Close

Jaké boty na cesty?

Na začátku tohoto roku jsem úplně propadla Crocsákům, sundavám je jenom když jsem na pláži nebo lezu do postele. Můj úplně první Crocs pár jsem si pořídila v USÁ před čtyřmi lety – moudroučké dřeváky, které přežily i můj šílený pád na kole a následné rozmáznutí se na velkém americkém hydrantu. Že mám koukat na cestu a ne na opálené surfaře mi připomíná slušný zářez v pravé botě.

untitled-2

Kolem světa v krokodýlech

Když jsem se pak rozmýšlela jaké botky na cestu kolem světa, zaujala mě nová kolekce od Crocs. Od té doby, když vyrážím na cesty, přibalím si do krosny tři páry: dřeváky, balerínky a tenisky. Nejvíc mě na nich baví to, že jsou super lehké, jednoduše je očistíte od svinčíku a hlavně, děsně mi seknou:)

CROCSáci nejsou jen dřeváci!

Spousta z Vás je často překvapena tím, že Crocs nejsou jenom dřeváky. A také se mě často ptáte na otázky, ne které neznám odpovědi … Proto jsem se sešla s mou kámoškou Lýdií z Urbanluxu:), která pracuje pro české zastoupení této american značky …

Lu: Lýdie, jaké Crocs boty by sis vzala ty na cestu kolem světa?

Lýdie: Ideální na cestování a nemusí to být hned cesta kolem světa, jsou tenisky nebo balerínky, ať už v nich chcete běhat po horách nebo po městě. Ani celý den na nohou vás nezničí, resp. nezničí vaše nohy:-)  Navíc jsou super lehké, takže kufr rozhodně nezatíží.

tenisky-2

Tenisky jsou ideální i do blátivého kubánského terénu 🙂 Zdroj: www.urbanlux.cz

Lu: Z čeho jsou vlastně Crocsy vyrobené?

Lýdie: Boty jsou z extrudované pryskyřice, která pruží, je odolná a antiseptická… Ve zkratce, tlumí otřesy při chůzi, nebortí se pod váhou těla (takže výstelka má pořád ortopedický tvar a nesešlapává se). Každé Crocsy mají ve výstelce akupresurní vzorek a jsou ortopedicky tvarované, takže drží klenbu nohy a dá se v nich tak vydžet neskutečně dlouho.

600586_441567972566584_826482598_n

Můj favorit pro letošní zimu:) Zdroj: www.urbanlux.cz

Lu: Jaké botky bys doporučila pro nadcházející sezónu? (nějaké do zimy?:)

Lýdie: Super jsou holínky, a pak samozřejmě zimní sněhule! Croslite je něco jako karimatka a s teplem nohou se zahřívá. Takže není potřeba nosit zimní nebo troje ponožky, stačí jedny normální.

holinky-2

Ochutnávka zimní sezóny Zdroj: www.urbanlux.cz

Crocsy si můžete pohodlně koupit přes různé e-shopy – já mám ráda www.urbanlux.cz, kteří byli také tak hodní a starají se o mé nohy už od začátku mé cesty kolem světa. Boty jsou opravdu neuvěřitelné, na Kubě jsem kromě tenisek také pořádně prošlápla tyto a opravdu spokojenost!!!

2012-04-05_160944

Sandále jako bačkůrky …

Lucie Radova

Lucie Radova

Cestovatel & Novinář at Česká TV & Koktejl
Dělám jen co mě baví. Už od roku 1985. Momentálně to je cestování.
Lucie Radova

Latest posts by Lucie Radova (see all)

One Comment on “Jaké boty na cesty?

Hana
3.12.2018 at 13:23

Ty boty už na urbanluxu nemůžu najít. Koukám na podobné tady https://www.eobuv.cz/damske/kozacky-a-jine/kozacky.html ale na těch botách, co máš v článku se mi líbí taková ta drsnost. Nevíš, kde bych je mohla sehnat?

Odpovědět

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *