Home Indonésie V indonéské škole, kde nejlépe znají Česko

V indonéské škole, kde nejlépe znají Česko

by Lucie Radova
0 comment

Ngolang/ Je 7.30 a učitel Edie mne veze na svém skútru do základní školy na okraji pidivesničky Ngolangu na pidiostrově Lombok. Za chvíli pevnou asfaltku vystřídá prašná cesta plná výmolů, což samozřejmě není pro žádný městský skútru v této části světa problém. Do školy přijíždíme těsně po osmé, děti už sedí ve třídách a vyplňují semestrální testy. Tento týden mají jen dvě hodiny denně.

dsc_6771-2

Základní škola v Ngolangu, která byla rekonstruována díky české organizaci Kintari

Na první pohled se škola příliš neliší od těch českých. Velké hřiště před učebnami, uvnitř dřevěné lavice, bílá tabule na fixy, velká očiska, veselé úsměvy a neúnavné pokusy o konverzaci v indonésangličtině. Děti si mě zvědavě prohlížejí, ale na „bělochy“ jsou už zvyklí. V minulých letech sem každý rok občanské sdružení Kintari vysílá dobrovolníky, kteří zde učí angličtinu (a odpoledne surfují na nekonečně kýčových plážích jižního Lomboku).

dsc_6791-2

Už se vidím venku, jak pouštím papírového draka

Angličtina je to nejcennější, co jim cizinci mohou dát. Díky ní se lépe domluví s turisty, zahraničními investory, snad i lépe obhájí své zájmy a půdu. Kintari proto učitele Edieho plus další dva bývalé žáky školy bere za dva měsíce do Prahy, kde budou navštěvovat intenzivní výuku angličtiny. Kintari je celkově hodně akční a hýří nejrůznějšími projekty. Doporučuju jejich stránky www.kintari.org!

dsc_6978-2

Tak zas příště!:)

Lucie Radova
Latest posts by Lucie Radova (see all)

You may also like

Lucie Šimůnek Radová

Lucie Šimůnek Radová

lucie@luckycesta.cz

INSTAGRAM

blank

@2023 – All Right Reserved. 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zde Vložte Text Nadpisu

This is AnimateBeautyEffects text