)

Reply
Rene 21.5.2015 - 19:31

ahoj LU hladam na internete ale stale mi nie je jasne či listok T-10 je potrebne označit pri zmene dopravneho prostriedku napr. z metra do autobusu behom tych 75 minut.

Reply
Lucie Radova 22.5.2015 - 16:06

Není třeba označit. Cestovat můžeš celých 75 minut a přestupovat jak se ti bude chtít:) Kdy jedete?:)

Reply
Rene 22.5.2015 - 18:58

Dakujem myslel som si že je to tak , jeden chalan pisal ze treba označovat tak mi to prislo nelogicke…ideme v auguste 23.8-27.8 😉

Reply
Lucie Radova 24.5.2015 - 16:47

Rádo se stalo:) Já tam budu tento týden, určitě pak sepíšu zas nějaký průvodce, tak pak dám vědět:)

Reply
Míša 2.7.2015 - 8:04

Ahoj ráda bych se zeptala, jakým způsobem jsi cestovala z centra na pláž, zda pěšky či hromadnou dopravou 🙂 Chceme se ubytovat kousek od La Sagrada Familia a mamka žadoní o moře 😀 A ještě bych se ráda zeptala, kde staví ten noční autobus, zda někde v centru nebo budeme muset ještě popojet nějakým jiným prostředkem či jít pěšky 🙂

Děkuji předem za odpověď, hezký zbytek dne 🙂

Reply
Lucie Radova 2.7.2015 - 8:27

Ahoj Míšo!
Od La Sagrady je moře už „celkem“ daleko:) Je to krásná procházka, ale zabere minimálně 45 minut. Na druhou stranu vede skrz historické centrum, takže krása:) Jet můžete i autobusem nebo metrem.

Osobně bych doporučila bydlet někde kolem Plaza Catalunya – tam právě také přijde ten noční autobus. Nemusíte si pak brát taxi (což v noci moc doporučuju, kvůli krádežím) nebo jít pěšky. Ale nechci vás strašit, klidně bydlete i dál. Taxi bude stát do 5EUR.

Myslím, že obecně je lepší bydlet v centru města, k Sagradě půjdete jednou. Letos jsme bydleli u tohoto pána:

https://www.airbnb.cz/rooms/1368985

Pokud bys chtěla jet přes airbnb a bude to poprvé, nezapomeň se zaregistrovat přes tento link. Dostaneš těch 25 USD:)

http://www.airbnb.cz/c/lradova?s=8

Krásné bydlení je také ve čtvrti El Borne.

Moc si to holky užijte!!! A pozdravujte Barcu! 🙂
Lu

Reply
Míša 12.7.2015 - 21:44

Ahoj Lucko,

děkuji mnohokrát za odpověď, nakonec jsme sehnali ubytování blíž centru kousek od Plaza Catalunya jak jsi psala ty 🙂 Protože jsme preferovali oddělené ložnice, jedeme ve 3, tak jsme zarezervovali jiné ubytování, než jsi nám posílala ty 🙂 Ale děkujeme mockrát za rady, moc se nám hodily! 🙂

Hezký zbytek dne! :))

Reply
Lucie Radova 13.7.2015 - 11:35

Super! To mám radost a super si to užijte!!!:) Lu

Reply
Romana 24.8.2015 - 9:38

Dobrý den,příští léto poletíme s dcerou 18 let do Barcelony.Chtěla bych se zeptat,které vstupenky se vyplatí koupit v předstihu,abychom pak nečekaly dlouhé fronty a u kterých památek to není až tak nutné.A mohla bych Vás poprosit o odkazy,kde je koupím spolehlivě.
Děkuji Romana Radová

Reply
Lucie Radova 24.8.2015 - 10:14

Zdravím Romano Radová!:) Veškeré informace k lístkům najdete ve článku. Záleží kdy se do Barcy chcete vydat, ale pokud v sezóně, tak se připravte na fronty úplně všude. Ve článku radím, jak se dají koupit rychle i na místě, plus tam najdete i odkazy. Prosím mrkněte na sekci AKTIVITY. Věřím, že se Vám Barca bude moc líbit!!! Lu

Reply
Pavlína 5.9.2015 - 11:03

Zdravím Vás Lucie,
koncem října se chystáme navštívit Barcelonu a její okolí.Jedna z našich plánovaných návštěv je Zaragoza.
Jelikož naše pětičlenná výprava je zaměřena na víno,chceme navštívit pár vinařství v okolí Barcelony.Chci se zeptat jestli nám můžete něco doporučit.Jelikož nás bude 5,chceme si pronajmout auto ,a proto se chci zeptat,jaké je cestování tímto prostředkem po Španělsku(parkování ve městech,….)
Děkuji Pavlína

Reply
Lucie Radova 6.9.2015 - 9:18

Ahoj Pavílíno!

V okolí Barcy jsem byla jen u Dalího a na plážích pod Barcelonou. Co se týče vína – přiznám se, že jsem vůbec nevěděla, že v okolí města jsou nějaká vinařství. Takže ani nemohu doporučit.

S autem se budete po Španělsku pohybovat velmi pohodlně. Je pozor, dálnice jsou zpoplatněné. V centru se samozřejmě parkuje hodně špatně – v nejhorším případě můžete pakrovat v podzemním parkovišti, ale parkování je poměrně drahé.

Snad jsem alespoň trochu pomohla:) Užijte si moc cestování!

Lu

Reply
Kateřina 10.9.2015 - 9:36

Dobrý den,
potřebovala bych poradit kolik bude stát vlak z města Calella do Barcelony a zpět. Chceme si udělat výlet, ale nikde se nemůžu dočíst žádné ceny. 🙁

Předem děkuji za odpověď moc nám to pomůže 🙂
Katka

Reply
Lucie Radova 14.9.2015 - 7:55

Hola Katko!

Jezdí tam vlak R1. Pod linkem níže najdeš jeho trasu a jízdní řád (Horarios). Snad to tak bude fungovat i v reálu, budu ráda, když dáš vědět. Jsi průzkumník:)

http://www.transportebcn.es/RODALIES/linea/R1.html

Jízdní řád:
http://rodalies.gencat.cat/web/.content/pdf/horaris/r1.pdf

Pa a užívej! Lu

Reply
Jiřina 10.9.2015 - 21:40

Dobrý den Lucie,jedu s přáteli na konci září do Barcelony.Jsou slevy na dopravu nebo na vstupenky pro seniory nad 70 let?Moc se tam těším.Zdravím a děkuji

Reply
Lucie Radova 14.9.2015 - 7:47

Milá Jiřino!

Určitě na pár slev narazíte, napřílad do Sagrada Familia byste měli mít lístek o 2 EUR levnější (pokud jste již v důchodu). Do Casa Batló je sleva pro návštěvníky 65+ 3EURa oproti normální ceně.

Předpokládám, že si o slevu poprosíte tak, že ukážete svoji ID kartu (občanský průkaz, apod.)

Na dopravu jsem Vám bohužel žádné slevy nenašla. Ale pokud si koupíte kartičku deseti jízd, tak vás jedna cesta vyjde na necelé EURo což je skvělá cena.

Mějte se báječně! Lucie

Reply
Andy 5.1.2016 - 21:21

Ahoj Lucko,odlétám s kamarádkou v neděli na 3 dny do Barcelony a děkuji moc za super rady!Díky za všechny cestovatele,pomohlo mi to aj koncem listopadu v Athénách 🙂 Koupily jsme levný hotel v centru Barcelony(Hotel California,Rauric 14.Podle mapy by to nemuselo být daleko od některých památek…Pokud máš čas,ráda si nechám poradit.Chceme taky na pláž,nějaký trh a fotbalový stadion pro trička(krom památek)Děkuji.Andy

Reply
Lucka 14.1.2016 - 12:58

Andy, moc rado se stalo. Diky za zpravu, moc potesila!:]

Reply
Tibor 11.1.2016 - 13:38

Ahoj Lucko, díky za Tvoje stránky, člověk se tu dozví spoustu užitečného. Chystáme se do Barcelony v termínu 10.2-14.2, rád bych se Tě zeptal, zda se dle Tvého vyplatí koupit si za 60 E BArcelona Card? Má spoustu výhod a dopravu zdarma, což se mi zdá super, ale rád si nechám poradit.

Reply
Lucka 14.1.2016 - 12:57

Ahoj Tibore, zalezi co budete chtit v BCN delat. Ja si takove karty nekupuju, ale treba zrovna pro vas to bude vyhodne. Mrkni na jake aktivity a atrakce se karta vztahuje, pak si to lehce spocitas:] At se ti tam moc libi! Lu

Reply
Martin 10.3.2016 - 17:59

Ahoj Lucko. V dubnu se chystáme do Barcelony a zajímalo by mě jak funguje ta jízdenka T-10. Pochopil jsem, že na ní můžu jezdit celkem 10x. To se při každém označení vytiskne nový čas přes ten starý? Bude to pak čitelné?

A ještě k té délce jízdy. Platí 75 min, tzn., že můžu někam doject, tam chvíli pobýt a pokud to stihnu do těch 75 min, tak můžu bez označení jízdenky nastoupit do mhd a ject dál?

Díky moc za odpovědi 🙂

Reply
Lucie Radova 29.3.2016 - 18:47

Ahoj Martine, ano, pokaždé se vytiskne nové datum pod staré datum. Vždy je to čitelné. Jj, platí 75 minut, takže si těch 75 minut můžeš jezdit jak je libo:)

Reply
D.T. 27.3.2016 - 22:09

Hi všeci,Barcelona letiště El Prat – nepamatujete jak to mají s internetem, budu tam pobývat dlouhou dobu tak jestli je zadara neomezený, bezproblémový?

Reply
Lucie Radova 29.3.2016 - 18:50

Ahoj! Prvních 15 minut je zadara, pak se platí. 24 hodin = 4,90 Eur. Pokud připojení fakt potřebuješ – abys mohl pracovat nebo se neunudil, pak si myslim, že je to úplně ok. Co se týče rychlosti nebo spolehlivosti, tak bohužel nemůžu říci. Nikdy jsem tuto službu nepotřebovala. Zdravím! Lu

Reply
D.T. 2.4.2016 - 8:42

Ahoj, děkuji za info.

Reply
Veronika 7.4.2016 - 12:14

Ahoj Lucko, prosím tě, za 14 dní jedeme poznávat krásnou Barcu, jede nás 12 (takový malý slepičinec) a chtěla bych se zeptat na lístky T-10. Když si je označíme 10x fakt to bude vidět??? A ještě bych se chtěla zeptat na dopravu z letiště, na ten Aerobus tento lístek neplatí (pochopila jsem to dobře)?? A vlak ten dojede někam na nádraží (kde v Barceloně je???) dostanu se potom nějak metrem na pl. Catalunya. Nebo jak bys to vyřešila???? Doletíme asi kolem 20 – 21 hodiny. Díky moc Veronika

Reply
Lucie Radova 7.4.2016 - 13:51

Ahoj Veroniko! Ano, bude to tam 10x videt:) Ano na Aerobus to neplati. Vlak je v centru to same, co metro, takze se urcite dostanete kam budete potrebovat. Ja bych to resila tak, ze bych vzala Aerobus do centra a pak bud taxik nebo asi ve vasim pripade bus/metro smer ubytko. Vsechny odkazy jsou v clanku (kam co dojede), urcite se neztratite. Moc si to užijte!:) Lu

Reply
Veronika 13.4.2016 - 10:44

Díky moc!!!! Veronika

Reply
Petra Kostková 15.4.2016 - 21:18

Dobrý den Lucie,
moc pěkný i vtipný článek, díky za všechny tipy :-).

Chtěli bychom jako rodina navštívit Barcelonu někdy na přelomu květen červen..
Musím říct, že mě ti „zloději“ docela děsí..
Máte prosím nějaký tip, jak dobře uschovat peníze, či doklady.. a jestli to chápu dobře, tak na pláži si může člověk tak maximálně ručník..:-) ??
Děkuji předem
Petra

Reply
Lucie Radova 16.4.2016 - 10:06

Zdravím Petro!

Tak to jsem ráda, že jsem vás pořádně vyděsila!:) Cílem toho článku je, aby lidé byli opravdu pozorní ke svými věcem. A aby kdy člověk, když jde sám nočním městem, si dával opravdu velký pozor. Jinak se s tím tolik nestresujte. Neberte si příliš velkou hotovost s sebou – prakticky všude se dá platit kartou. U sebe mějte jen občanku a pas si nechte schovaný na hotelu. Na pláž si s sebou vemte cokoliv, ale vždy u toho musí alespoň jeden člověk být, jinak se s tím rovnou rozlučte:) Prostě buďte ostražití! Na druhou stranu, všechno to jsou jen věci a Barcelona je podle mě jedno z nejkrásnějších měst na světě. Tak si to tím nenechte zkazit a užijte si ji! Šťastnou cestu!:) Lucka

Reply
Pavel Procházka 1.5.2016 - 21:31

Dobrý večer Lucie, moc pěkné počteníčko, díky. Mohu se zeptat, zda li nemáte náhodou tip na česky mluvícího v Barče žijícího človíčka alias jednodenního průvodce? Děkuji, s pozdravem Pavel P.

Reply
Lucie Radova 2.5.2016 - 11:27

Zdravím Pavle! Tak to bohužel vůbec nemám, tedy ani nečesky mluvícího … ať se Vám výlet vydaří!:)

Reply
Blanka 20.5.2016 - 9:00

Dobrý den,
mohu poprosit o radu? Chtěla bych Barcelonu navštívit s manželem a dětmi v červnu a nevíme, kterou z lokalit doporučujete, kde se ubytovat? Rezervovat budeme asi tady http://www.a-hotel.com/cs/spanelsko/barcelona/, nalevo je výběr asi deseti čtvrtí, která vám přijde v poměru cena x kvalita nejlepší? A hlavně, aby to bylo bezpečné a asi spíš klidnější. Neměli byste také prosím tip, co s dětmi navštívit, aby tolik neremcaly? .-) (Věk 10 a 12 let). Netušíte také, jak je to v Barce s lístky na fotbal? Vím, že teď už sezona skončila, spíš se ptám kvůli další návštěvě, jestli někdo nemá tip, kde je pořídit.. Moc děkuji!

Reply
Lucie Radova 26.5.2016 - 16:26

Milá Blanko! Co se týče ubytování: myslím, že se můžete ubytovat kdekoliv. Já upřednostňuji centrum a jestli máte děti, pak bych volila něco blízko pláže (Barcelonetta). Tam určitě děti zabavíte, dají se například půjčit kola a projet se několik kilometrů kolem moře. U pláže je také obrovské aquarium. Ve čtvrti Tibidabo je malý zábavný park. Já úplně zkušenosti s takto velkými dětmi (vlastně ani s malými:) nemám, ale myslím, že když jim koupíte zmrzlinu a posadíte je na to kolo, tak by mohly chvilku neremcat:) A rozdhoně zajděte do toho muzea sportovního klubu Barcelona – to by je mohlo bavit hodně:) Dejte vědět jak se líbilo a pokud budete mít další tipy, co s dětmi v Barceloně, tak sem s nimi. Budu opravdu moc ráda za inspiraci:) Lucka

Reply
Romana Radová 23.5.2016 - 9:01

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně vstupného pro studenty.Stačí jen studentský průkaz,který dceři vystavila škola nebo musí mít nějaký mezinárodně uznávaný jak je třeba ISIC,aby si mohla zakoupit studentské vstupy na památky.A které vstupenky stojí za to kupovat on- line,myslím kvůli frontám a které stačí na místě,že tam třeba nejsou až tak velké fronty.

Reply
Lucie Radova 26.5.2016 - 16:17

Rozhodně doporučuji ISIC, je to jistota:) Online bych koupila lístky na Sagrada Familia a pak na Gaudího domy. Jinak budete v pohodě:) Moc si to s dcerou užijte!:) Lucka

Reply
Anička 24.5.2016 - 11:31

Ahoj Lucko, děkuji za tipy ale stále si moc nevím rady ohledně těch jízdenek.
Budeme ubytování v Lloret de Mar a plánujeme 1 denní výlet do Barcelony (snad se dá i s prohlídkou nej památek vse v 1 dni stihnout??) .
Takže cesta tam a zpet + nejake popojizdeni po městě.
Poradis Prosím kde a jaky typ jízdenky koupit?

Reply
Lucie Radova 26.5.2016 - 16:15

Ahoj Aničko, tak tuto trasu jsem nikdy nejela:) ale mrkla jsem na net a našla toto: potřebujete chytit bus z Lloret do Blanes (RENFE) = zastávka vlaku a pak nastoupit na vlak až do Barcy. Lístky nejspíš koupíte někde poblíž autobusové a vlakové zastávky. Do Blanes byste měli jet s „Pujol“ a lístek stojí cca 2EURa, pak pojedete s regionálním vlakem. Za jeden den se Barcelona určitě zvládnout nedá, ale to nevadí, i na jeden den to bude super výlet!:) Moc si to užijte! Lu

Reply
Anička 30.5.2016 - 15:30

Luci děkuji za odpověď ale trochu jsme upravili plány vzhledem ke vzdálenosti ubytovani 🙂 s tim ze půjčíme auto. Ale bojim se s nim az do centra kvůli drahemu parkovnemu.
Takže potom bude třeba asi nějakých jízdenek na bohyb centrem.Nejlepší mi přijde ta Hola BCN za 12,60 a pokud to dobře chápu tak je zonove neomezena? A mužeme tedy neomezene využívat veskerou veřejnou hromadnou dopravu po dobu 2 dnu?
My budeme tedy jen 1 den tak se ještě nabízí ta denní jízdenka a to je tedy ta T-DIA? Za 8.40€? Ale vidim tam na 1 zónu. Mohlo by to stačit když bychom jeli někam dál (nejsem si jista do kolika zón zasahují ty největší pamatky) a + tedy doprava k autu když ho necháme dal od centra.
Pak je tu ta T-10 ale v te se taky moc neorientuji. Já si totiž neumím představit jak moc bude potřeba využívat MHD..asi se toho necha dost projít i pesky..na to jsme i zvykli :))
A chtěla bych taky koupit tu okružní jízdu Nočním busem 17 € ale prohlídka je do půlnoci tak doufám že i pak se nějak dostaneme?
Ješte mam dotaz k online rezervacim vstupenek. Je potřeba si je tisknout? Abychom to udělali ještě před odjezdem . A pak me zarazí ze je tam také potřeba vyplnit čas návštěvy. Což se takhle dopředu da těžko odhadnout.
Tak jestli je mozne toto provést az na miste bez možnosti tisku vstupenky.
Trochu me už tlačí čas odjezdu a pisi v zapalu cestovní horecky 🙂 tak se omlouvám za případnou nejasnost dotazu či zmatenost..:)

Ještě jednou děkuji za odpověď a rady 🙂

Reply
Lucie Radova 11.7.2016 - 21:04

Aničko, jestli jedete jen na jeden den, tak se vykašlete na nějaké akční jízdenky. Samotné MHD tikety nejsou v Barce drahé a určitě za ně za jeden den nedáte víc jak 10 EUR/osoba. To s tím nočním busem nechápu, nestojí totiž 17 EUR, ale cca 2,15 EUR – což je klasická cena za bus:) Čas návštěvy vyplnit musíš, cílem je to, aby v jednu hodinu nepřišlo třeba sto lidí. Pokud je na lístku napsáno, že ho musíš vytisknout, tak ho určitě vytiskni. Občas ale stačí jen kopie ve smartphone. Řid se ovšem pokyny, které ti přijdou do mailu:) Snad jsem ti napsala vše, kdyžtak se klidně dál ptej!:) Zdravím z Kanárů, Lu

Reply
Palm 12.7.2017 - 0:16

Určitě myslíte turistickou noční jízdu – proto ta cena, záleží na tom o jaký den se jedná, většinou ale metro jezdí jen do půlnoci – tak pak noční dopravu tak jako u nás – dostat se dá, ale je to o chlup horší anebo se pak dostat tam kde budete mít auto taxíkem … záleží kde ho necháte

Reply
Katka 17.6.2016 - 10:00

Ahoj, chci se zeptat jestli je možné spát v Barceloně někde na pláži, anebo prostě trošku bokem pod širákem případně ve stanu.
Dík za info 🙂

Reply
Lucie Radova 18.6.2016 - 20:57

Ahoj Katko! Já to nikdy nezkoušela, ale jestli jsi taková dobrodružka, tak bych neváhala:) Jen nevím, zda by vás neprobudil čistící traktor, který to tam dává dokupy každý večer (ráno?). Dej kdyžtak vědět!:)

Reply
Vojta 6.7.2016 - 23:54

Zdravím:) za pár týdnů se chystám do Barcelony a chtěl bych zde navštívit i nějaký hudební klub. Máš nějaké typy kam zajít a zároveň neutratit moc peněz za vstupné a pití?:)

Děkuji za odpověd

Reply
Lucie Radova 11.7.2016 - 17:39

Ahoj Vojto! Bohužel s hudebními kluby nemám vůbec žádnou zkušenost, chodím spát se slepicema:) Ale doporučuju appku Tripadvisor, tam bys mohl najít dobré tipy! Užij si a když budeš mít čas, budu ráda, když sem hodíš nějaké své ozkoušené tipy! Ať se Barca vydaří! Lu

Reply
Evča 3.8.2016 - 9:48

Ahoj Lucko, pojedeme do Barcelony na přelomu srpna a září a rozhodli jsme se, podle Tvých rad, koupit si lístky do La Sagrady a Gaudího domů online předem :). Jen mě překvapilo, že lístky se kupují na určitý čas, a proto bych se chtěla zeptat s jakým předstihem musíme k památkám přijít, kvůli frontě, aby nám lístky nějak nepropadly.

Předem dík za odpověď
E:)

Reply
Lucie Radova 3.8.2016 - 17:44

Ahoj!Mrknete do dispozic,co jste dostali do mailu.Pokud to tam neni uvedene,tak bych prisla 5-10min predem a pokud by byla velka fronta i na vase listky tak bych se zeptala na kase jak na to:)Pekne si to uzijte!:)

Reply
Katka 3.8.2016 - 23:40

Ahoj Lucko, dcery jsou do patku v Barcelone. Byt musi opustit rano, domu leti az vecer. Mohou si nekde v centru nechat kufry?
Dekuji, Katka

Reply
Lucie Radova 4.8.2016 - 0:29

Ahoj!Osobni zkusenost s tim nemam ale na netu jsem nasla napr.toto:http://www.lockerbarcelona.com/en/prices-and-sizes.html.Snad to bude stacit:)

Reply
Lucie Radova 4.8.2016 - 0:34

Nebo jeste tyto tri stanice vlaku/metra (budou levnejsi):
1.stanice metra Sants,
2. Barcelona Nord
3. „Locker Barcelona“ (Carrer Estruc, 36).

Reply
Martina 15.9.2016 - 19:37

Ahoj Lucko, v říjnu jedeme do Barcelony a koupili jsme si lístky na fotbalový zápas, který se hraje na Nou Campu. Lístky nám již přišly přes e-mail k vytisknutí. Chtěla bych se zeptat jestli při vstupu na Nou Camp stačí pouze tyto vytištěné lístky, či se jejich pravost ještě nějak ověřuje? A ještě jedna otázka s jak velkým předstihem musíme na Nou Camp dorazit? Jsou zde velké fronty? Děkuji Martina

Reply
Lucie Radova 15.9.2016 - 23:08

Ahoj Martino! Nám stačily tyto vytisknuté, ale určitě se zachovej dle instrukcí, které jste k lístkům obdrželi. Fronty nebyly, myslím, že jsme došli cca půl hodiny předem a stihli jsme si ještě koupit něco do kelímku:) Zpátky budou trochu zácpy, tak s tím počítejte. Těsně před metrem je dobrý kebab, tak si tam můžet počkat, až se ulice a metro trochu vylidní:) Pěkně si to užijte! Lu

Reply
Anna 17.9.2016 - 17:03

Dobry den pani Lucka, chcela by som sa opytat, ktore pamiatky sa ozaj oplati vidiet z vnutra. Planujeme cestu do Barcelony, ale kedze ceny vstupneho su pomerne drahe, robime vyber pamiatok :o) Pisala ste, ze Park Guel je mozne pozriet si aj zadarmo. Zial, na internetovej stranke som sa o tom nedocitala. Kedy je to mozne? Dakujem pekne za odpovede.

Reply
Lucie Radova 1.11.2016 - 9:27

Milá Anno! Za mě bych určitě doporučila Sagradu Familii. Díky Vám jsem teď zjistila, že do Parku se už také bohužel platí vstupné. Není tak drahé – 7 EUR, nicméně pro rodinu už je to docela položka v rozpočtu. Hádám, že tam díky vstupnému bude méně lidí, tak si prostor trochu více užijete:) V článku jsem to upravila, děkuji za upozornění:) Lu

Reply
eva 31.10.2016 - 21:19

Ahoj
ked píšeš o doprave z letiska do centra bratislavy o ktorom letisku hovorís? lebo my máme prísť do Girony, tak či mi vieš poradiť ako sa dostanem do centra z tohto letiska, ďakujem 🙂

Reply
Lucie Radova 1.11.2016 - 9:54

Ahoj! Myslím tím barcelonské letiště. Girona je město vzdálené 100 km od Barcy:) Info jsem dala do článku:)

Reply
Alena Svrckova 3.1.2017 - 20:49

Ahoj!
V marci poletím do Madridu a chcem si kúpiť Madrid Travel Pass Zone T na 5 dní (51€). Neviem sa však nikde dopátrať, či je v tomto pase zahrnutá aj doprava z letiska Barajas a tiež doprava z Madridu do El Escorial a do Toleda (vlak alebo bus). Vieš mi poradiť?
Ešte jedna otázka: Ako sa dostanem lacno z Madridu do Barcelony (jednosmerne), pozerala som vlaky AVE od spoločnosti Renfe, ale zdajú sa mi príliš drahé.
Ďakujem.
Alena

Reply
Lucie Radova 4.1.2017 - 4:46

Ahoj Alenko,

podle všeho Madrid Travel Pass Zone T letiště nezahrnuje. To by sis musela pořídit Madrid Travel Pass Zone A – ten platí na celé centrum + LETIŠTĚ. Vysvětlení klik zde

Pokud je vlak z Madridu do Barcelony drahý, tak pak asi jen busem (to bude asi delší cesta) nebo občas se vyplatí letadlo:) Ja takhle letěla Santiago de Compostela – Valencie. Tušim s Vueling a vešla jsem se snad do 1000 Kč (je to delší let).

Snad to takto pomůže, užívej! Lu

Reply
Alena Svrckova 4.1.2017 - 11:08

Ahoj Lucko,

ďakujem za rýchly komentár. Skúsila som ešte napísať na turist. kanceláriu do Madridu a tu je odpoveď (v angl.). Je tam spústa informácií a odkazov na web-stránky, snáď to pomôže aj ostatným:

Dear Mrs. Svrckova,

With reference to your request of tourist information, we inform you that if you buy the Madrid Travel Pass Zone T you can travel to El Escorial (buy bus or Cercanías/train) and Toledo free but only by bus (not by train). The journey from Airport Barajas to the city center is included too.

If you want to go to Barcelona you can travel by plane, train or bus. By plane is cheap and fast, by bus is cheap but very long and by train is fast but expensive.

If you would like more information about the city of Madrid we recommend you to visit http://www.esmadrid.com/en, where you will also find all our publications for tourists in digital format in the Maps and guides section.

We also suggest you to check the sections Art and Culture, where you will find information about museums, monuments and cultural centres, What’s on, which includes information about exhibitions, theatre plays and other interesting events, and Madrid at a glance, where you will find the most popular tourist attractions of the city in the Madrid Top Ten section, as well as two digital publications that we recommend you to read: EsMadrid magazine and the „30 Reasons to Visit Madrid“ guide.

Also, we recommend you to check the brochure Madrid for you. Viewpoints, which contains information about where to enjoy unforgettable views of Madrid. Finally, don’t miss the chance of visiting any of Madrid House Museums (old mansions converted to museums), such as the Cerralbo Museum, the Museum of Romanticism, the Sorolla Museum or the Lázaro Galdiano Foundation Museum.

If you would like information about what to visit around the city of Madrid, please visit the section Madrid day trips.

When you come to Madrid we will be pleased to assist you with any tourist information you may need and provide you with paper publications about the city throughout our Tourist Information Offices and Points network. You can find our locations in this link: http://www.esmadrid.com/en/tourist-information-centres.
We also inform you that, at the Plaza Mayor Tourist Information Centre you have the possibility of purchasing the most emblematic tourist services that the city provides to optimize your visit to Madrid such as the Madrid City-Tour, the double decked official tourist bus, the most comfortable and easiest way to know the city with the advantage of the “hop-on, hop-off” option. More information on this link: http://www.esmadrid.com/en/madrid-city-tour-en.

Thank you for contacting our service. We shall be pleased to provide any further information you may require.
Yours faithfully,

Servicios de Información Turística
Servicio de Atención No Presencial
Madrid Destino Cultura Turismo y Negocio
Plaza Mayor, 27 – 28012 Madrid
Área de Gobierno de Cultura y Deportes
Ayuntamiento de Madrid
Tel. +34 914 544 410

Reply
Lucie Radova 4.1.2017 - 14:44

Super! Díky!:) Lu

Reply
Klára Šulcová 21.2.2017 - 12:39

Ahoj Lucko,
v červnu se ve 4 chystáme na cca 4-5 dní do Barcelony (jako součást cesty po Evropě autem). Mohla by jsi mi prosím doporučit vhodnou čtvrt na ubytování, aby jsme to měli blízko k moři i do centra (památky) a šlo tam pohodlně dojet autem?
Případně víš o nějakém místě v dojezdové vzdálenosti autem od Barcelony, kterou bychom rozhodně neměli vynechat?
Díky za tipy a hezký den Klára

Reply
Věra 22.3.2017 - 15:00

Ahoj všichni,kdo se hodláte vycestovat do Barcelony.
Minulý týden jsem strávila právě v Barceloně.Bylo to nejkrásnější místo,které jsem doteď navštívila.
Jen ten poslední den se úplně nevydařil,protože mi ukradli batoh se všemi důležitými věcmi.Seděli jsme venku v kavárně Giulietta Café u zastávky metra Tetuan (Plaça de Tetuan, 4, 08010).Batoh mi ležel hned u nohy,ale najednou jsem zjistila,že je pryč.Je pravda,že to bylo poránu,ulice byla téměř prázdná,kecali jsme s kamarádkou a tašce jsem nevěnovala pozornost.V batohu jsem měla pas,peneženku s lítačkou,zdravotní kartou,penězi,foťák,letenku a nějaké suvenýry.
Když jsem to zjistila,běžela jsem dovnitř kavárny a řekla to personálu.Servírka mi řekla,že před chvíli viděla,jak někdo utíkal s mou taškou,ale bylo jí asi celkem jedno.První,co jsme udělali,že jsme volali domů,protože mobil jsem naštěstí měla v ruce.Ptali jsme se servírky a kolemjdoucích španělů,co se mi stalo a jak bychom to měli řešit.Nejhorší bylo,že jsme měli za 4 hodiny odlítat zpátky do Prahy.Jasný první cíl zněl policejní stanice.
Běželi jsme tedy na nejbližší a jedinou policejní stanici,o které jsme věděli.Adresa: Plaça de Catalunya,S/N, 08002.
Tam se mnou sepsali,co se stalo,mé osobní údaje,co se mi všechno ztratilo a jaká byla celková ztráta v eurech.
Čekali jsme asi půl hodiny.Dostala jsem report a policie mi řekla,že se nemusím bát,že report mi poslouží jako „náhradní doklad“ k tomu,abych mohla odletět.Naštěstí jsem měla elektronickou letenku,kterou jsem na letišti ukázala na mobilu a bezproblémů jsem byla vpuštěná do letadla.A personál letiště byl ještě ke mě velmi vstřícný,protože jsem slyšela,že tak jak to dopadlo dobře mě,se nestává vždy.

Reply
Lucie Radova 22.3.2017 - 20:07

Ahoj Věro! Tak to mi je moc líto, alespoň, žes ten mobil zachránila. Díky za tvůj koment, snad to do budoucna pomůže i ostatním:) Byl to pech, tohle už je fakt drzost, že ti ten batoh vezmou od nohy, šílený! Jsem ale moc ráda, že se ti jinak líbilo:) Měj se krásně! Lu

Reply
Tatjana Kroiherová 7.4.2017 - 11:59

Děkuji za perfektní a hlavně podrobné informace

Chtěla bych se zeptat, zda by někdo neporadil web, kde je možno na Gaudího památky koupit např. 3 vstupenky ( Sagrada, Casa Milla a Batlo ) za výhodnější cenu ,

Předem děkuji
Tana

Reply
Lucie Radova 7.4.2017 - 15:20

Ahoj Tatjano, obávám se, že žádná taková nabídka neexistuje. Hlavním důvodem bude asi to, že budovy vlastní různí majitelé, takže snaha zvýhodnit lístky je nízká. S Venture Card zkušenost nemám, já na tyhle kartičky moc nejsem:) Lu

Reply
Tatjana Kroiherová 7.4.2017 - 12:04

Také jsem se chtěla zeptat, zda nemáte zkušenost s I Venture Card – nabízejí 3,5, 7 atrkací/památek za výhodnější ceny ?
Děkuji a přeji hezký den
Tana

Reply
Michaela 24.4.2017 - 7:56

Dobrý den,

prosím Vás, máme rezervované vstupenky do La Sagrady, ráda bych se zeptala, zda v tomto případě můžeme frontu předběhnout?

Děkuji

Michaela

Reply
Lucie Radova 24.4.2017 - 8:21

A máte je koupené?

Reply
Michaela 24.4.2017 - 8:34

Ano, máme je i vytištěné

Reply
vmachalik 4.5.2017 - 10:25

Dobrý den,
prosím o radu, jak se co nejrychleji a levně dostat z letiště BCN T2 do městečka El Masnou na předměstí Barcelony.
Přílet cca v 21:00 hod. v neděli.

Reply
Lucie Radova 4.5.2017 - 13:53

Zdravím! Asi nejlepší spoj je vlakem (s přestupem v Barcelona Sants a jedete do zastávky Ocata) – klik zde.

Nebo pak můžete busem do centra Barcy, přesednot a autobusem do El Masnou. Detail cesty najdete treba klik zde.

Reply
Dominika 3.6.2017 - 17:20

Ahoj Luci, přemýšlím o Barce 1. Týden v červenci hlavně na pláže, a večer nějaké ty památky,myslíš že je to blbost? Děkuji

Reply
Lucie Radova 3.6.2017 - 17:30

Myslim, že ne, bude možná hodně teplo, ale to se v Barce dá snést:) Hezky si ji užij! Lu

Reply
Palm 12.7.2017 - 0:11

Uplně v poho, kdo raděj severské země, tak mu bude teplo, ale jinak žádný problém – jsou mnohem horší destinace z těch bližších třeba Dubaj

Reply
Nataša Špidlenová 7.6.2017 - 19:35

Ahoj Lucko,chystáme se v září na výlet do Barcelony,jak jsem vše četla,tak nevím .Nemáme jazykové znalosti,jen trochu německy.Asi bychom měli na výlet jet spíš s průvodcem,nebo to zvládneme rukama nohama a slovníkem?Děkuji

Reply
Palm 12.7.2017 - 0:10

Pokud jste komunikativní – dá se domluvit tak jako všude i pomocí pár slov z překladače, Barča je hodně multikulturní – nebudete jediní i když – většina angličtina obvykle zná, ale …. dá se 🙂

Reply
daniela 19.6.2017 - 2:28

Ahoj Lucia, chystam sa prvy julovy tyzden do Barcelony s rodinou.
nasal som Hola BCN travel card na rozny pocet dni , napr. 3 dni 21 Eur. Mas nejaku skusenost ?
Podla mapy metro nejde uplne z letiska, teda ako vyuzit tuto kartu aj na cestu z letiska do mesta. dik

Reply
vmachalik 20.6.2017 - 12:41

Zdravím,
můžeme cestovat čtyři lidi po Barceloně pouze na jeden T10 (zona2), pokud každý člen po projítí turniketem podá lístek zpět dalšímu atd.? Je to legální?

Reply
Palm 12.7.2017 - 0:06

Ano je, není to problém – lístek Vám vyjede po vložení na vrchní části turniketu, takže ten kdo jde druhý si ho může lehce vzít.

Pro všechny kdo řeší levnější cestu z letiště Barči do centra – jen pár metrů od Airbusu, který stojí cca 6 euro pro jednoho, staví autobus č. 46 – je mimochodem i na ukazatelích v letišti – a ten vás za 1 euro, pokud si koupíte T-10 na deset jízd odveze na náměstí Espaňa, kde lehce přestoupíte na Metro a dostanete se na ten lístek za minimální cenu kam potřebujete

Reply
Palm 12.7.2017 - 0:25

At žijí přátelé Barcelony – osobně ji navštěvuji také opakovaně a ne naposledy a pokládám toto město za jedno z vůbec nejkrásnějších minimálně v Evropě – tuším že nejsem sám. Má to co u nás nemáme jako velký bonus – moře a mnoho pláží nalevo od Barcelonety i napravo, mnoho pláží je v dosahu pěšky, zbývající za 1 euro pohodovou dopravou, dokonce i ty další směrem na východ po přikoupení dalších zon rychlým vlakem, který je integrovaný do MHD a jde vlastně o jakési nadzemní metro, se dostanete desítky kilometrů od Barcelony a můžete si vybrat z řady pláží, navíc cesta je povětšinou krásně lemována právě mořem … kdo chce klidnou pláž, doporučuji ne Barcelonetu a hned sousedící pláže, protože tahle lokalita je v době prázdnin opravdu hodně živá a přecpaná, ale pláže které jsou nalevo od Barcelonety – je jich mnoho a stačí se jen projít krásnou procházkou – případně kdo nechce moc ruchu – ubytovat se v Badaloně atd atd. Jedno je ale jisté – Barcelona se dokáže zažrat pod kůži a je to jedno z míst, kde by si ne-jeden člověk dokázal přestavit žít.

PS – díky Lucce za milé stránky 🙂

Reply
Blanka 10.2.2018 - 9:55

Dobrý den, mám prosbu. V Barceloně jsem byla v roce 2006 pracovně a na den volna jsme použili turistický vyhlídkový autobus. Pak jsem si ale všimla, že Barcelonou projíždí linkový autobus MHD, který kopíruje „sightseeing“ trasu. Bohužel si už nepamatuji jeho číslo a na internetu nemohu stále najít mapu barcelonské autobusové městské hromadné dopravy. Víte někdo o tom ?

Reply
Lukáš Ryba 2.4.2018 - 8:44

Ahoj, chystám se do Barcelony cca květen červen.Přemýšlíme že by jsme přespávali na těch pár dní treba na pláži ve spacaku popř stanu.Je to vubec povolené nebo bezpecne vzhledem k tomu že sem četl o velkých krádežích atd.Děkuji za odpověd a at se daří Lukáš

Reply
Palm 8.4.2018 - 23:59

Ahoj, zkusím odpovědět, nevím zda zcela kvalifikovaně, třeba to někdo doplní, já zkušenost osobní sám za sebe se spaním pod širákem či stanem v Barče nemám, ale ….. co jsem se i v noci toulal Barčou v parcích a na plážích, tak přímo v Barče na plážích je živo, když už je teplo v podstatě non-stop, takže mnozí tam vysedávají, polehávají i když už je tma a nikdo by asi neřešil spaní někoho tam, nicméně přímo na pláži by pak k ránu asi bylo přeci jen trochu zima. V parcích, které jsou nedaleko pláží je ale prostoru pro spaní ve spacáku habaděj, neřekl bych že je to neobvyklé a neviděl jsem, že by s tím měl někdo nějaký problém – doposud byli velmi tolerantní. Nicméně pokud bych chtěl fakt stanovat – tak od Badalony dál směrem na Montgat je plno prostoru i na samostný stan – od Montgatu dál to samé. Stany jsem tam i viděl. Co se týče krádeží – přímo na pláži poblíž centra a Barcelonety by to problém mohl být tak jako všude, přeci jen je to hodně multikulturní město, na ulicích se mi ale méně bezpečno jak u nás opravdu nezdálo. V potaz je teď potřeba vzít a sledovat i nálady katalánců – Barča je rozjitřená a ne každý je nakloněn díky nájemnému, které je díky turismu vyšší, samotným turistům. Některým kataláncům zase v poslední době začíná vadit ta masovost turismu v Barče, nicméně za mne já jsem doposud žádný problém nezaznamenal – ale letos jsem tam ještě nebyl … kámoška co tam žije tvrdí, že vše je OK, ale ona to vidí po svém, tak snad má pravdu. Myslím, že spát tam jen tak se dá, míst je tam hodně – je potřeba být jen rozumný. Třeba mne někdo doplní …. pokud vyrazíte, dejte vědět jaké to bylo 🙂

Reply
Michal 22.10.2018 - 22:18

Ahoj, zkušenost se spaním v Barceloně mám. Spali jsme na pláži Nová Icaria, kousek od mola – koukni na mapku viz http://mesto-barcelona.cz/pristav-a-plaze/plaze-v-barcelone-a-okoli/). Můžu říct, že jsem se docela bál, takře všechny cennosti jsem raději narval k sobě do spacáku 🙂

Jinak pokud můžu doporučit, když už chceš spát pod širákem, je jistější vyrazit vlakem mimo BCN, např. směr Calella atp. – spaní v parcích je tam mnohem bezpečnější, než přímo v centru města.

Reply
Palm 16.4.2018 - 23:34

Dnes jsme jukli na přednášku v Divadle za plotem – 5 holek v Tuktuku po Jižní Americe pořádané Luckou – dávám ji velký laik a všem ji mohu mohu jen vřele doporučit, stojí to za to – Lucka je skvělá, bezprostřední vypravěčka a hlavně správný cestovatelský nadšenec, který evidentně ještě neřekl své poslední slovo. Díky světošlápku 🙂

Reply
Luca 21.5.2018 - 14:37

Ahoj Lu, jedeme na konci května do Barci a ubytko jsme sehnali v Hostal Radio, nejlbižší zastávka je asi Plaza Catalunya. Jak nejrychleji a nejlevněji se máme dostat z letiště na naše ubytko? A která jízdenka se nám vyplatí nejvíce, budeme tam 5 dní. A jěště se chci zeptat, jak je to v Barce s půjčováním kol? Chceme se jet projet na pláž Badalonu. A opravdu stojí za to, navštívit Sagrada Familii i vevnitř? Moc děkuji za odpověď.

Reply
Andrea Novotná 15.9.2018 - 8:54

Ahoj Luci,prosim jak se nejlepe dostat z letiště Barcelona do Motelu One Barcelona (Passeig de Pujades 11-13). Prilet 21h do Barci. Moc děkuji Aja

Reply
Jana 23.9.2018 - 21:53

Dobrý den, chci se zeptat na cestu vlakem z letiště, jak často vlak jezdí? jelikož jede k našemu ubytování, zkusím ho vyzkoušet. Byli jste někdo na konci října v Barceloně? Na jaké počasí se mám nachystat? Dávám manželovi překvapení k narozeninám, jdeme na fotbal. Je zde mnoho užitečných rad, za které tímto děkuji.Jana

Reply
Jana Vyletalová 12.1.2019 - 23:21

Dobrý den paní Jano, můžu se zeptat kde jste byli s manželem ubytovaní? My letíme v březnu a také dostane manžel vstupenku na FC Barcelona jako dárek:-). A vstupenky jste zařizovala sama nebo přes nějakou agenturu? Já je budu mít přes fotbaltour. Děkuji za zprávu.

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text