Home Sri Lanka Srí Lanka v tuk tuku!

Srí Lanka v tuk tuku!

by Lucie Radova
17 comments

Někteří z Vás už možná ví nebo tuší, že s Dankem vyrážíme oslavovat Vánoce a Nový rok na Srí Lanku. No oslavovat … Jelikož se tam ani jedno neslaví, tak jsme se rozhodli vzít v tuto dobu dovolenou od digitálního nomádství a projet ostrov v tomhle:

sri-lanka-tuktuk

Teda, pokud se nám podaří si ho půjčit, jinak to vidím na rikšu:) Trasu máme zatím naplánovanou tak, abychom byli co nejméně na středních, větších a velkých silnicích páč prý na Srí Lance je doprava šílenost. Víme o tom, tak mi to prosim vás nepište do komentářů:) Nejvyšší  rychlost tuk-tuku je 35 km/h, proto předpokládám, že nás ti blázniví řidiči autobusů uvidí z dálky a nezajedou. Abyste mohli v zahraničí bez větší policejní prudy řídit motorku na úrovni skútru, budete potřebovat řidičák v kategorii AM. Většina z vás dostala toto povolení automaticky k „béčku“. Já dělala řidičák v roce 2003 a v tu dobu se tento bonus neuděloval … Před měsícem se mi podařilo přemluvit paní na přepážce dopravního odboru Magistrátu hl. m. Phy, aby mi to AMko do řidičáku dopsala. A voilááá, od dnešního dne můžu legálně řídit tohle!

Bali na motorce

Zároveň s novým řidičákem jsem si nechala vystavit mezinárodní řidičský průkaz bez kterého by mi na Srí Lance nedali povolení k řízení. To je prý na ostrově třeba, ale nikdo ho zvlášť nevyžaduje. Jenže mě se nechce těm policistům ujíždět, tak jak jsem to musela dělat na Bali, protože mě zastavovali před každou vesnicí a chtěli úplatek za to, že nemám potřebné papíry.

Mezinarodni ridicak

A teď ta zábavná část: plánování! Chceme jet alespoň trochu podle Hanzelky a Zikmunda, kteří Cejlon navštívili v šedesátých letech. Naše prozatimní trasa, spíše takový koncept:

A protože Srí Lanka je nový český Egypt, všichni jste tam už byli, tak určitě máte spousty cesto-postřehů, tajných tipů na ubytování a rady, kde koupit ty nejlepší kokosy. Jestli se o ně chcete podělit, pište je do komentářů pod článek. Za každý z nich posílám miliónové díky! Také budu moc ráda, když budete sledovat to naše zápasení s tuk tukem. Sledujte nás na FB nebo mi nechte na sebe mail, ať vás můžu překvapit dalším článkem, ahoj!:)

lonely-planet-sri-lanka

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

17 comments

blank
Marketa 7.12.2016 - 11:01

Jsme všema deseti pro takovéto dobrodružné Vánoce, lepší než po stopadesátý vidět Mrazíka a na Silvestra se akorát opít 🙂

Ať vám cesta vyjde!

http://www.secretsofm.blogspot.com

Reply
blank
Lucie Radova 7.12.2016 - 20:12

My jsme úplní svěťáci!:) Díky Markét:)

Reply
blank
Jirka 7.12.2016 - 20:32

Teda… Vynecháte rovinaté pobřeží a vydáte se tuk tukem do centrální Srí Lanky plné kopců? Přitom je tam tak krásně ? Budeme vám držet palce, aby jste nedopadli jako Jaruš. Ta řídila tuk tuk pár minut a rozbila ho…

Reply
blank
Lucie Radova 7.12.2016 - 20:39

Co se na tuktuku dá rozbít? Vždyť to je malý tank!

Reply
blank
Kristýna Hlaváčková 7.12.2016 - 21:03

Největším dobrodružstvím pro nás byl noční výstup na Adam´s Peak, abychom z něj viděli východ slunce? Doporučuji!

Reply
blank
Lucie Radova 7.12.2016 - 21:08

Tak to jsem ráda, že doporučuješ. Určitě podnikneme!:)

Reply
blank
Jirka 7.12.2016 - 21:35

Nezapomeňte si vzít teplé oblečení, v Elle a okolí je poměrně chladno a mlhavo ( bylo 15°). Dambulla, Matale, botanická zahrada v Kandy, Sigyrija a Nuwara Eliya jsou krásná místa, to si užijete. Navštivte také nějakou fabriku na zpracování čaje.

Reply
blank
Lucie Radova 9.12.2016 - 11:52

Yes!

Reply
blank
Lenka 8.12.2016 - 9:37

ahoj Lucko, krasny plan! budu s vami vzpominat. byly jsme na sri lance 2011. tak davno 🙂 východ na Adam´s peak byl uchvatny (výchozí dalhausie uz tak moc neee), vlakem do horských oblasti cajových plantazi a ty plaze v Tangalle,…. tuk tukem bych to asi nedala.obcas ty prasne cesty, vymoly byly dobrodruzo 🙂 jste dobri a bajove si vylet uzijte 🙂 L

Reply
blank
Lucie Radova 8.12.2016 - 11:11

Lenko, tak snad tam postavili nějaký pěkný silnice, hahaha:) Trochu mi je líto, že nepojedeme tím legendárním vlakem, snad to ještě nějak vymyslíme:) Měj se super! Lu

Reply
blank
Slávek 19.12.2016 - 18:02

Nějaké tipy na to, jak přesvědčit úřednici na přepážce, aby mi tam to AM v novém řidičáku taky dala? Čeká mě teď výměna a sice mám řidičák z roku 2007, u AM nic nemám. Ale na Wiki se píše, že dle novely zákona z 11/2014 opravňuje k řízení AM téměř kterákoli jiná sk. Tak to moc nechápu 😀
A abych dal i já nějaký tip. Pokud budete mít i cestu na jih, tak v mangrovníkových mokřadech u Tangalle https://www.google.cz/maps/@6.0406636,80.8088358,780m/data=!3m1!1e3 je dobrý kayaking s varany, je potřeba vyrazit brzy ráno, dokud se neschovávají před sluncem. Telefon na týpka, který tam půjčuje kajaky, je +94 077 624 33 34. Nevím, jestli ještě funguje, byl jsem tam loni v únoru.

Reply
blank
Lucie Radova 20.12.2016 - 16:41

Jůůů, děkujeme za tip! Hele, já ji řekla, že kvůli tomu mám problémy s řízením motorky v zahraničí. Ale chtěj po nich nejen to AM ale také A1 (neprokoukla jsem fígl a mám jen AM, ale nárok máš i na A1). Já to vůbec nechápu!

Reply
blank
Slávek 20.12.2016 - 16:49

Ups, pozdě, byl jsem tam dnes 😀 AM dostanu automaticky, ale prý to platí jen v ČR. Tak doufám, že asijští policisté nebudou tak znalí a nebudou ze mě pořád tahat úplatky.

Reply
blank
Lucie Radova 20.12.2016 - 16:52

Už nás zastavili asi čtyři a všechny jsme zmákli!:) Nejdřív ukaž svůj pas, z toho jsem paf, vůbec netuší, co to je ČR. Pak jim dej techničák od vozu, až pak mezinárodní průkaz a pořád se na ně usmívej. Zatím jsme se k Srí Lanskému řidičáku vůbec nedostali. Ten je pouze pro nejhorší případy. Good luck!:)

Reply
blank
Lucie 4.1.2017 - 22:29

Ahoj, lze tedy pujcit tuk tuk? 🙂

Reply
blank
Lucie Radova 5.1.2017 - 5:37

Lze! Nejlépe v Negombu, tak jsme půjčovali my. Cca za 14 dní vyjde na toto téma článek, jestli to počká, tak v něm najdeš veškerý důležitý info!:) Zdravím! Lu

Reply
blank
Tomáš 16.12.2019 - 0:50

Zdravim, vidim ze jste mela v Mezinarodnim razitko jen u B. Stacilo to policistum pri rizeni skutru? Je mi jasne ze v nasem Eu mam i Am, ale do mezinarodniho mi pani napsala jen B a Am nechtela, ze to plati jen u nas.

Reply

Leave a Comment

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text